در سال های اخیر با توجه به نیاز بازار، و اهمیت فناوری در حال و آینده بشر، شرکت های بزرگ فناوری همواره در صدر لیست پردرآمدترین و ارزشمندترین برندها قرار داشته اند، این روال در سال جاری نیز به قوت خویش باقی است.

براساس مطالعه و گزارش موسسه BrandZ نیمی از صد برند برتر دنیای تجارت، مربوط به شرکت های فناوری از قبیل مایکروسافت، اپل، گوگل، فیس بوک، و IBM است.

این موسسه ارزش هر برند را با توجه به میزان عجین بودن فعالیت آن برند با زندگی روزمره می سنجد، اگر بخواهیم به صورت دقیق تر نحوه بررسی این شرکت را شرح دهیم باید اشاره کنیم این نتایج به واسطه مصاحبه های متعدد با آنالیز کننده های مطرح جهانی صورت می گیرد.

در لیست این موسسه، گوگل در صدر با ارزش ترین برندهای دنیا قرار دارد، در رده دوم اپل و در رده سوم مایکروسافت قرار گرفته است. در بین سه برند برتر مایکروسافت با ۱۸ درصد بیشترین میزان رشد ارزش برند را داشته، گوگل نیز رشد ۷ درصدی را تجربه کرده و سرانجام اپل نیز ۳ درصد رشد در قیاس با سال گذشته داشته است.

نکته جالب در این زمینه رشد خارق العاده بخش خرده فروشی آمازون است که عدد ۴۱ درصد را نشان می دهد. برخلاف کلیت لیست که بیشتر شرکت های بالایی آن متعلق به دنیای فناوری هستند، بخش خرده فروشی آمازون جهشی عظیم را در حال تجربه است.

رشد سالانه مایکروسافت، گوگل و اپل احتمالا در سال جاری نیز ادامه داشته باشد، و این سه شرکت قادر خواهند بود در صدر لیست با ارزش ترین برندها باقی بمانند، اما در طرف دیگر خرده فروشی آمازون با رشد سرسام آور، می تواند چالشی برای این سه غول دنیای فناوری باشد.

منبع : وینفون
1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Iman Balaa
پاسخ دهید چهارشنبه 17 خرداد 1396

” در لیست این موسسه، اپل در صدر با ارزش ترین برندهای دنیا قرار دارد، در رده دوم گوگل و در رده سوم مایکروسافت قرار گرفته است. ”
توی عکسی که گذاشتین ، گوگل اول و اپل دومه… لطفا اصلاح کنید…

  محسن توکلی
  پاسخ دهید چهارشنبه 17 خرداد 1396

  سلام ایمان جان، خیلی ممنون از تذکر، اصلاح شد

Armin
پاسخ دهید چهارشنبه 17 خرداد 1396

سلام خسته نباشید
آقا یه تلنگری یه فیدبکی چیزی به این مایکروسافت بدین بهش بفهمونینی ما نمیتونیم لیست شماره ها رو ببینیم
بابا گناه نکردیم که آپدیت کردیم این پیپل رو!
چند روزه همونجوری مونده
متشکرم…

  hamed
  پاسخ دهید چهارشنبه 17 خرداد 1396

  They said no problem
  Downgrade! 🙂

  محمد سعیدی
  پاسخ دهید چهارشنبه 17 خرداد 1396

  آره بابا.
  دهنمون سرویس شده. هیچ سایتی هم صداش در نمیاد.
  مسئولین رسیدگی کنن لطفا…
  .
  .
  روحانی! بهت رای ندادیم که دفترچه تلفن گوشیمون باز نشه ها!
  دکتر ظریف دست به کار شو داداش. شما انگلیسیت خوبه ، فالوورت هم زیاده. یه توییتی چیزی!☺

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,