_مایکروسافت پنل جدید

نگاهی به هفت تیر لمسی مایکروسافت

مایکروسافت نتایج تحقیقات مربوط به واقعیت مجازی را در هفته گذشته رونمایی کرد و امروز دستگاهی از جنس آینده به نام Haptic Revolver را مشاهده می‌کنیم.
برخلاف نامی که برای آن انتخاب شده، Haptic Revolver در واقع ابزاری برای شلیک به دشمن مجازی نیست. این ابزار امکان حرکات کنترلی مختلفی را در سطوح مجازی برای انگشت کاربر فراهم می‌کند که با چرخاندن قسمت چرخان در جلوی دستگاه این امکان فراهم می‌شود.
همچنین این ابزار که wheel نیز نامیده می‌شود، از یک چرخ متحرک که قابلیت حرکت به بالا و پایین را دارد استفاده می‌کند تا تماس‌های لمسی با سطوح مجازی را رندر کند. علاوه بر این، با حرکت چرخشی خود، نیروها و حرکات برشی را زمانیکه کاربر در بین سطوح مجازی جابجا می‌شود رندر می‌کند.
کنترلر به نحوی طراحی شده است که انگشت اشاره در شیاری که در امتداد محور چرخ قرار دارد استراحت کند. زمانیکه کاربر یک سطح مجازی را لمس می‌کند چرخ بالا آمده تا به نوک انگشت برسد. باید اشاره کنیم که این قسمت با چرخش خود اصطکاک نوک انگشت با سطح مجازی را بر اساس سرعت حرکت دست روی سطح مجازی شبیه سازی می‌کند.

کاربرانی که شانس کار با Haptic Revolver را پیدا کرده اند، حس لامسه‌ای که حرکات دست روی این ابزار برای آنها شبیه سازی می‌کند را رضایت بخش اعلام کردند. حتی زمانیکه کاربران دستان خود را آزادانه در سطح مجازی حرکت دادند و حرکت رندر شده آن به انتهای محدوده افقی سطح رسید، آنها شبیه سازی کاملا طبیعی را احساس کردند.
Haptic Revolver توسط محقیقین و با همراهی یک كار آموز دانشگاه واشنگتن به نام اریک ویتمیر توسعه پیدا کرده است.

منبع :

MSPOWERUSER

5 پست
شهاب سجادی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,