مایکروسافت اعلام کرده که ویندوز هلو (Windows Hello) گواهینامه FIDO2 را دریافت کرده است. با این گواهینامه، هر دستگاه سازگاری که ویندوز 10 را اجرا می‌کند، بعد از دریافت به‌روزرسانی ماه مه 2019 ویندوز 10 تایید FIDO2 دارد. کاربران قادر خواهند بود با استفاده از بیومتریک ویندوز هلو و یا پین‌ها و با امنیت تایید شده FIDO به دستگاه‌ها، اپلیکیشن‌ها، سرویس‌های آنلاین و شبکه‌ها دسترسی یابند.

پیش از این، تنها مرورگر مایکروسافت اج (Edge) از FIDO2 در ویندوز 10 پشتیبانی می‌کرده است. مایکروسافت اعلام کرده که در حال حاضر آخرین ورژن موزیلا فایرفاکس در ویندوز 10 از FIDO2 پشتیبانی می‌کند. علاوه بر این، مایکروسافت به زودی این پشتیبانی را در مرورگرهای مبتنی بر کرومیوم، شامل مایکروسافت اج مبتنی بر کرومیوم نیز به عمل خواهد آورد.

Yogesh Mehta مدیر برنامه گروه اصلی در مایکروسافت می‌گوید: “کار ما با پیمان FIDO و W3C و همکاری با استانداردهای FIDO2 بخش مهمی از تعهد مایکروسافت به جهانی بدون کلمه عبور است. ویندوز هلو برای هم پیمان شدن با استانداردهای FIDO2 ساخته شده، بنابراین با سرویس‌های ابری مایکروسافت و در محیط‌های ناهمگن کار می‌کند. اعلام دریافت این گواهینامه، به سازمان‌ها و وب سایت‌ها اجازه می‌دهد تا تصدیق تاییدیه FIDO را بر روی بیش از 800 میلیون دستگاه فعال ویندوز 10 گسترش دهند. ”

Andrew Shikiar مدیر کل بازاریابی پیمان FIDO می‌گوید، “به عنوان عضو هیئت مدیره و عضوی مهم در توسعه FIDO2، مایکروسافت حامی برجسته ماموریت پیمان FIDO است تا جهان را به فراسوی کلمات عبور سوق دهد. این گواهینامه پشتیبانی طولانی مدت مایکروسافت از تکنولوژی‌های FIDO2 را در ویندوز 10 فراهم می‌آورد و در بهره‌گیری از رویکرد FIDO در تایید کاربر برای مشتریان و شرکای خود در سراسر اکوسیستم ویندوز  درهایی را می‌گشاید.” FIDO2 در حال حاضر از سیستم عامل‌ها و مرورگرهای وبی که بیشترین استفاده را در جهان دارند پشتیبانی می‌کند، عرصه‌ایی را برای شرکت‌ها، ارائه‌دهندگان سرویس‌ها و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن فراهم می‌آورد تا تجربه تایید هویت ساده‌تر و بهتر و سریعتری را برای میلیاردها کاربر در سراسر جهان به ارمغان آورد.

منبع :

MSPOWERUSER

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,