salesforce-2-780x432مایکروسافت با عقد یک قرارداد ۶ ساله با شرکت HP یکی از بزرگترین مشتریان شرکت Salesforce، از این به بعد توسط نرم افزار مایکروسافت داینامیکز (Dynamics) به آن ها خدمات خواهد داد. نرم افزار داینامیکز رقیب نرم افزار شرکت Salesforce در ارتباط با مشتریان است و به عنوان ابزاری در جهت شرکت ها برای مدیریت ارتباط خود با مصرف کنندگان و کاربران خواهد بود. این نرم افزار به کارمندان فروش جهت ردگیری رفتار مشتریان کمک خواهد کرد.

به هیچ عنوان جای تعجب ندارد که HP چنین با مایکروسافت گرم گرفته است. آن ها که به عنوان یکی از بزرگترین سازندگان چاپگر/رایانه شناخته می شوند، بعد از تقسیم شدن به دو شرکت جداگانه، در صنعت رایانه بسیار به مایکروسافت وابسته شده اند. مایکروسافت و HP همیشه همکاری نزدیکی را با یکدیگر داشته اند. اما تا پیش از تقسیم شرکت HP به دو شرکت مجزا در سال ۲۰۱۲ آن ها همیشه از مشتریان پر و پا قرص ابزار CRM شرکت Salesforce بودند.

HP یکی از مشتریان عظیمی بود که از نرم افزار Salesforce در رایانه های سرور و سخت افزار مراکز داده Salesforce استفاده می کرد. همکاری که در آن زمان Superpod نام گرفته بود. اما در پایان این قرارداد HP مجاز بود که سرویس جدیدی را برای CRM (سامانه مدیریت ارتباط با مشتری) خود انتخاب نماید و مایکروسافت برنده این رقابت شده است.

از زمانی که مایکروسافت در خرید Salesforce ناکام مانده است، فشار را برای رقابت بر روی آن ها دو برابر کرده است. مایکروسافت پیش تر لینکدین را به مبلغ ۲۶ میلیارد دلار خریداری کرد. آن ها این شبکه اجتماعی مخصوص کسب و کار را از دستان Salesforce خارج کردند و با استفاده از اطلاعات آن برای گسترش کسب و کار نرم افزار داینامیکز، چالش ها را برای Salesforce چندین برابر نمودند. در این میان Salesforce نیز اقدام به خرید رقیب آفیس یعنی Quip نمود تا خیلی دستی پایین را در این رقابت نداشته باشد.

منبع :

BUSINESS INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,