بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت مشغول توسعه نسخه آتی ایکس باکس است، که البته هیچ اطلاعاتی در مورد ویژگی‌های آن در دسترس نیست. آگهی استخدامی که اخیرا از سوی این شرکت چاپ شده حکایت از تقویت قوا در تیم ایکس باکس است. برای آگاهی از جزییات همراه ما باشید.

مایکروسافت با عرضه ایکس باکس وان ایکس توانسته قدرتمندترین کنسول دنیا را از آن خود کند. این شرکت که برای حفظ جایگاه خود در این عرصه سخت در تلاش است، البته تاکنون اطلاعات دقیقی در مورد ویژگی‌های فنی نسخه بعدی کنسول مایکروسافت در دسترس نیست. برخی از شایعات حکایت از آن دارند که این شرکت درنظر دارد در نسخه بعدی ایکس باکس سنت شکنی کرده و به جای استفاده از چیپ مجتمع AMD سراغ شریک بسیار قدیمی خود یعنی اینتل برود.

در مورد این دسته از شایعات نمی‌توان با قاطعیت صحبت کرد، اما اخیرا ردموندی‌های آگهی استخدامی جدیدی را منتشر کرده‌اند که حکایت از تلاش این شرکت برای جذب یک مهندس ارشد برق در تیم ایکس باکس دارد. این آگهی تاییدی است بر تلاش بی‌وقفه تیم ایکس باکس جهت تقویت این کنسول در عرصه گیمینگ. در آگهی استخدام این شرکت ذکر شده که تیم ایکس باکس نیازمند یک مهندس ارشد برق جهت رهبری تیم سخت‌افزاری ایکس باکس در  “پروژه توسعه DRAM برای کنسول ایکس باکس وان” است.

تیم سخت‌افزاری مایکروسافت شامل اعضایی پیشرو، با تخصص‌های گوناگون و به شکلی استثنایی خلاق است که دستگاه‌های سرگرم‌کننده‌ بسیار محبوبی را برای طرفداران ما توسعه، آزمایش و تولید کرده است. تیم ما سالانه ده‌ها میلیون محصول سخت‌افزاری را سالانه عرضه می‌کند که از آن جمله می‌توان به ایکس باکس وان اس، ایکس باکس وان ایکس، فهرست کاملی از لوازم جانبی و … اشاره کرد. مایکروسافت مقصدی برای بازترین ذهن‌ها در عرصه طراحی دستگاه‌های بازی است. بیا و بخشی از محصول آینده باش.

ما در جستجوی مدیر ارشد برق جهت ارایه راه‌کارهایی در زمینه فناوری DRAM در تیم توسعه سخت‌افزاری ایکس باکس هستیم. این پروژه شامل فناوری‌های مرتبط با DDR3, GDDR5, GDDR6 و فناوری‌های آتی DRAM است. کاندایدای موفق نقطه کانونی تیم ما در فناوری‌های پیشرفته حافظه در محصولاتی که در حال حاضر در حال عرضه هستند و پروژه‌های در حال طراحی تیم ایکس باکس خواهد بود.

در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد جزییات آنچه که تیم ایکس باکس در حال طراحی و ساخت است در دسترس نیست، اما با توجه به این آگهی استخدام، این دستگاه هرچه که باشد در بخش حافظه از فناوری بسیار پیشرفته‌ای برخوردار خواهد بود. در انتها بد نیست اشاره کنیم قدرتمندترین کنسول دنیا یعنی ایکس باکس وان ایکس از 12 گیگابایت رم DDR5 بهره می‌برد و مطمئنا کنسول آتی مایکروسافت در بخش رم قدرتمندتر خواهد بود.

منبع :

MSPU

1237 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,