NASA2-2523489-1024x682

در دسامبر سال ۲۰۱۵ میلادی بود که دو دستگاه هالولنز توسط ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال شدند. ناسا این دو دستگاه هالولنز را به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد تا با همکاری مایکروسافت و در پروژه ای تحت عنوان Sidekick از آن ها استفاده کند. حال Scott Kelly تصاویری را به همراه هالولنز در ایستگاه فضایی تهیه کرده است و آن ها را ارسال کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید. 

 اگر بخواهیم پروژه Sidekick را به صورت خلاصه معرفی کنیم، باید این چنین اشاره کرد که پروژه Sidekick از دو بخش تشکیل شده است. در بخش اول که تحت عنوان “Remote Expert Mode” شناخته می شود، اپراتور های ناسا بر روی کره ی زمین می توانند با استفاده از اسکایپ ببینند که فضانوردان دقیقاً در همان زمان، در حال دیدن چه چیزی هستند. اپراتور ها می توانند از این مشاهدات یادداشت برداری کنند و دقیقاً در همان میدان دید فضانوردان، طرح هایی را رسم کنند و به راهنمایی فضانوردان بپردازند. در بخش دوم که تحت عنوان “Procedure Mode” از آن یاد می شود، طراحی های هالوگرافیک متحرک کشیده شده را دقیقاً بر روی آن چیزی که فضانوردان در حال کار بر روی آن هستند قرار می دهد و همین موضوع می تواند به فرآیند آموزش دادن به فضانوردان تازه کار سرعت ببخشد و همچنین می تواند منبع ارزشمندی را برای ماموریت های مختلف فراهم سازد.

دانلود ویدیو با کیفیت ۳۶۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p HD

همچنین در اقدامی دیگر و مشابه استفاده از هالولنز در ایستگاه فضایی بین المللی، ناسا در ماموریتی به نام NEEMO که در زیر آب و در محیط خاصی به انجام می رسد، از هالولنز استفاده کرده است. در ادامه تصاویری از فضانورد Luca Parmitano که در حال استفاده از هالولنز در تاسیسات زیر آب است را مشاهده می کنیم.

Luca-Parmitano-2

Luca-Parmitano-3

Luca-Parmitano-4

علاوه بر موارد فوق، از مایکروسافت هالولنز در ماموریتی دیگر در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا استفاده می شود تا با استفاده از هالوگزام های تصاویر مریخ نورد، به کاوش مریخ بپردازند. در ادامه ویدیویی در این رابطه را مشاهده می کنیم.

دانلود ویدیو با کیفیت ۲۷۲p | دانلود ویدیو با کیفیت ۵۴۴p


مایکروسافت هالولنز دستگاه واقعیت ترکیب شده ای است که در زمینه های بسیاری کاربرد دارد و تا کنون شرکت ها و سازمان های مختلفی از جمله ناسا به این دستگاه واقعیت ترکیب شده علاقه مند شده اند و به نظر می رسد که مایکروسافت هالولنز آینده بسیار درخشانی را پیش رو داشته باشد. نظر شما چیست؟

منبع :

WINDOWS BLOGS

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمود
پاسخ دهید شنبه 1 اسفند 1394

سلام دوستان خبر جدید برنامه های ای او اس به سرعت در حال انتقال به ویندوز ده هستن پروژه ایلندوود و .. به سرانجام نشسته و خیلی از بازی و برنامه ها به سرعت هر چه تمام در ویندوز ده میان استورتونو چک کنید ببینید چه چیزایی اومده اینجا هم که هیچ خبری از بازی و برنامهای ای او اس که به ویندوز پورت شدن نمیذاره به هر حال خیل عظیم بازیو برنامه های باکیفیت در راهه تا همین الانم کلی برنامه داخل استو اومده

  Sina
  پاسخ دهید یکشنبه 2 اسفند 1394

  ترور نشی یوقت!!
  کیه داره مثبت میده ؟ حرف ایشونو تایید می کنید ؟ من که چیزی ندیدم
  حضرت محمود یه لینک از استور بده بریم ببینم مثلا چه برنامه ای الان پورت شده ؟
  کو سیل عظیم ؟ کم مونده بود تو مارو دست بندازی😒

  محمدرضا
  پاسخ دهید یکشنبه 2 اسفند 1394

  این محموده همون احمدی نژاده فقط امید و وعده واهی میده خخخخخخ

امیر رضا
پاسخ دهید یکشنبه 2 اسفند 1394

یا ابوالفضل
خبر مرگ قذافی رو با این لحن شیرین و بیان امیدوار کننده ندادن که سلطان محمود امر کردن.
اگه به این زیبایی که شما قرائت نمودی،بود،الان منتظر ویندوز ۱۲ بودیم…
شما یه تست جو هم بدی بد نیست…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,