microsoft-hololens-voice-commandsتقریبا می توان گفت مایکروسافت تنها شرکتی است که یک دستگاه واقعیت افزوده واقعی را ساخته است و قطعا می توان گفت تنها شرکتی است که پلتفرم واحدی را برای همه دستگاه ها تشکیل داده است. وجود پلتفرم واحد به این معناست که هالولنز نیز از ویندوز بر روی خود بهره می برد که البته مایکروسافت نام آن را ویندوز هالوگرافیک نهاده است. همان طور که می دانید همه نسخه های ویندوز از ویندوز رایانه تا موبایل، از ویندوز اکس باکس تا هالوگرافیک، همگی از یک استور استفاده می کنند. حالا با عرضه به روز رسانی جدیدی برای استور ویندوز ۱۰ هالوگرافیک به کاربران دستگاه واقعیت افزوده که ویندوز ۱۰ را بر روی خود دارند (فعلا فقط هالولنز) اجازه داده می شود که با فرامین صوتی در استور به گشت و گذار پرداخته و حتی از اپ ها را به این وسیله دریافت و نصب نمایند.

این ویژگی که توسط حساب کاربری رسمی هالولنز در توییتر معرفی شده است، گفته می شود در اصل قرار بوده بخشی از به روز رسانی سالگرد در زمانی که مایکروسافت ویژگی تگ صوتی در بسیاری از دستورات ویندوزی را معرفی کرد، باشد. با این به روز رسانی، قابلیت های صوتی به بخش استور نیز پای گذاشته اند. با استفاده از فرامین صوتی کاربران می توانند در صفحه اصلی استور رفته و با نام بردن از یک برنامه وارد صفحه آن در استور شوند. همچنین می توان با فرمان “Install” و بدون نیاز به استفاده از ژست های حرکتی ویندوز هالوگرافیک، اقدام به نصب نرم افزار نمود.

توسعه دهندگانی که به کار کردن در زمینه واقعیت افزوده علاقه مند هستند می توانند با پرداخت ۳ هزار دلار، کیت مخصوص توسعه دهندگان هالولنز را از استور مایکروسافت خریداری نمایند.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,