در گذشته دیده بودیم که از هولولنز مایکروسافت در چندین موزه برای نمایش اجسام با ارزش به صورت مصنوعی و مجازی استفاده شده بود. مایکروسافت همچنین در حال مذاکرات با سهام‌داران برای حفظ فرهنگ بومی قبیله‌هایی در استرالیا و نیوزیلند به نفع این کشورها استفاده کند. با وینفون همراه باشید.

در پی این مذاکرات مایکروسافت با سازمان Ngāti Whātua Ōrākei نیوزیلند برای زندگی بخشیدن به شخصیت‌های داستانی این کشور از جمله عقاب افسانه‌ای اوواکو (Owaaku) به نتیجه رسیده است و قرار است تا یک پلتفرم برای تعریف افسانه‌های این فرهنگ ساخته شود که ریش‌سفید‌های نیوزیلندی‌ به صورت مجازی به صحبت در مورد گذشته‌ها می‌پردازند.

علاوه بر این، برنامه‌هایی برای توسعه یک محیط سه‌بعدی از محل زندگی قبیله Ngāti Whātua نیز وجود دارد که افراد مجازی در این محیط قابلیت داستان‌سرایی و صحبت در مورد گذشته را دارا خواهند بود.

مدیر تکنولوژی این سازمان در این مورد گفت:

این‌جا دقیقاً جایی است که نوآوری‌های تکنولوژی و افسانه‌های باستانی با یکدیگر ترکیب می‌شوند. ما قصد داریم فرهنگ خود را با این تکنولوژی برای نسل‌های آینده به اشتراک بگذاریم تا آن‌ها نیز از آن لذت ببرند. این بسیار مهم است که انسان در مورد نیاکان و ریشه‌های خود بداند.

هدف این پروژه این است که ابزارهایی مانند هولولنز مایکروسافت بتوانند فرهنگ کهن مائوری را حفظ کند و آن را برای نسل‌های آینده نیز باقی بگذارد و از نابودی سنت‌ها جلوگیری کند، در حالی که محیط زیست حفظ می‌شود و این فرهنگ نیز به خوبی بتواند در ذهن افراد بومی ثبت می‌شود.

ته آهورا از این سازمان می‌گوید:

فرهنگ ما به زمان شروع انسان باز می‌گردد. زمانی که مائوری‌ها از هاوایکی به نیوزیلند مهاجرت کردند. تفکرات نیاکان ما هنوز هم کارساز است. “رشد باید به همراه با اتحاد و محافظت از ریشه هایمان صورت بگیرد.”

اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه را می‌توانید در وبسایت مایکروسافت بخوانید.

 

منبع :

MSPU

81 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,