چه بخواهیم و چه نخواهیم هوش مصنوعی وارد دنیای ما انسان‌ها شده است و قصد عقب نشینی هم ندارد. شرکت‌های بزرگ به‌خصوص شرکت‌های مرتبط با فنّاوری هم به خاطر منفعت‌هایی که هوش مصنوعی دارد سرمایه‌گذاری‌های زیادی روی آن انجام می‌دهند. مایکروسافت در رویداد اخیری که در سانفرانسیسکو برگزار کرد، ویژگی‌های جدیدی را معرفی کرد که قرار است با استفاده از هوش مصنوعی به کورتانا، بینگ و آفیس اضافه شوند.

یکی از ویژگی‌هایی که قرار است به بینگ اضافه شود این است که اگر کاربر یک جمله مانند “آیا کلسترول برای شما بد است” را تایپ کند به کاربر به صورت گلچین شده نتایجی که از منابع مختلف گردآوری‌شده است را نشان دهد.

یکی دیگر از این ویژگی‌ها برای بینگ این است که به کاربر کمک کند جستجوی دقیق‌تری را انجام دهد تا نتایج حاصل از آن کامل‌تر باشد.هم‌چنین قرار است توانایی جستجوی اشیا در عکس‌ها به بینگ اضافه شود.

هم‌چنین قرار است این موتور جستجو از اطلاعات سایت ردیت که یک نوع سرویس اجتماعی، خبری است استفاده کند تا نتایج بهتری را به کاربران نمایش دهد.

کورتانا قادر خواهد بود که ایمیل‌ها را مرتب کند و خلاصه‌ای از مهم‌ترین آن‌ها را در اختیار کاربر قرار دهد. هم‌چنین مایکروسافت ویژگی جدیدی به نام “skills chaining” را در کورتانا اضافه می‌کند که می‌تواند برای کاربر بلیط رزرو کند و اطلاعات به‌دست‌آمده را در تقویم کاربر ذخیره کند.

مایکروسافت مجموعه آفیس خود را هم فراموش نکرده است، به‌عنوان مثال قرار است که اکسل با استفاده از هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل اطلاعات بتواند جدول و نمودار بسازد و پیشنهاد‌هایی را به‌صورت هوشمند به کاربر در تجزیه و تحلیل اطلاعات ارائه دهد.

ورد آنلاین ابزاری به نام Acronyms دریافت می‌کند که به کاربران کمک می‌کند که اطلاعات مربوط به شرکت‌ها و نام‌های اختصاری آن‌ها را دریافت کنند. ویژگی دیگر که Tap نام دارد به کاربران کمک می کند که بدون خارج شدن از برنامه اطلاعات مشابه مانند اسناد و صفحات گسترده مرتبط را پیدا کنند.

همه ویژگی‌های جدیدی که قرار است توسط هوش مصنوعی ابری مایکروسافت به برنامه‌ها و سرویس‌های مایکروسافت اضافه شود پروژه Brainwave نام دارد و قرار است این ویژگی‌ها در طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده عرضه شوند.

 

منبع :

MSPOWERUSER

18 پست
ستار صوفی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,