_ویندوز پنل جدید

مایکروسافت در حال بررسی باگ به‌روزرسانی KB4512941 ویندوز 10 می‌باشد این باگ مصرف بالای CPU را به دنبال دارد

اگر به‌روزرسانی مه 2019 ویندوز 10 را در اختیار دارید و آخرین به‌روزرسانی تجمعی که در هفته گذشته مشخصا برای این ورژن از ویندوز 10 منتشر شده را نصب کرده‌اید، احتمالا تاکنون پی به برخی رفتارهای عجیب و غریب CPU خود برده‌اید، شما تنها کاربری نیستید که آن را تجربه کرده‌اید. بعد از اینکه گزارش‌هایی از جانب کاربران در فضای وب مبنی بر وجود یک باگ در این به‌روزرسانی بر سر زبان‌ها افتاد، مایکروسافت بالاخره وجود این باگ را تایید کرد. بعد از نصب به‌روزرسانی KB4512941 وجود این باگ که مرتبط به SearchUI.exe می‌باشد باعث مصرف بالای CPU می‌شود.

مشخص نیست مشکل چقدر گسترده است و مایکروسافت توضیح رسمی درباره علت اصلی این مشکل ارائه نکرده است. هنوز هیچ اصلاحیه‌ایی نیز برای کاربران در نظر گرفته نشده، اما راه‌هایی مانند حذف این به‌روزرسانی و یا تغییر تنظیمات رجیستری برای اصلاح این مشکل وجود دارد.

تیم @WindowsUpdate در حساب توییتر خود عنوان داشته:

ما در حال بررسی مشکلی هستیم که کاربران بعد از نصب به‌روزرسانی اختیاری KB4512941 که در تاریخ 30 آگوست منتشر شده، گزارش کرده‌اند. این مشکل میزان مصرف CPU را بالا برده و مرتبط به SeachUI.EXE می‌باشد. ما برای رفع این مشکل به‌روزرسانی در آینده منتشر خواهیم کرد.

10:38PM  – Sep 3, 2019

در حالی که مایکروسافت عنوان کرده در حال بررسی این مشکل است، این شرکت تنها به این بسنده کرده که ” برای رفع این مشکل به‌روزرسانی در آینده منتشر خواهیم کرد.” به‌روزرسانی KB4512941 یک به‌روزرسانی اختیاری است، بنابراین به احتمال زیاد ما شاهد انتشار پچی از جانب مایکروسافت در ” Patch Tuesday” ماهانه این شرکت خواهیم بود، که در تاریخ 10 سپتامبر منتشر خواهد شد. تا آن زمان، بهترین گزینه صرف نظر کردن از این به‌روزرسانی است تا از اثرات عملکرد منفی آن بر روی مصرف CPU در امان بمانید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,