_مایکروسافت پنل جدید

سرمایه گذاری مایکروسافت در Airobotics برای ساخت پهپادهای اتوماتیک آسمان شهر در تسخیر پهپادهای اتوماتیک

Airobotics استارتاپی است که در زمینه توسعه پهپادهای تمام اتوماتیک فعالیت دارد. فناوری که این شرکت برای توسعه و ساخت هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار دارد اولین نمونه در کلاس خود در بازار جهانی است. پهپادهای این شرکت می‌توانند برای جمع آوری اطلاعات و ایجاد دید هوایی مورد استفاده قرار بگیرند. به توجه به پتانسیل بالای این شرکت مایکروسافت تصمیم گرفته تا سرمایه گذاری هنگفتی در این شرکت کوچک اما پیشرفته داشته باشد.

راهکارهایی که Airobotics برای توسعه هواپیماهای بدون سرنشین ارایه داده به گونه ای است که به هیچ گونه مداخله انسانی برای هدایت پهپاد نیاز نیست، این مسئله باعث شده تا ریسک بروز حوادث بسیار کاهش یافته و از سوی دیگر هزینه انجام ماموریت های هوایی کاهش چشمگیری داشته باشد. امروز این شرکت اعلام کرد که مایکروسافت سرمایه گذاری ۳۲.۵ میلیون دلاری در این شرکت را نهایی کرده است.

ران کراس مدیرعامل و بنیان‌گذار Airobotics در مورد این همکاری اعلام کرده:

ما به عملیاتی کردن ایده ها و دیدگاه های خود که همانا حذف کامل نیاز به دخالت انسانی برای هدایت پهپادها است ادامه خواهیم داد، این مسئله در نهایت باعث افزایش توان و اهمیت صنعت هواپیماهای بدون سرنشین خواهد شد. سرمایه گذاری اخیری که در شرکت ما انجام شده باعث خواهد شد تا ما بتوانیم فعالیت های خود را توسعه داده، تجهیزات صنعتی خود را افزایش داده و در نهایت به هدف غایی خود که پهپادهای تمام خودکار در آسمان شهر ها است نایل شویم.

در مورد این همکاری و سرمایه گذاری مانی هسید مدیر بخش مشاغل مایکروسافت عنوان کرده:

پهپادها پتانسیل بسیار بزرگی برای تغییر نحوه زندگی و کارکردن ما دارند، آنها قادر هستند شهرهای ما را امن تر کنند، سرعت پاسخ دهی ما را در مواقع اضطراری افزایش دهند و دست ما را برای ساخت تجهیزات صنعتی بازتر خواهند کرد. پهپادهای تمام خودکار قدم بزرگی در جهت پیشرفت صنعت خواهند بود، بنابراین ما از حمایت اهداف شرکت Airobotics در این عرصه بسیار خوشحال هستیم.

در نهایت بد نیست یادآوری کنیم که Airobotics اولین شرکتی در دنیا است که مجوز استفاده از پهپادهای تمام خودکار را به‌دست آورده است که نشان از فناوری دقیق و قدرتمند آن دارد. شما این سرمایه گذاری مایکروسافت را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 

منبع :

MSPU

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,