TOP ATTRACTORS

لینکدین، برای اولین بار جذاب ترین شرکت های جهان برای کسب و کار حرفه ای و جویندگان کار را معرفی کرده است. این شرکت ها بر اساس عملکرد و فعالیت بیش از ۴۳۳ میلیون عضو این شبکه ی اجتماعی به دست آمده و می تواند قابل اعتماد باشد. صاحب جدید لینکدین در این لیست، در رده هفتم قرار دارد. برای اطلاع بیشتر از این لیست، با ما همراه باشید

لیستی که لینکدین منتشر کرده است، جذاب ترین شرکت های آمریکا، برزیل، استرالیا، هند، فرانسه و بریتانیا را معرفی کرده است، شرکت ها که افراد مختلف جهان تمایل دارند تا با آن ها کار کنند. نکته ای که درباره این لیست باید مورد توجه قرار گیرد، این است که لیست فعلی قبل از تصاحب لینکدین توسط مایکروسافت تکمیل شده است. لینکدین زمانی به فکر طراحی این لیست افتاده که شرکت AT&T برای حدود ۲۸۰ هزار فرصت شغلی اعلام نیاز کرده بود تا بتواند آن ها را برای مهارت های جدید خود جذب کند. از طرفی وقتی که با حدود ۵۰۰ مدیرعامل کمپانی ها مصاحبه شده، آن ها از تغییرات در پنج سال آینده گفته اند که این نشان می دهد آن ها به نیروی کار جدید نیاز خواهند داشت. شرکت های بزرگ به افرادی نیاز دارند که در مقطع حساس و سخت بهترین تصمیمات را بگیرند و بهترین ها را خلق کنند.

top attracters

۴۰ کمپانی در رده ی بهترین های آمریکا قرار گرفته اند که در راس آن، گوگل خودنمایی می کند. بعد از کمپانی بزرگ گوگل، Salesforce در رده دوم قرار دارد، که با استخدام ۲۰ هزار به دنبال بالاترین رشد است و در همین راستا بالاتر از شرکت هایی مثل فیس بوک و مایکروسافت قرار گرفته است. فیس بوک در رده سوم، اپل در رده چهارم قرار دارد. نکته ی جالب درباره اپل، افزایش ۶۵ درصدی استخدام زنان است، به طوریکه در دوازده ماه گذشته، ۱۱ هزار زن استخدام شده اند. شرکت های آمازون، Uber بالاتر از کمپانی مایکروسافت قرار دارند. به معنای دیگر، آن ها مثل آهن ربای استعدادها عمل می کنند تا بتوانند برنده رقابت در صنعت خود باشند.

در رده هفتم مایکروسافت قرار دارد، بالاتر از Tesla ، توییتر ، Netflix ، Airbnb و Visa ! مایکروسافت برای متخصصین تکنولوژی به دنبال شغل، مانند یک آهن رباست. آن ها ۱۱۸ هزار کارمند خود را به طراحی مسیر خود، و هدایت به سمت متخصص شدن تشویق می کند.

در لیست جذاب ترین های بریتانیا، John Lewis اول است، در هند Flipkart اول و آمازون در رده دوم قرار دارد. در کشور فرانسه برخلاف دیگر کشور، فعالان کالاهای لوکس در رده های بالا قرار دارند که در این میان LVMH و Hemes و Chanel در رده های اول تا سوم هستند.

به نظر شما در ایران، کدام شرکت ها برای جویندگان کار، جذاب تر از بقیه است؟

منبع :

LINKEDIN

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
میلاد
پاسخ دهید سه شنبه 31 خرداد 1395

تو ایران بیکاری بالاترین جذب بین جوونا داره اخه همه تحصیل کرده ها بیکارن یا شغلشون ربت ی به مدرکشون نداره

Shayan
پاسخ دهید سه شنبه 31 خرداد 1395

گوگل رده اول ! بنظرم جای اپل یا مایکروسافت بابد اول بود.

البته گوگل چون طیف گسترده تری از کاربران رو داره شاید کارمند های زیادی هم میخواد ولی همین مورد راجب مایکروسافتم هست. چون احتمال میدم میزان کاربران مایکروسافت و سرویس هاش بیشتر از گوگل و سرویس هاشه 🤔

در کل ممنون

-Arash-
پاسخ دهید سه شنبه 31 خرداد 1395

در پاسخ به سوال انتهای مطلب باید عرض کنم:
شرکتهایی که دایی جون یا عمو جون یا کلا آقای پارتی صلاح بدونن در درجه ی اول جذابیت قرار دارند.
در درجه ی دوم شرکتهایی وجود دارند که جای پیشرفت فراوان مخصوصا از طریق رانت و لِفت و لیس رو برای کارکنانشون فراهم میکنند، به طوریکه بشه یک شبه(اگه بشه یکی دو ساعته که چه بهتر) ره صد ساله رو طی کرد.
در درجه ی سوم شرکتهایی قرار دارند که با کمترین کار و زحمت بشه بیشترین حقوق رو دریافت کرد، البته متقاضی کار در این شرکتها افرادی هستند که با بدشانسی در مراحل جذب در شرکتهای فوق الذکر ناکام موندن.
یک سری شرکتهای دولتی هم وجود دارند که میزبان فرزندان افراد خاص(از همه بهترون) هستند، کار اصلی این شرکتها ابداع روش های نوین و مافوق تصور اختلاس(حتی برای اجنّه و شیاطین) میباشد، البته گاهاً دیده شده این شرکتها تردستی و جادوگری هم تدریس میکنند به طوریکه توانایی کارمندان این شرکتها به غیب کردن دکل های نفتی هم رسیده.

takroki
پاسخ دهید سه شنبه 31 خرداد 1395

تو ایران دیگه مسئله جذابیت از بین رفته
فقط باید آشنا داشته باشی تا بتونی جایی کار کنی
کارش هم اصلا مهم نیست چی باشه
حالا مرتبط با تحصیلات بود که بهتر نبود هم فرقی نداره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,