virtual-touchpad-0-0مایکروسافت به روز رسانی کریتورز را به همراه برخی از ویژگی های مهمی که به همراه آن به ویندوز ۱۰ خواهد آمد، در رویداد خود معرفی کرد. این در حالی است که مایکروسافت قطعا به همه ویژگی های آن اشاره نکرده است و آن ها را به کاربران نشان نداده است. گویا آن ها هنوز تعدادی از ویژگی ها را برای غافلگیری کاربران نگه داشته اند. یکی از این ویژگی ها در به روز رسانی که چند روز پیش برای کاربران اینسایدر عرضه شد (بیلد ۱۴۹۶۵)، به نمایش درآمده است.

ظاهرا مایکروسافت صفحه ترکپد مجازی را به ویندوز ۱۰ اضافه نموده است. شرکت این ویژگی را برای جهت استفاده برای کنترل صفحه نمایش دوم یا دستگاه های لمسی که از موس و صفحه کلید بهره نمی برند، شرح می دهد. دسترسی به آن نیز در نوار وظیفه تعبیه شده است و با انتخاب این ویژگی کاربر به یک صفحه ترکپد مجازی برای کنترل موس و البته با دسترسی به کلیک راست و کلیک چپ، دسترسی خواهد داشت. شما هم در صورت دریافت این بیلد می توانید ویژگی مذکور را از طریق بخش تنظیمات فعال نمایید.

این ویژگی بسیار جالب و کاربردی برای کاربران تبلت های ویندوزی که از موس بهره نمی برند یا کسانی که رایانه لمسی خود را به صفحات بزرگتر متصل می نمایند، بسیار کارآمد خواهد بود. ممکن است درصد خیلی زیادی از کاربران به این ویژگی نیاز پیدا نکنند ولی مایکروسافت به وضوح تلاش دارد تا ویندوز ۱۰ را برای تمام سناریوهای محتمل در استفاده از سیستم عامل خود، آماده کند تا هر قشری با هر نیازی، بتواند نیازهای خود را با آن برآورده نماید.

علاوه بر ترکپد مجازی مایکروسافت در حال کار بر روی بخش Sticky Notes است تا آن را پیشرفت دهد. آن ها در تلاش هستند تا این بخش را با زبان های بیش‏تری هماهنگ کرده، قابلیت تشخیص آدرس ایمیل، آدرس سایت، شماره تلفن، آدرس فیزیکی و سهام را در دست خط برای برخی از کشورها اضافه نمایند. مایکروسافت همچنین در تلاش برای بهبود قسمت Windows Ink است تا از طریق آن بتوان به بخش تنظیمات قلم دسترسی سریع داشت و اندازه نقاله را با موس می توان کوچک و بزرگ نمود.

منبع :

THE VERGE

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید شنبه 21 آبان 1395

خیلی عالیه اگه برنامه ای باشه که از حالت لمسی پشتیبانی نکنه و کاربر هم به موس دسترسی نداشته باشه راحت می تونه با ترکپد مجازی از کلیه امکانات اون برنامه استفاده کنه ازش استفاده کنه

رضا
پاسخ دهید شنبه 21 آبان 1395

آقا تیتر خبر غلط املایی داره،مجازی رو مجاری نوشتین😁

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,