کنفرانس بیلد 2018 مایکروسافت که مخصوص توسعه‌دهندگان است این هفته در حال اجرا است و یکی از موضوعات داغ در این زمینه وب اپلیکیشن‌های پیشرو است. پشتیبانی از وب اپلیکیشن‌ در به‌روزرسانی آوریل 2018 یا نسخه 1803 به ویندوز 10 اضافه شد و حالا خبر از امکانات بیشتری برای این اپلیکیشن‌ها می‌رسد. با وینفون همراه باشید.

ویندوز 10 به اپلیکیشن‌های تحت وب اجازه می‌دهد تا با استفاده از Service Workers همانند اپلیکیش‌های عادی ویندوز عمل کنند. یک وب اپلیکیشن پیشرو قادر خواهد بود تا به صورت آفلاین کار کند، اعلان‌های خود را به کاربر ارسال کند و کاشی زنده داشته باشد.

در اولین روز کنفرانس بیلد مایکروسافت برخی از ویژگی‌های جدید برای وب اپلیکیشن‌های پیشرو را معرفی کرد. قرار است از نسخه بعد ویندوز 10، وب اپلیکیشن‌های پیشرو حالات نمایش بیشتری داشته باشند. چیزی که در حال حاضر مشاهده می‌کنید یک پنجره همراه با یک دکمه بازگشت است. از آنجا که وب اپلیکیشن‌ها به صورت یک اپلیکیشن مستقل معرفی می‌شوند، رابط کاربری مرورگر را شاهد نخواهید بود و تنها محتوای وب اپلیکیشن را در یک پنجره مستقل خواهید دید.

دو حالت نمایش جدید که به وب اپلیکیشن‌های پیشرو اضافه خواهند شد حالت تمام‌صفحه و حالت مینیمال خواهند بود. حالت تمام‌صفحه دقیقاً چیزی نیست که فکرش را می‌کنید. در این حالت وب اپلیکیشن کل صفحه نمایش را اشغال نخواهد کرد و همچنان در یک پنجره اجرا خواهد شد اما تغییری که ایجاد می‌شود این است که دکمه بازگشت که در حالت عادی وجود دارد، در این حالت حذف خواهد شد تا رابط کاربری تماماً چیزی باشد که توسعه‌دهنده آن را طراحی کرده است.

حالت مینیمال دقیقاً نقطه مقابل حالت تمام‌صفحه است. این حالت دکمه‌های مرورگر مانند دکمه‌های هدایت به عقب، جلو، بارگذاری مجدد و حتی یک نوار آدرس را نیز به اپلیکیشن اضافه می‌کند. در نوار آدرسی که در این حالت اضافه می‌شود قابلیت تغییر آدرس وجود ندارد و صرفاً جهت مشاهده آدرس خواهد بود اما احتمالاً قادر خواهید بود تا انتخاب کنید که کدام قسمت نمایش داده شود و کدام قسمت مخفی باقی بماند.

آن طور که به نظر می‌رسد مایکروسافت قصد ادامه سرمایه گذاری در زمینه وب اپلیکیشن‌های پیشرو را دارد. وب اپلیکیشن به دلیل کراس پلتفرم بودن و سادگی به‌روز‌رسانی، گزینه‌ای ترغیب کننده برای توسعه‌دهندگان است. احتمالاً در آینده شاهد معرفی ویژگی‌های بیشتری برای وب اپلیکیشن‌های پیشروی ویندوز باشیم.

منبع :

NEOWIN

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hayyan
پاسخ دهید سه شنبه 18 اردیبهشت 1397

چقدر میتونه مورد حمایت قرار بگیره و چقدر میتونه موفقیت آمیز باشه بنظرتون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,