self-driving

شرکت های فناوری و خودرو سازی سرمایه گذاری عظیمی بر روی ساخت خودرو های خودران انجام داده اند. در صدر این لیست می توان به شرکت گوگل اشاره کرد که مدت طولانی بر روی تولید خودروی خودران خود کار کرده است. اما مایکروسافت راه دیگری را برای رسیدن به این مقصود برگزیده است.

پِگی جانسون، مدیر توسعه تجاری غول نرم افزاری در مصاحبه با وال استریت ژورنال اشاره کرده است که آن ها قصد دارند فناوری های خود را با همکاری شرکت های فعال در این صنعت به خودرو های بدون راننده بیاورند. ظاهرا مایکروسافت برنامه ای برای تولید خودرو ندارد بلکه در عوض قصد دارد با کمک کارخانه های خودرو سازی، پلتفرم نرم افزاری خود را به این وسایل نقلیه بیاورد.

محصولات عمده ای که امکان استفاده در خودرو ها را دارند، شامل پلتفرم اژور، آفیس ۳۶۵ و سیستم عامل ویندوز می شوند. تمامی این محصولات می توانند به سازندگان خودرو های خودران جهت جمع آوری، نگه داری و آنالیز اطلاعات در خودرو های بدون راننده کمک کنند. اگر خودرو ها بتوانند به صورت خودران در بیایند، آن گاه سرنشینان می توانند در حین نشستن در خودرو به دیگر امور خود رسیدگی نمایند. آمریکایی ها حدود ۱۹ ساعت در هفته را صرف مسیر رفت و برگشت از محل کار خود می کنند. این زمانی بسیار ارزشمند برای انجام وظایف روزانه یا امور عقب مانده است و مایکروسافت می خواهد، مسافران از محصولات این شرکت برای انجام این امور استفاده کنند.

 خودرو های متصل به شبکه هم اکنون در بازار حضور دارند و درآمد بسیار خوبی برای شرکت های خودرو سازی و فناوری ایجاد می کنند. در طول سال گذشته خودرو های هوشمند بسیاری فروخته شده است و پیش بینی می شود تا چند سال آینده تعداد بیشتری از این دسته نیز تولید شود. احتمالا تا ۵ یا ۱۰ سال آینده این ادغام با اینترنت، تبدیل به تولید خودرو های هوشمند خودران گردد و صنعت خودرو سازی را با انقلاب مواجه نماید. بازار خودرو در حال حاضر شباهت بسیاری به بازار گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۰ دارد. بازاری که آماده است تا با فناوری های جدید به مرز انفجار برسد.

نظر شما در این زمینه چیست؟

منبع :

BISUNESS INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
مسعود
پاسخ دهید سه شنبه 17 خرداد 1395

فقط کافیه دو تا باگ داشته باشه ، نصف جمعیت کره ی زمین کم میشه

معین اکبری
پاسخ دهید سه شنبه 17 خرداد 1395

ویندوز رو سمند نصب کنن بعد کورتانا بیاد بگه : درب خودرو باز است ، چراغ هارا خاموش کنید ، فیلتر هوا تعویض گردد خخخخخخخ

ITSpecialist
پاسخ دهید چهارشنبه 18 خرداد 1395

این “به روشی دیگر!” کجا بود توی متن؟؟
من که چیز جالب و جدیدی ندیدم!
از تیترش اینجوری بر میومد که مایکروسافت ابتکار بسیار جالبی کرده و از فن آوری خاص و جدیدی برای اینکار استفاده که…!!!
ولی اومدم توی متن که چیز خاص و جالبی نبود
لطفا تیتر رو اغوا کننده نزنید، متناسب با متن باشه، اینجوری اعتماد مخاطبین رو از دست میدین

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,