مایکروسافت امروز بیلد پیش‌نمایش جدیدی از رد استون 5 را برای اعضای اینسایدر Skip Ahead منتشر کرد که بهبودهای فراوانی را برای قابلیت Sets در ویندوز 10 به ارمغان آورده است. این بیلد همچنین ویژگی‌ها و بهبودهای فراوان دیگری را نیز شامل می‌شد ولی همان طور که گفته شد، تمرکز اصلی این شرکت در این بیلد، قابلیت Sets بوده است. اکنون خبرهای جدیدی در رابطه با اضافه شدن زبانه به نرم‌افزارهای بیشتری به گوشی می‌رسد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت در ابتدا رابط Sets را برای اپلیکیشن‌های یونیورسال مایکروسافت استور توسعه داده بود، ولی بعدها وعده داد که آنها این ویژگی را به نرم‌افزارهای دسکتاپ (Win32) بیشتری اضافه خواهند کرد. امروز مایکروسافت در پستی در وبلاگ، اعلام کرده است که Sets به نرم‌افزارهای Win32 بیشتری از جمله آفیس خواهد آمد.

براندون لیبلنک و دونا سارکار از مایکروسافت این گونه توضیح داده‌اند:

ما در حال برنامه‌ریزی برای فعال کردن قابلیت Sets برای نرم‌افزارهای Win32 (دسکتاپ) بیشتری از جمله آفیس هستیم! برای امتحان کردن این تجربه جدید با آفیس، شما باید یک آفیس اینسایدر در حال اجرای آخرین نسخه آفیس باشید. اگر پیش از این، آفیس اینسایدر نبوده‌اید، همین امروز می‌توانید اقدام کنید.

این بدان معنا است که برنامه‌های Win32 از جمله آفیس، در نهایت پشتیبانی کامل از زبانه را دریافت خواهند کرد. اضافه شدن زبانه به نرم‌افزار آفیس یکی از ویژگی‌های درخواست شده در ویندوز 10 بوده است. مجموعه آفیس با پشتیبانی از زبانه می‌تواند کاربران را قادر به انجام ساده‌تر چندین کار بین ورد، اکسل و پاورپوینت با تنها یک لمس یا کلیک خواهد ساخت. با این حال باید منتظر باشیم تا به بیتیم این ویژگی چگونه آفیس را کاربردی‌تر خواهد کرد.

مایکروسافت می‌گوید:

با Sets برای ایجاد یک تجربه‌ی یکپارچه، تجربه‌های شخص اول مانند ایمیل، تقویم، وان نوت، MSN News، ویندوز و مایکروسافت اج بیش از پیش ادغام شده‌اند، بنابراین شما می‌توانید به آنچه که مهم و مولد است بازگردید و دوباره آن لحظه را به دست بگیرید – که این موضوع ارزش واقعی Sets است. انتظار می‌رود برنامه‌های بیشتری با Sets یکپارچه شوند.

به نظر شما ویژگی Sets در ویندوز 10 آینده‌ای خواهد داشت؟

منبع :

WINDOWSLATEST

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,