لینوکس اوبونتو

سال گذشته همین روز‌ها بود که مایکروسافت اعلام کرد که لینوکس اوبونتو، و دیگر زیرمجموعه‌های این سیستم را در استور ویندوز که حالا استور مایکروسافت نامیده می‌شود در دسترس قرار خواهد داد. اگر همین حالا این اپلیکیشن را در استور جست‌وجو کنید خواهید دید که فقط برای دستگاه‌هایی با ساختار x64 در دسترس است. با وینفون همراه باشید.

در دسترس بودن لینوکس اوبونتو برای دستگاه‌های x64 به این معنی است که امکان اجرای آن روی دستگاه‌های ویندوز 10 که از پردازنده آرم استفاده می‌کنند ممکن نخواهد بود. اما این مشکل به زودی حل خواهد شد.

مایکروسافت در جلسه ای در کنفرانس توسعه‌دهندگان بیلد 2018 که تحت عنوان “توسعه‌دهندگان ویندوز 10 روی آرم” اجرا شد، با به نمایش گذاشتن یک دستگاه مبتنی بر ویندوز 10 آرم در حال اجرای لینوکس اوبونتو که از استور مایکروسافت دانلود شده بود خبر از پشتیبانی این زیرسیستم‌عامل از دستگاه‌های ARM64 داد. البته دستگاه‌های x86 به اندازه آرم خوش شانس نبودند.

این خبر همزمان با انتشار یک SDK آرم 64 رخ داد که علیرغم موجود بودن تعداد زیادی از دستگاه‌های ویندوز 10 با آرم 64 بیتی، پیش از این هرگز در دسترس نبود. احتمالاً دیگر زیرمجموعه‌های لینوکس که در حال حاضر در استور مایکروسافت در دسترس هستند نیز به زودی از این روند پیروی خواهند کرد و شِل‌های زیرسیستم ویندوز برای لینوکس را برای رایانه‌های مبتنی بر آرم منتشر خواهند کرد.

لینوکس اوبونتو هنوز هم در استور مایکروسافت تنها از دستگاه‌های x64 پشتیبانی خواهد کرد اما نسخه مخصوص ARM64 آن نیز به زودی به استور اضافه خواهد شد.

منبع :

NEOWIN

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ali
پاسخ دهید یکشنبه 23 اردیبهشت 1397

اگه راست می گه اجازه نصب اپ های اندروید رو روی ویندوز 10 آرم بده که اونم از لینوکسه با پردازنده های آرم هم کاملأ سازگاری داره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,