از زمان روی کار آمدن ساتیا نادلا مایکروسافت رویکرد کاملا متفاوتی نسبت به رقبا پیدا کرده است، و با آغوشی باز پذیرای رقبا شده است. این رویه حتی منجر شد، تا مدیرعامل ردموندی ها اعلام کند که مایکروسافت عاشق لینوکس است.

در زمان مدیریت استیو بالمر این شرکت رویکردی کاملا خصمانه نسبت به فضای منبع باز داشت و حتی وی لینوکس را به سرطان تشبیه کرده بود، اما با روی کارآمدن نادلا فرهنگ سازمانی این شرکت دستخوش تغییرات جدی شد. طی کنفرانس بیلد سال گذشته مایکروسافت امکان استفاده از کدهای لینوکس را به فایل های زیر سیستمی ویندوز آورد، و رسما اعلام کرد که کاربران قادر خواهند بود تا خط دستورات لینوکس را در Bash Shell ویندوز ۱۰ استفاده کنند.

در کنفرانس شب گذشته مایکروسافت خبر شوکه کننده دیگری را اعلام کرد، این شرکت در طی روز دوم کنفرانس بیلد رسما اعلام کرد که سه توزیع لینوکس یعنی اوبونتو، فدورا و سوزه وارد استور ویندوز ۱۰ خواهند شد.

با عرضه به روز رسانی Fall Creators کاربران قادر خواهند بود تا این سه توزیع لینوکس را به صورت یک اپلیکیشن بر روی کامپیوتر خود نصب کنند، بدین وسیله کاربران قادر خواهند بود تا اپلیکیشن های ویندوز و لینوکس را در کنار هم بدون نیاز به بوت سیستم استفاده کنند. از بین این سه توزیع اوبونتو اولین توزیعی خواهد بود که وارد استور ویندوز ۱۰ خواهد شد و در ادامه دو توزیع دیگر نیز وارد استور خواهند شد.

این اقدام را باید جدیدترین حرکت مایکروسافت در جهت پذیرش جامعه منبع باز دانست، کم اینکه در سال گذشته این شرکت با تشکیلات لینوکس قراردادی را امضا کرد و به عضویت آن درآمد.

منبع :

NEOWIN

1310 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Beravandi
پاسخ دهید جمعه 22 اردیبهشت 1396

این هم از اون کارای جدید، مایکروسافت دوستداشتنی

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,