Microsoft-UK-e1447358330115

دیتا سنتر ها مراکزی هستند که بستر سخت افزاری فضا های ابری مانند وان درایو را شامل می شوند، این مراکز علاوه بر فضا های ابری، شامل همه تبادلات و تعاملات سرویس ها نیز هستند. سرویس های ابری مانند آفیس آنلاین، آژور و بسیاری دیگر توسط همین دیتا سنتر ها تغذیه می شوند. دیتا سنتر ها شریان اصلی همگام سازی های بین پلتفرمی نیز هستند و کمپانی مانند مایکروسافت که اکثر سرویس هایش ابری است، به چنین مراکزی نیاز دارد.

مشتریان اروپایی مایکروسافت در نیمه دوم سال میلادی آینده خواهند توانست دیتا سنتر بومی خود را داشته باشند و این از لحاظ سیاست ها و قوانین حریم شخصی، یک چیز بسیار ضروری است. مایکروسافت در صدد احداث یک دیتا سنتر جداگانه برای کشور های اروپایی برآمده و این بخش در آلمان ساخته خواهد شد. بر اساس قوانین سختگریانه آلمان، ایالات متحده و خود مایکروسافت نیز، باید این دیتا سنتر را “data trustee” به معنی “داده های امانت” بنامند و حتی کاربرانی که اطلاعات خود را در این مراکز نگه داری می کنند.

سازمان FoX معتقد است این نگرانی ها و قوانین، از ترس دسترسی های بی قید و شرط ایلالات متحده، و در راس آن سازمان NSA به اطلاعات شخصی مصرف کنندگان وضع شده اند، همچنین افشاگری های ادوارد اسنودن یکی دیگر از عوامل به وجود آمدن چنین نگرانی هایی بوده است. مایکروسافت یکی از اولین کمپانی های کلاد محور است که چنین اقدامی (احداث مرکز “داده های امانت” بومی) انجام می دهد و به نظر می رسد این اقدام مایکروسافت برای مردم اروپا، در راستای حصول اطمینان از محرمانگی اطلاعات شخصی شان، کافی باشد.

هر چه علم و تکنولوژی پیشرفت می کند، امنیت چیزیست که پسرفت می کند. این یکی از خواص زشت دنیای امروز است. در این میان هر کاربری باید با آگاهی کامل، مراقب رفتار و کردار خود در دنیای مجازی باشد، شما تا چه حدی به صنعت فناوری اطلاعات اعتماد دارید؟ آیا مراقب رفتار های خود در دهکده جهانی هستید؟

منبع :

MICROSOFT NEWS

610 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
💔 12 پاسخ دهید یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴

یعنی مال غیر اروپایی ها تو دیتا سنتر آمریکا تو دفتر NSA ذخیره میشه!!!

درود واقعا.

  حسین دیانتی
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴

  نادلا وقتی میره اروپا لباس رسمی میپوشه

Ali_kz
💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴

خط اول وان درایو “وان رایو” و خط سوم پاراگراف دوم داده های امانت “اداده های امانت”نوشته شده،

  علی گلشن
  💔 0 پاسخ دهید یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴

  ممنون از شما، اصلاح شد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام