در سپتامبر گذشته برای اولین بار اطلاعاتی از سیستم‌عامل Windows Core OS منتشر شد. این سیستم‌عامل یک پروژه داخلی در مایکروسافت است که قصد دارد ویندوز 10 را به یک سیستم‌عامل واقعاً ماژولار تبدیل کند. این پایگاه ماژولار جدید درب‌های بسیاری از تنظیمات جدید ویندوز 10 را برای دادن انعطاف‌پذیری بیشتر به مایکروسافت برای ایجاد تجربیات جدید ویندوز در دستگاه‌هایی که امروزه وجود دارند و مهم‌تر از آن، در آینده وجود خواهند داشت، باز می‌کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

زمانی که نام Windows Core OS به میان آورده شد، ادعا شد که مایکروسافت قصد دارد یک نسخه واقعاً مدرن از ویندوز 10 با نام رمز Polaris را برای دسکتاپ ها ایجاد کند. با این حال، تا به حال بیشتر در مورد برنامه‌های مایکروسافت برای Windows Core OS در حوزه موبایل صحبت شده و گفته می‌شود این حوزه، اولین میزبان سیستم‌عامل Windows Core OS برای عرضه عمومی خواهد بود. این نسخه جدید از ویندوز 10 برای موبایل دارای نام رمز اندرومدا است و احتمالاً روی دستگاهی با صفحه‌نمایش دوگانه، تاشو و به همراه قلم اجرا خواهد شد.

در کنار این تلاش، مایکروسافت همچنین در حال خلق تجربه‌های جدید ویندوز برای دستگاه‌های دیگری است، که همگی از Windows Core OS بهره خواهند برد. همان‌طور که قبلاً گفته شده، Windows Core OS در حقیقت آینده‌ی ویندوز 10 است، چرا که مایکروسافت امیدوار است تا هر نوع دستگاه مبتنی بر ویندوز را به آرامی، اما به طور حتم به پایگاه Windows Core OS جدید خود منتقل کند. اما امروز، در نهایت قصد داریم اطلاعات بیشتری در مورد Polaris که آینده‌ی ویندوز در کامپیوترهای شخصی سنتی است ارائه کنیم.

نسخه “مدرن” ویندوز در رایانه‌های شخصی

بر اساس منابع وب‌سایت ویندوز سنترال، مایکروسافت نسخه جدیدی از ویندوز 10 را برای رایانه‌های شخصی مانند دسکتاپ، لپ‌تاپ و 2 در 1 ها ساخته است. این نسخه‌ی جدید، به طور کامل بر پایه UWP ساخته شده و در واقع، اولین سیستم‌عامل حقیقتاً مدرن ویندوز برای کامپیوترهای شخصی سنتی از سوی مایکروسافت است. این نسخه، اجزای قدیمی و ویژگی‌های سنتی را به منظور ایجاد یک سیستم‌عامل سبک‌تر با عمر باتری و عملکرد عالی کنار می‌گذارد.

همانند تمام نسخه‌هایی که بر پایه Windows Core OS توسعه می‌یابند، Polaris نیز از CShell، که پوسته‌ی جامع آینده مایکروسافت در سراسر دستگاه‌ها خواهد بود، بهره می‌برد. Polaris همان محیط دسکتاپ سنتی را ارائه می‌دهد که کاربران کامپیوتر در حال حاضر به آن عادت کرده‌اند. Windows Shell یا پوسته ویندوز کنونی یکی از اصلی‌ترین اجزای سنتی است که مایکروسافت در Polaris آن را جایگزین خواهد کرد. این شرکت همچنین اجزای Win32 و اپلیکیشن هایی مانند Notepad یا Paint غیرضروری را به نفع ارائه یک تجربه UWP، درست مانند ویندوز 10 موبایل حذف خواهد کرد.

به احتمال زیاد Polaris جایگزین ویندوز 10 اس می‌شود و منابع می‌گویند که مایکروسافت به دنبال اضافه کردن پشتیبانی از نرم‌افزارهای Centennial Win32 به Polaris با استفاده از مجازی‌سازی از راه دور است، مانند آنچه که HP در Elite x3 انجام داد، اما به نحوی که یک تجربه “بومی‌تر” را ارائه دهد. ما هنوز از تمام جزئیات این پروژه اطلاعاتی در دست نداریم، اما گفته می‌شود که مایکروسافت به طور جدی برای Polaris سرمایه‌گذاری کرده است؛ زیرا به کاربران اجازه می‌دهد تا در زمانی که نیاز دارند، بدون استفاده از تمام اجزای بومی قدیمی مورد نیاز برای اجرای برنامه‌های Win32، از این نرم‌افزارها استفاده کنند.

نسخه‌ای از ویندوز که به طور کامل روی UWP یا پلتفرم یونیورسال ویندوز ساخته شده باشد مزایای زیادی دارد، که اولین و مهمترینِ آن امنیت است. از لحاظ تئوری Polaris باید امن‌ترین نسخه‌ی ویندوز باشد که برای کامپیوترهای شخصی و لپ‌تاپ‌ها در دسترس قرار می‌گیرد. کنار گذاشتن بعضی از این اجزای قدیمی همچنین به این معنی است که عمر باتری و عملکرد باتری حتی در دستگاه‌های رده پایین‌تر نیز بهبود چشمگیر خواهد یافت.

کاربران فعلی ویندوز اجازه نخواهند داشت دستگاه خود را به Polaris ارتقا دهند و همچنین کاربران احتمالی Polaris قادر به ارتقا به ویندوز 10 پرو سنتی نخواهند بود. البته شاید برای کاربران حرفه‌ای یا گیمرها جای نگرانی باشد که ویندوز 10 فعلی به حاشیه رانده شود. البته این‌طور به نظر می‌رسد که Polaris و ویندوز 10 پرو در کنار هم حضور خواهند داشت، در حالی که Polaris فقط در دستگاه‌های جدیدی که با این نسخه ارائه می‌شوند، موجود خواهد بود.

این روزها مایکروسافت در حال تغییر تنظیمات و توابع باقی‌مانده قدیمی به UWP است. کنترل پنل به آرامی در حال برچیده شدن است و ویژگی‌های آن، مانند فونت‌ها، صدا و موارد بیشتری به تنظیمات منتقل می‌شوند. همه این تغییرات در مسیر آماده شدن برای Windows Core OS، اندرومدا و Polaris صورت گرفته است، در حالی که پشتیبانی از توابع قدیمی مانند کنترل پنل دیگر وجود نخواهند داشت.

همچنین این مسیر نشان می‌دهد که مایکروسافت باید در حال کار روی یک فایل اکسپلورر به روز شده بر مبنای UWP نیز باشد، هر چند این موضوع در حال حاضر زیاد آشکار نشده است. مایکروسافت امیدوار است تا پایان سال 2018 بتواند یک نسخه مدرن و یونیورسال فایل اکسپلورر را برای Windows Core OS آماده کند.

پس چه زمانی می‌توانیم انتظار داشته باشیم که Polaris آماده باشد؟ احتمالاً مایکروسافت سال 2019 را برای انتشار اولیه آن هدف قرار داده است.

هدف این نسخه چیست؟

شاید از خود بپرسید هدف Polaris چیست. این نسخه کاربران معمولی را مورد توجه خود قرار خواهد داد، افرادی که یک گیمر یا حرفه‌ای نیستند و نیازی به برنامه‌هایی مانند Adobe Premiere Pro یا AutoCAD ندارند. در حقیقت این نسخه برای افرادی است که دستگاه‌هایی مانند سرفیس لپ‌تاپ، مک بوک ایر، آیپد، کروم بوک و… را خریداری می‌کنند.

Polaris برای افرادی که اکثر کار خود را در یک مرورگر وب انجام می‌دهند یا بیشتر از مایکروسافت آفیس و برنامه‌های پخش موسیقی استفاده می‌کنند بسیار مناسب خواهد بود. این افراد وجود دارند و در واقع، بخش قابل توجهی از کاربران کامپیوتر را تشکیل می‌دهند. Polaris همچنین برای کسانی که از سیستم‌عامل iOS یا کروم استفاده می‌کنند نیز انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. مایکروسافت در حال حاضر این کار را با ویندوز 10 اس و در مرحله بعدی با Polaris انجام خواهد داد که در آن همه ویژگی‌های ویندوز 10 اس (منهای قابلیت ارتقا به ویندوز 10 پرو) وجود دارد، اما با عملکرد و عمر باتری حتی بهتر.

البته، نسخه قدیمی ویندوز 10 همچنان برای افرادی که نیاز به این نوع سیستم‌عامل دارند، همچنان ادامه خواهد داشت، درست مانند سیستم‌عامل مک که در حال حاضر وجود دارد، حتی اگر iOS همچنان توسط اپل برای آیپد و آیفون‌های زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. Polaris به نسخه “جریان اصلی” ویندوز 10 برای بازار میان رده تبدیل خواهد شد.

به همین دلایل است که Polaris بسیار اهمیت دارد. یکی از مواردی که در عرضه ویندوز 10 مشکل‌ساز شده، اجزای قدیمی آن است که کاربران معمولی حتی در مورد آنها نمی‌دانند و یا نیازی ندارند و همین موارد برای مایکروسافت رقابت با سیستم عامل‌های مدرن سبک‌تر مانند کروم یا iOS را دشوار ساخته است. به همین جهت مایکروسافت باید پیش از این که گوگل یا اپل با لپ تاپ‌های ارزان قیمت، تبلت ها و دستگاه‌های 2 در 1 خود که مورد نیاز دسته بزرگی از کاربران است بر این شرکت غلبه کنند، از سهم بازار کامپیوتر خود دفاع کند. این چیزی است که مایکروسافت امیدوار است با Polaris به آن دست یابد.

Windows Core OS یک قمار بزرگ است. این نسخه آینده‌ی تمام ویندوزها خواهد بود و اجازه می‌دهد تا مایکروسافت یک سیستم‌عامل انعطاف‌پذیر و کارآمد را برای فاکتورهای فعلی و آینده بسازد. این موضوع به ساده‌سازی و تسریع روند توسعه ویندوز کمک خواهد کرد، به این معنی که تیم توسعه زمان و منابع بیشتری برای بهبود ویژگی‌های موجود و ایجاد امکانات جدید خواهد داشت.

نظر شما در مورد پروژه Polaris چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2192 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
golpesar73
پاسخ دهید جمعه 6 بهمن 1396

خب الان چ فرقي ميكنه با همون ويندوز روي arm فقط با پوسته ي بهتر

بنظر من مايكروسافت در نهايت نبايد محدوديتي در برار win32 ايجاد كنه…

يعني رابط اصلي در صفحه موبايل بايد در همون حد موبايل و رايط كاربري موبايل باشه اما وقتي مثلا روي سرفيس فون باز ميشه رو حالت تبلت يا كانتينيوم دقيقا مثل ويندوز10arm بتونه برنامه هاي win32 رم اجرا كنه

اينكه win32 رو بزاره كنار و برنامه هاي لازم رو بخواي انلاين اجرا كني مثل نمونه اچ پي اصن موفق نخواهد شد

  sadegh
  پاسخ دهید شنبه 7 بهمن 1396

  هیچ ربطی به ویندوز ۱۰ روی آرم نداره
  کاری که مایکروسافت میخواد بکنه خلاص شدن از ویژگی های کهنه هست مثل اج که اصلی ترین تفاوتش با IE حذف مثلا Active X بود (که دیگه مثلا سایتایی مثل گلستان روش باز نمیشن (البته گلستان داره یواش یواش برای دانشگاه های مختلف روی کروم اجرا میشه))
  درسته Win32 بزرگترین مزیت ویندوزه ولی بزرگترین عامل ضعفش برای آینده هم هست
  وگرنه بازار دسکتاپ رو هم از دست میده با توجه به یورش گوگل و اپل
  کار منطقی ای به نظر میرسه

   محسن توکلی نیا
   پاسخ دهید شنبه 7 بهمن 1396

   اینو میگن یه تحلیل دقیق صادق جان، ممنون

   ali
   پاسخ دهید یکشنبه 8 بهمن 1396

   @ sadegh
   ولی به‎نظر من که قرار نیست نرم‎افزارهای Win32 کنار گذاشته بشه، چون این غنای نرم‎افزاری در هیچ پلتفرم دیگری وجود نداره و این نقطه کلیدی مایکروسافت هست.
   اپل و گوگل هم قادر نیستند در دسکتاپ با کمبود اپلیکیشن با مایکروسافت رقابت کنند.
   الآن دیگه توسعه‎دهنده‎ای رغبت نمیکنه که برای سیستم‎عامل‎های دسکتاپی که اپل و گوگل قرار هست با اون‎ها وارد بشن، نرم‎افزار تولید کنه و نتیجه‎ای جز شکست براشون نداره.

   miran
   پاسخ دهید یکشنبه 8 بهمن 1396

   ببیین صادق جان
   مایکروسافت اشتباهات زیادی رو داره انجام می ده یکی از اون ها هم حذف win 32 هست .
   حدود 25 ساله که مایکروسافت ویندوز داره با وین 32 کار می کنه
   تا حالا حدودا 3 میلیارد برنامه براش وجود داره
   بازی های رایانه و این ها هم تحت win 32 قرار داره
   برنامه های یونیورسال به درد بازی هایی مثل gta v نمی خوره
   یونیورسال هم از ابتدا مشکل داشت
   یکی از مشکلاتش همین محدود بودن دسترسی برنامه های یونیورسال به سیستمه
   برنامه فقط به دو گیگ رم دسترسی داره
   و گرافیکی که در دسترس داره هم فقط در حد GT 730
   الان بازی هایی مثل هیلو وارز 2 که تو استور مایکروسافته اون ها هم با وین 32 اجرا می شه فقط مایکروسافت یک ذره کار کرده روش شبیه یونیورسال در اومده

    ali
    پاسخ دهید دوشنبه 9 بهمن 1396

    @ miran

    مایکروسافت قصد حذف نرم‎افزارهای Win32 رو نداره. این‎قدر از خودتون شایعه‎های بی‎پایه و اساس درنیارید.

    واقعاً خنده داره که میگید نرم‎افزارهای UWP فقط به 2 گیگابایت رم دسترسی دارن. توی کیت توسعه UWP نوشته که هر مقدار رم رو میتونه استفاده بکنه و باید برای این کار باید به‎صورت x64 بیلد بشه، که الآن هم اکثر برنامه‎های استور x64 هستند.
    از تمام توان گرافیک، کیت توسعه میتونه استفاده بکنه. از لحاظ فنی این‎که گرافیکش در GT 730 هست واقعاً بی‎معنی و خنده‎دار هست.
    اصلاً بازی‎هایی که روی استور میاند باید یونیورسال باشند و با کیت تبدیل Win32 به UWP عرضه نشدند، و از رابط دایرکت‎ایکس هم استفاده کردن که بزرگ‎ترین و بهترین رابط گرافیکی برای گیم و بازی هست.
    ‎‎
    الآن هم بازی‎های بسیار گرافیکی‎ای روی استور هستند که در هیچ پلتفرمی نمیشه بازی با این گرافیک پیدا کرد. همین بازی Halo Wars 2 هم به‎صورت یونیورسال ارائه شده، به‎خاطر همین هم روی ایکس‎باکس وان هم در دسترس قرار داره.
    بازی‎های دیگر که در گرافیک اصلاً حریف ندارند مثل فورزا، گیرز آف وار و بازی‎های دیگر هم به‎صورت یونیورسال ساخته شدند، به‎خاطر همین هم روی ایکس‎باکس هم وجود دارند.
    (اصلاً برای عرضه روی چند پلتفرم مایکروسافت بیاد از کیت توسعه یونیورسال استفاده کرد.)

    نرم‎افزارها و برنامه‎های یونیورسال هم که کیفیت خوبی دارند و شرکت‎های بزرگ نرم‎افزاری هم براش اَپ‎های باکیفیت ارائه کردن.
    در کل، الآن پروژه یونیورسال خیلی هم بهبود پیدا کرده و خیلی خوب شده. (اپل اصلاً قصد داره همچین‎چیزی رو مثل یونیورسال برای سیستم‎عامل‎های خودش پیاده کنه.)

hamid
پاسخ دهید شنبه 7 بهمن 1396

چرا رو یه چیز فیکس کار نمیکنه و ویژگی هاش رو بهبود نمیده ؟؟؟ این رویکرد تو بخش موبایل ملموس تره ،پاکت پی سی رو توسعه داد ، بعد ول کرد رف ویندور موبایل ، بعد ول کرد رف وینفون ، باز ول کرد رف ویندوز ده موبایل ، بعد ویژگی های قدیم رو حذف میکنه ، بعد دوباره یکم روش کار میکنه و ب عنوان ویژگی جدید بیرون میده ، همین طراحی فلوئنت رو ویندوز ۷ تا حدودی وجود داشت ، بعد اومد تو ۸ و ۸.۱ به اصلاح طراحی متریال رو مطرح کرد ، حالا همون شفاف بودن پنجره ها رو با اسم فلوینت و تغیراتی ، داره ب خورد کار بر میده ، الانم سیاست دور شدن از وین ۳۲ و جامع کردنه یونیورساله ، باز چار سال دیگه میاد همینو یکم پیچ و تاب میده دوباره به عنوان نو اوری جایگزین یونیورسال میکنه ،
اما تو اندروید (درسته مقایسه سیستم. عامل موبایل با دسکتاب غلطه) کمتر اینطور اتفاقی میفته ، اگر هم بیفته ملموس نیس ، مثلا قابلیت کار همزمان با چند برنامه و ب عبارتی مولتی ویندو ، قبلا توسط شرکتایی مث سامسونگ به رابط تاچ ویز اضافه شد اما گوگل تو اندروید هف برای اولین بار به عنوان ویژگی پایه معرفی کرد ، درسته تکراری بود اما سر کار بر رو شیره. نمالید ، یونیورسال تکمیل شده همون ویندوز ار تی هست ، اساس هم عدم پشتیبانی از نرم افزار های وین ۳۲

ali
پاسخ دهید شنبه 7 بهمن 1396

ملت کلاً نسبت به تغییر و مدرن شدن حتی در بخش تکنولوژی مقاومت نشون میدن. خُب همه این‎ کارهای مایکروسافت هم اسمشون بهبود هست.

طراحی متریال هم مال گوگل هست و طراحی مایکروسافت در ویندوز 8 طراحی فلت یا تخت نام داره.
طرف اندروید رو مثال میزنه که در اندروید 5 کل UI و UX یک تغییر اساسی کرد و این بازخوردهای منفی رو هم آن‎چنان نداشت، یا در iOS نسخه 7 به بعد طراحی به صورت تخت دراومد.
یعنی گوگل چند بار طراحی اندروید رو عوض کرده، مثلاً از مینیمال به Holo و مثلاً بعداً به متریال دیزاین، ولی میگن که تغییر و تحول چندانی نداشته که اگر به تاریخش رجوع بشه تغییرات بزرگی رو میشه توی اندروید دید.
البته همین طراحی تخت رو اول مایکروسافت در ویندوز 8 آورد، بعد اپل و گوگل از روش الهام گرفتن و طراحی خودشون رو ارائه دادند، مثلاً گوگل طراحی متریال رو معرفی کرد.
اصلاً قبل از اون نمیدونستن طراحی تخت چیه و چه عناصری داره.

توی ویندوز 7 هم فقط بخش اکریلیک تا حدودی از طراحی فلوئنت ویندوز 10 وجود داشت. بقیه عناصر، افکت‎ها، انیمیشن‎ها و موارد دیگر در طراحی فلوئنت تازه و نوین هست.

مایکروسافت هم مثل بعضی‎ها بی‎عقل نیست که برنامه‎های Win32 رو که بخش کلیدیش هست رو ول کنه، اون هم با این‎همه غنای نرم‎افزاری که چندین میلیون نرم‎افزار داره و هیچ پلتفرمی در تعداد نرم‎افزار نمیتونه حتی بهش نزدیک هم بشه (اون هم نرم‎افزارهای Win32 که واقعاً همه‎شون باکیفیت و عالی هستند).

در حقیقت این هم تقریباً همون ویندوز 10 اس هست که قرار هست بهبودهای خیلی بیشتری داشته باشه.

  hamid
  پاسخ دهید شنبه 7 بهمن 1396

  دوست عزیز علی اقا . فک میکنم منظور منو بد متوجه شدی . من میگم چرا هی این شاخه اون شاخه میکنن؟؟ خب همون طراحی اکریلیک و توسعه میداد و همه طراحی های جدید تو فلوِنت رو بهش اضافه میکرد . دیگه چرا اول میاد تو ویندوز 8 به کل حذفش میکنه بعد دوباره تو 10 توسعه ش میده و با اسم طراحی کاملا جدید وارد میکنه . اومد تو ویندوز 8 گند زد به منو استارت و رابط مترو رو معرفی کرد . بعد دوباره تو 10 دید فایده نداره مترو واستارت رو ترکیب کرد . خدایی زبایی ویندو 7 کجا و ویندوز 10 کجا. بنده نگفتم اندروید تغییر ندا شته . میگم تغیرات تو یه راستا انجام میشه . قبل از اضافه کردن چیزی بررسی میکنن و وقتی اضافه شد قشنگ همونو ادامه میدن . رابط کاربری تو اندروید 5 عوض شد و تو نسخه های بعد دوباره نیومد مثلا از چیزی شبیه رابط اندروید 4 استفاده کنه . اصولا پسرفت تو اندروید نیس.همه چیز کاملا بهتر میشه. این سیاست که یه چیزو توسعه میده بعد ول میکنه تو تمام قسمت های مایکرو سافت مشخصه . حتی تو اپلیکیشن ها . کورتانا . لومیا کمرا .
  انقدر سخته که متوجه بشی اینا قابلیت های جدید نیست؟؟؟؟؟ داره چیزی که قبلا وجود داشته رو حذف میکنه بعد از مدتی دوباره همونو به عنوان ویژگی جدید به خوردت میده .
  به قول دوستمون خر همون خره ولی پالونشو عوض میکنه و تحویلمون میده ویندوز 10 اس و ویندوز 8.1 آر تی و ویندوز کور او اس همشون یکیه با اختلافات جزیی . در مورد یونیورالم کلا یه عده هستن تو ارزو به سر میبرن و منطقشون اینه که در سال های اینده قطعا میترکونه . حکایت ویندوز فونه . ملت خریدن و خودشونو عذاب دادن رو این حساب که در اینده خوب میشه . دیدیم که مایکی ه پشت پایی به کاربرا زد . اینده اگر خوب شد برو از یونیورسال استفاده کن . سهام دار مایکی نیستی که . خود نادلا و اون زنه که مسیول بیلد های اینسایدر ویندوز 10 موبایل بودن ایفون داشتن بعد یه عده میگفتن ایفون اندروید واسه خزاست و حرفه ای های ویندوز دارن .

   ali
   پاسخ دهید یکشنبه 8 بهمن 1396

   من سهامدارش نیستم ولی بعضی‎ها ندانسته به‎خاطر شکستی که مایکروسافت در بازار موبایل داشته، بقیه قسمت‎هاش رو هم زیر سوأل میبرن.
   اصلاً هم کاری به بخش موبایل مایکروسافت ندارم و فقط در مورد بخش‎های دیگر حرف میزنم.

   من هم گفتم که یک عنصر از طراحی فلوئنت در ویندوز 7 وجود داشت که Aero نام داشت و الآن تغییراتی داشته و با نام اکریلیک در طراحی فلوئنت ویندوز 10 وجود داره.
   بقیه عناصر، افکت‎ها و انیمیشن‎هایی که در طراحی فلوئنت هست تازه هستند و در ویندوز 7 وجود نداشتند که شما میگید دوباره به خورد ملت داده.
   همون طراحی فلت توی ویندوز 8 آغازگر تحول طراحی‎ها در سیستم‎عامل‎های مختلف مثل اندروید و iOS بود.

   توی اندروید هم بسیاری از قابلیت‎ها در نسخه‎های پیش‎نمایش معرفی شده ولی بعداً به نسخه رسمی اضافه نشده یا این‎که کلاً به فراموشی سپرده شده.
   همین اندروید هنوز هم از غیریک‎پارچه بودن و Fragmentation رنج میبره، در صورتی که پلتفرم‎های مختلف مایکروسافت به‎صورت نسبی با هم یک‎پارچه هستند.

   کورتانا هم هنوز فعال هست و کنسل نشده و دستگاه‎های جدیدتری هم باهاش معرفی کردن و قرار هست با یک سرویس موسیقی دیگر قدرت‎مندتر هم بشه.
   (معلوم نیست شماها این شایعه‎ها رو با چه دلیل و منطقی درباره مایکروسافت میسازید.)
   ‎‎
   در هر صورت چیز مشخص این هست که مایکروسافت در یک جهت و راستای درست قرار گرفته و کارهایی که انجام میده هم دقیقاً پیشرفت و بهبود پلتفرم‎هاش هست.

   (کاری که همون گوگل هم برای پیشرفت پلتفرمش انجام میده، ولی معلوم نیست چرا کارهای گوگل میشه خوب، ولی کارهای مایکروسافت این‎قدر بدنام میشه.)

عماد
پاسخ دهید شنبه 7 بهمن 1396

ما میگیم خر نمیخوایم، پالون خر عوض میشه!
دقیقا همون قضیه است…

ali
پاسخ دهید یکشنبه 8 بهمن 1396

مدرن سازی که یک جیز طبیعی و هر سیستم عاملی که اون رو انجام نده از گردونه رقابت جا میمونه و بهینه سازی هم یک نیاز شدیدی هست که برای ویندوز واجبه ویندوز برای ورود به دستگاه های با سخت افزار ارزان مثل لپ تاپ های آموزشی که سخت افزار ضعیفی دارن و حتی جاهای دیگه مثل موبایل ها و تی وی ها اتومبیل ها و تبلت های باریک که سخت افزار قوی ندارن به این مولفه نیاز داره دلیلی که توی تی وی ها و اتومبیل ها با اینکه برای اونها نرم افزار های مناسبی ها نداره از اندروید استفاده میشه همینه سبک مدرن و کار کرد سهلش هست

  ali
  پاسخ دهید دوشنبه 9 بهمن 1396

  هر سیستم‎عاملی از اون گمنام‎هاش گرفته تا ویندوز و اندروید بهینه‎سازی شدند و بعد به‎صورت تجاری عرضه شدند. اصلاً سیستم‎عامل تجاری وجود نداره که بهینه‎سازی‎های کافی روش انجام نشده باشه.

  همین الآن مایکروسافت لپ‎تاپ‎های بسیار ارزان قیمت آموزشی با ویندوز 10 و پردازنده فوق کم‎مصرف موبایلی سلرون اینتل روانه بازار کرده که با کروم‎بوک‎ها رقابت کنه.
  از اون گذشته، ویندوز 10 با نرم‎افزارهای Win32 روی پردازنده‎های نه‎چنان قدرت‎مند ARM خیلی روون و راحت اجرا شده و فوتوشاپ رو هم اجرا کرده.
  بنابراین، اصلاً نمیشه گفت ویندوز بهینه نشده یا سنگین هست.

  این‎که از ویندوز در تلویزیون‎ها، خودروها و جاهای دیگر استفاده نمیشه به‎خاطر بهینه نبودنش نیست، بلکه به‎خاطر نبود پلتفرم تلویزیون و خودرو در ویندوز هست.
  وقتی در خودرو و TV از اندروید استفاده میشه، یعنی گوگل پلتفرم Android Car و Android TV رو براش توسعه داده، نه این‎که چون سبک‎تر و بهینه‎تر هست داره توی این بخش‎ها استفاده میشه. اتفاقاً اندروید با اون ماشین‎مجازی خودش مصرف رم و منابع سخت‎افزاری بالایی هم داره.
  ‎‎
  ویندوز هم باید با پروژه اندرومدا و پوسته تطبیق‎پذیر، علاوه‎بر وارد شدن به دستگاه‎های همراه، پوشیدنی‎ها و بخش‎های دیگر، باید به بخش TV و خودروها هم وارد بشه.
  البته همین الآن هم در بسیاری از خودروها از کورتانا استفاده شده و خود مایکروسافت هم پلتفرم خودروی خودران داره.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,