_سخت افزار پنل جدید

مایکروسافت در حال ساخت نسخه بهتری از هالولنز است دستگاهی قدرتمندتر

محققان مایکروسافت فاش کرده اند که شرکت در حال توسعه نسخه بهتری از هالولنز است که با به کارگیری تراشه ای جدید بر مبنای یادگیری ماشین کار می کند.

مایکروسافت مشخصاً عنوان کرده که نسل بعدی واحد پردازش هالوگرافیک یا HPU از پردازش شبکه عصبی عمیق بر پایه هوش مصنوعی یا AI  پشتیبانی خواهد کرد. هوش مصنوعی  موجود در این نسخه لزوماً کرتانا نیست اما به سادگی قادر به شناخت دنیای واقعی پیرامون خود خواهد بود.

آقای هری شام معاون اجرایی گروه هوش مصنوعی و تحقیقات شرکت  قبلاً هالولنز ۲ را به نمایش گذاشته بود  که پیش تر در مطلبی تحت عنوان اطلاعات جدید از مایکروسافت هالولنز ۲ در وینفون منتشر شد. در این نسخه از هالولنز تراشه تولیدی مایکروسافت به کار رفته که هالولنز را قابل برنامه ریزی می نماید. HPU مایکروسافت در واقع مسئول پردازش همه داده هایی خواهد بود که از حسگرهای دستگاه دریافت می کند. این حسگرها شامل حسگرهای حرکتی، حسگر های تشخیص فاصله بر مبنای سرعت نور، حسگر اندازه گیری اینرسی یا IMU  و دوربین های  مجهز به اینفرارد می باشد. توضیح مختصر در خصوص حسگر IMU  این است که این نوع حسگر ابزاری الکترونیکی است متشکل از شتاب سنج، ژیروسکوپ و مغناطیس سنج که نیرو های اطراف، زاویه  و میدان های مغناطیسی بدن کاربر را اندازه گیری و گزارش می دهد. نکته کلیدی دیگر در خصوص این دستگاه مستقل بودن آن است بدان معنی که برای پردازش اطلاعات، وابسته به پردازشگر یک رایانه شخصی نخواهد بود. در واقع HPU  مغز متفکر هالولنز خواهد بود. قدرت تشخیصی این ابزار جدید هنوز خیلی شفاف نیست اما HPU جدید مایکروسافت و بالطبع هالولنز به زیبایی قادر به تشخیص سطوح و لبه ها و قرار دادن اشیاء مجازی خلق شده بر روی آنها هستند و حالا مایکروسافت باید روشن کند که چه بخش از اشیاء  دنیای واقعی باید قابل نمایش باقی بمانند. البته هنوز مشخص نیست این تکنولوژی به تولید انبوه و بازار عمومی خواهد رسید و یا اینکه نهایتاً به عنوان فناوری در سایه برای کسب و کارهای خاص عرضه خواهد شد. مایکروسافت هنوز چیزی در خصوص زمان تولید این HPU  و یا هالولنز جدید مبتنی بر آن ارائه نکرده است. آنچه که در حال اتفاق است بازتعریف واقعیت افزوده یا AR در سایر شرکت هاست. به عنوان مثال  گوگل که مدت ها از توسعه عینک گوگل دست کشیده بود اخیراً آن را به عنوان یک ابزار ویژه کسب و کار معرفی نموده است، یعنی دقیقاً همان بازاری که اصولاً مایکروسافت مدت هاست هدف قرار داده است.

منبع :

DIGITALARTSONLINE

31 پست
محسن عطاالهی
کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه، علاقه مند به مایکروسافت
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,