Lumia-940-Concept-Looks-Absolutely-Amazing-476065-3sd

اگر دنبال یک غول در صنعت فن آوری با روند کاری سریع و خشن تر از بقیه هستید، مسلما مایکروسافت را معرفی می کنیم. در کنفرانس دیشب شاهد یک ماراتن دو ساعته بودیم، اما شاهد پیشرفت زیادی در پروژه ها نبودیم و اغلب سخنرانی ها و طرح های ارائه شده برای مردم تکراری تلقی می شد. حتی یک اشاره ی کوچک به پروژه ی ویندوزفون نیز نشد. در واقع چیزی که مایکروسافت سعی می کرد که آن را نشان دهد، زمینه ی تغییرات بزرگ در کل دنیای تکنولوژی بود. باید بدانید که هدف مایکروسافت تغییر حالت کنونی وسایل کامپیوتری و تکنولوژی است.

می بینیم که تاکید بیشتر سخنرانی های دیشب بر روی راه های جدید ارتباطی انسان با وسایل کامپویتری است. مثلا نوشتن با دست به جای کیبورد، صحبت کردن با کامپیوتر، گفتگو با ربات ها، تشخیص حالات چهره ی کاربر توسط ربات و دریافت دستور از این حالات، و… در واقع می توان گفت که سطح این رویداد بسیار فرا تر از آنچه که انتظار می رفت بالا بود. حال اینکه مردم انتظار داشتند که مایکروسافت درباره ی چند مسئله ی کوچک و یا تغییرات جزئی در یک پلتفرم خاص را به نمایش بگذارد. مثلا بگوید ظاهر کاشی های ویندوز عوض شده یا این که قرار است لاک اسکرین موبایل تغییر کند.

دید مایکروسافت از آینده شگفت انگیز است:

microsoft-build-2016-event-verge_228_0

اگر مایکروسافت نبود، با این روندی که همه ی شرکت های تولید کننده ی لوازم کامپیوتری پیش گرفته اند، کاری می کردند که تنها راه دسترسی به اینترنت و تنها وسیله ای که به عنوان تکنولوژی از آن یاد شود فقط تلفن های همراه باشند. مهم ترین عاملی که باعث رقابت مایکروسافت با دیگر شرکت ها داشت در زمینه ی تولید یک پلتفرم بود. از این جهت مایکروسافت پروژه ی ویندوزفون را متوقف کرد و از آن به عنوان یک پروژه ی مرده یاد کرد، چرا که سیستم عامل های محبوب دیگری مانند iOS و اندروید در جهان در حال جذب مشتریان هستند. مایکروسافت این اذعان را داشت که این کار نه تنها یک رقابت ، بلکه یک مبارزه است. مایکروسافت در این بازی تسلیم نشده است، با اینکه خود را شکست خورده اعلام کرد، اکنون در حال ایجاد پلتفرمی آگنوستیک است.

آگنوستیک یعنی چه؟

Agnostic یک نوع دیدگاه فلسفی به دنیا است که از آن تحت عناوین بی دینی ، ندانم گرایی یا لاادری گری یاد می شود. علت استفاده از این کلمه به عنوان صفت برای واژه ی پلتفرم در بالا یک ویژگی خاص در این نوع گرایش است. افراد با دید آگنوستیک بر این باور اند که انسان فقط تا جایی که عقلش درک می کند قادر به مشاهده ی جهان است. این افراد معتقد اند که هیچگاه از اسرار جهان مطلع نخواهند شد و شناخت قسمتی از هستی را نا ممکن می دانند. در اینجا نیز منظور این است که این پلتفرم چنان پیچیده خواهد بود که هیچ کس از چگونگی عملکرد آن سر در نخواهد آورد.

انتقال سیستم عامل از دستگاه ها به فضای ابری؟

خیلی از کاربران و حتی برخی از کاربران سایت وینفون ارائه ی خدمات و کار کردن مایکروسافت در زمینه ی اندروید و iOS را ضعف و عیب این کمپانی می دانند. اما جالب است بدانید که این کار مایکروسافت کاملا عمدی است و تمام این کار ها برای توسعه ی ویندوز ۱۰ می باشد. در پشت قضیه می بینیم که تمام دستگاه هایی که توسط مایکروسافت ارائه شده است در میان ارائه ی نو آوری هایی مثل کرتانا و رابط کاربری نوینی برای استفاده ی همه ی افراد حتی نابینایان از همه موفق تر بوده است. این تنها یک مورد از اهداف غول ردموند است که تا این جای کار نقطه ضعف اصلی آن وابسته بودن به سیستم عامل بوده است. پس از ناکامی پلتفرم تلفن همراه کاردینال، مایکروسافت می خواهد سیستم عامل فقط در یک فضای ابری خارج از دستگاه ها وجود داشته باشد و دستگاه با برقراری ارتباط با این سرویس، بدون نیاز به پردازش اضافی و در سریع ترین حالت ممکن، خدمات خود را ارائه دهد. حال می بینیم که سرویس کرتانا اکنون اینگونه است.

 ربات ها در حال راه یابی به اپلیکیشن های جدید:

microsoft-build-2016-event-verge_493_0

همانطور که در اخبار قبلی گفته شد، ربات های AI در برنامه های پیام رسانی مثل اسکایپ به کمک کاربران می آیند. در این خصوص مایکروسافت از ورود این ربات ها به سایر برنامه های پیام رسانی مشابه و یکپارچه سازی آن ها با هم خبر داد. این ربات ها در برنامه های Skype, GroupMe, Slack, Line و هر برنامه دیگری که به عنوان برنامه های چت یا گفتگو محور یاد می شوند وارد می شوند و خدمت می کنند. برای نمونه مایکروسافت این ربات ها را تست کرد که در این عمل به وسیله ی کرتانا با ربات یک هتل تماس گرفت محل اقامت را برای کاربر رزرو کرد. اگر این وعده ها تحقق یابند، می توان گفت که موقعیت مایکروسافت در تکنولوژی رهبر توسعه دهندگان است. ساتیا نادلا خود به عنوان مدیر عامل شرکت مایکروسافت شعار “اول موبایل – اول فضای ابری” معرفی کرد و آخرین طرح خود را اینگونه ارائه داد:

“رسیدن به کاربران تلفن همراه از طریق خدمات ابری”

ورود هالولنز به بازار:

هالولنز را نیز ظاهرا باید از پروژه های بیلد ۲۰۱۶ دانست. اکنون این دستگاه به صورت بسته بندی شده برای توسعه دهندگان برای تست در دسترس است. این تلاش مایکروسافت برای ایجاد یک پلتفرم کاملا جدید است که همیشه نشانگر قدرت مایکروسافت بوده است. این پروژه پلتفرم نهایی و تمام استراتژیک مایکروسافت به نظر می رسد که می تواند یک محیط جدید از رایانه و یک دسکتاپ جدید را به ارمغان بیاورد.

مایکروسافت در رقابت با اپل اهداف انقلابی را در پیش گرفته است:

اصولا هر شرکتی به صورتی عادی برای تحقیق و توسعه وقت و پول صرف می کند. اما این اصل در مورد مایکروسافت متفاوت به نظر می رسد.  این شرکت با نشان دادن پروژه های ارتباطات هولوگرافی، تشخیص دست خط و تبدیل به نوشته در تقویم و تشخیص چهره توسط ربات های AI، خود را طوری نشان داده است که پروژه هایی بلند پروازانه را انتخاب می کند و هدف آن صرفا بدست آوردن پول و یک توسعه ی ساده نیست، بلکه هدف مایکروسافت پیشرفت تکنولوژی و زندگی بشر است و می خواهد دنیایی جدید را پدید بیاورد.

اقدام بلند پروازانه ی مایکروسافت باعث می شود تا فضای هیجان انگیزی را در اطراف ایجاد کند. در حالی که اپل مشغول طراحی قاب و بدنه ی iPhone 5 بود، مایکروسافت مشغول کار بر روی پروژه هایی بود که در آینده انقلاب ایجاد می کنند. این برای مایکروسافت عالی است و دلیل این امر را دسترسی به منابع گسترده و وجود بستر عظیمی از توسعه دهندگان چه در خود شرکت و چه در سراسر دنیا به صورت غیر رسمی می داند که همگی یک غول بزرگ توسعه دهنده را ایجاد می کنند. این جامعه ی عظیم با روشن بینی و تفکر آینده نگرانه پیش می رود و طرح هایی را ارائه می دهد که مختص به نسل های بعدی هستند.

 سامسونگ اخیرا اعتراف کرده است که:

“هر وقت ما دست به یک کار برده ایم تا آن را شروع کنیم، دیدیم که مایکروسافت از قبل مشغول کار بر روی آن است.”

پروژه هایی بسیار بلند پروازانه، باز بودن روند کاری با تمام بستر ها از جمله لینوکس، گفتن جمله ی “دوستت دارم” و … نشان می دهد که مایکروسافت هنوز هم مانند استارتاپ های نو پا، پر انرژی و با انگیزه به کار خود ادامه می دهد که فرق آن با سایر استارتاپ های با نشاط، سرمایه ی عظیم آن است.

با تجاربی که به دست آمده طبیعتا نمی توان تضمین کرد که استراتژی های مایکروسافت ۱۰۰ درصد جواب گو باشند. شرکت ردموند قادر است که مسیر جلو روی تکنولوژی را در آینده به طور نسبتا دقیقی پیش بینی کند. اما این پیش بینی در آینده ای نزدیک و کوتاه مدت صورت می گیرد که این باعث شده تا محصولات نهایی از موفقیت تجاری کمی بهره ببرند. اما می تواند با استفاده از هالولنز و ربات های AI که با همکاری مایکروسافت تولید شده، دنیای تجارت را از آن خود کند. با این حال واقعا نمی توان گفت که مایکروسافت تا کی می تواند این انقلاب را ایجاد کند و تا چه حدی می تواند دنیا را به آینده نزدیک کند. می دانیم که تاریخ تلفن های همراه تحت تسلط اپل، گوگل و فیس بوک بوده است و هر چه که زمان می گذرد، اوضاع به نقع مایکروسافت رقم می خورد. چرا که تلفن همراه تا حد خاصی می تواند رشد کند و پس از آن باید به دنبال یک وسیله ی جدید رفت و آن وسیله می تواند هالولنزی باشد که مایکروسافت آن را پیش از همه ساخته است.

منبع :

theverge

237 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamid
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

سلام
دنیا را به آینده را نزدیک کند درستش کنین با تشکر.

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

  ممنون عزیز. اصلاح شد 🙂

ritardando
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

وااااای خدا
این کلمه‌ی آگنوستیک حالا دستاویزی میشه برای طرفدارهای تئوری توطئه که فرماسونا آمریکایی و صهونیستی میخوان اسلام رو نابود کنن و کلی دایی جان ناپلئون روشنفکر و تحلیلگرِ مسائل پشته پرده جهانی از بغلش میزنه بیرون.

  persian7
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

  از این میترسم … 😐

Hesam77
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

الان دقیقاً ما چیکار کنیم یعنی فاتحه ویندوزموبایل خونده شد؟من خیلی ویندوزو دوست دارم چه موبایل چه دسکتاپ،اگه قراره مایکروسافت به بخش موبایل اهمیت نده خب مگه من خرم وایسم بگه برم یک تلفن کوفتی دیگه بخرم

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

  دوست من اگر اهمیت نمیداد که این همه وقت و سرمایه روش نمیذاشت و پلتفرم یونیورسال رو ایجاد نمیکرد! اگر اهمیتی نداشت هسته های دستگاه ها رو یکسان نمیکرد و بیلد های پیش نمایش فنی رو براش نمیداد! تری مایرسون بعد از کنفرانس هم اعلام کرد که ما برنامه های ویژه ای برای بخش موبایل داریم

   amirdz
   پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

   مثلا برنامه ویژش چی بود؟
   برنانه ویژش این بود که بزنه گور همه نوکیا لومیاها رو بکنه؟؟!!
   من الان موندم گوشیمو بفروشم یا نه.
   تو توییتر برا اون چاقال و جو بلغوره و کلنگ گیتس کامنتدگزاشتم هیچکدوم جواب نمیدن.
   یکسال منتظر موندم حالا اومده میگه لومیا های قدیمی رو پشتیبانی نمیکنم.
   این ینی چی؟

   Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
   پاسخ دهید جمعه 12 فروردین 1395

   بعد از دو سال
   این همه اینسایدر بازی
   این همه بیلد
   این همه حواشی
   .
   .
   .
   الان ویندوزفون ۱۰ قابلیت ضبط مکالمات تلفنی رو نداره !
   چیزی که در اندروید کاملآ پیش پا افتاده هست .
   بعد شما از اهمیت حرف میزنی !
   .
   من که شخصآ شوکه و نا امید شدم .
   به احتمال زیاد گوشی جدیدم ویندوزفون نخواهد بود .

    عرفان مرادی
    پاسخ دهید جمعه 12 فروردین 1395

    شما که میدونستید این قابلیت ها به صورت پیش فرض در اندروید هست پس چرا اومدید و ویندوز فون رو انتخاب کردید؟

     Microsoft Lumia 640 XL Dual SIM 3G
     پاسخ دهید جمعه 12 فروردین 1395

     نمیدونستم . این گوشی اولین گوشی هوشمند من هست . قبلش نوکیا ۱۱۰۰ داشتم !

  ergan
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

  دیشب رسما اعلام کرد که تو یه سال اینده ویندوز موبایل جز اولویت های مایکی نیست
  “سیستم عامل ما برای صفحه نمایش های بالای هفت اینچ بهترین انتخاب است”
  قرار نیست یه شرکت تو تمام زمینه های پیشرو باشه

  AmirParsa
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

  خیر اقای مرادی
  میدونی مشکل اصلی کجاست
  مشکل اصلی اینه که مایکروسافت هربار هزاران ایده خام رو که فقط روی کاغذ هستند و هیچ اینده نگری و بازارشناسی براشون نشده توی کنفرانس هاش اعلام میکنه و
  کلی هم با اب و تاب ازشون یاد میکنه
  و پس از یک ماه همه اونا فراموش میشن
  و اصل ضرر رو خریدارن بیچاره میکنند!
  خریداران کینکت سرفیس ارتی وینفون و نمونه های بسیار دیگه
  از این ایده ها توی ازمایشگاه های اپل و گوگل بسیار زیاده
  کاری که گوگل توی بوستون داینامیک میکنه یا نقشه گوگل و یا ماشین خودران گوگل خیلی کاربردی تر و از نظر عملی مهمتر و اینده دار تر از هلولنز و سرفیس هاب هستند
  مایکی بیشتر شو اجرا میکنه
  ولی دیگران این ایده های نپخته رو شبیه مایکروسافت بوق نمیزنند و روزی ازش حرف میزنند که واقعی باشه

  سالهاست که ما این جریان بزک نمیر بهار میاد مایکی رو میشنویم و هیچ خبری هم ازش نمیشه!

   Hesam77
   پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

   امیر پارسا همه ی حرفها چرت بود

   عرفان مرادی
   پاسخ دهید جمعه 12 فروردین 1395

   مطمئن باشید این ایده ها حتی توی آزمایشگاهاشون نیست وگرنه بعضیا (اپل) دست به شکایتشون خوبه. میرن سر اینکه پتنت گوشه گرد آیفون نقض شده شکایت میکنن اونوقت اگر از قبل یه همچین ایده ای رو داشته باشن در برابر مایکروسافت ساکت میشینن؟

amin
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

دوستان خواهش میکنم یکی راهنماییم کنه ۷۳۰ دارم از وقتی اپدیت کردم به ویندوز ده سرعت همه چه بالاتر رفته یعنی عالی منتها مصرف باتری وحشتناک بالا رفته جوری که در حالت استند بای طی ۱۵ ساعت شارژ گوشیم از صد درصد میرسه زیر ده درصد چیکار کنم اینو؟؟؟

  Hassanove
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

  سلام. رد ستون رو بگیر ،،، انواع و اقسام مشکلات رو داره ولی مشکل باتری نداره … هر ساعت کار ( گشتن تو وب و دانلود و فیلم نگاه کردن ) ده درصد مصرف میکنه …
  تو حالت ستند بای هم اصلا هیچی مصرف نمیکنه 😊

  Hassanove
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

  دوستان نگران نباشید . همین که موبایل و دسکتاپ دارن با هم اپدیت میگیرن نشون میده تا زمانی که ویندوز دستکتاپ پیشرفت کنه ، موبایل هم پیشرفت میکنه …
  واقعا بین ۸.۱ و رد ستون تفاوت چشم گیره

sadegh
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

همونطور که اشاره کردید، مایکروسافت میخواد خونه ی همه ی توسعه دهنده ها باشه و نه فقط توسعه دهنده ی های ویندوز…
و این هوشمندانه ترین راه ممکن برای بی نظیر کردن مایکروسافته و با این کار، آینده ی خودش رو می بنده.

جفری
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

به نظر من این سایت با تمام خوبی هایی که داره یه کارکرد منفی هم داره اونم اینه که همیشه قبل از رویدادهای مربوط به مایکروسافت سطح انتظارات کاربرا رو خیلی میبره بالا بعد اگر اون انتظارات محقق نشه کاربرا همه سرخورده و داغون میریزن اینجا موج منفی میفرستن و البته حق هم دارن
در حالی که از نظر من ویندوز موبایل خوب داره پیش میره برنامه های یونیورسالی که دارن میان مهمترین خلاء ویندوز موبایلو کم کم پر میکنن سرعت سیستم عامل و روانیشم که خوبه لا اقل رو ۷۳۵ که مشکل خاصی نداره ظاهر سیستم عاملم که واقعا شیک و مدرنه
خلاصه اینکه ازدست اندرکاران سایت میخوام اینقد با روح و روان بچه ها بازی نکنم بذارین همه چی روند عادی خودشو طی کنه

Hesam77
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

خب آقای مرادی ممنون خیالم راحت شد.

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

پس معلوم شد چرا این قدر بیرون دادن ویندوز وه موبایل طول کشید. بچه ها داشتن رو هالولنز و فناوریای فوق پیشرفته کار می کردن. دیگه هروقت موبایلامون باگ داشت و گاهی ساده ترین کارایی یه موبالو نداشت و تز مایکروسافت سوال کردیم جوابمون اینه: مگه نمی بینی دستم بنده! ای ی ی ی ش!

omid
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

خلاصه اینکه تلفن بعدیمون باید ایفون یا اندروید باشه چون در این صورت حمایت ماکروسافت رو بیشتر میبینیم تا اینکه از ویندوزموبایل استفاده کنیم در واقع همین الان هم ماکروسافت به اندروید و ای او اس بیشتر بها میده

  Yasuo
  پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

  تا صبح هم بشینن جلوت به زبان شیرین مادریت که همون زبان فارسی میشه تو ضیح بدن تو نمیفهمی.چوت ژنتیکت به پدر و مادرت رفته مثل اونا از هوش کمی برخورداری.تقصیر تو نیست
  تو یه کشور جهان سومی بزرگ شدی سوء تغذیه شدی

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

یاسو
کاربری از آینده موبایل ویندوزی ناامید شده و نظرس را گفته. تو در جواب جهان سومی بودنش را به رخش کشیدی و رسما له چند میلیون ایرانی توهین کردی و وینفون هم جواب توهین آمیزت را منتشر کرده. محض اطلاع تو اگر زبان دیگری غیر از فارسی بلدی سرچی در اینترنت بکن ببین چه قدر مقالات در همین مایه ها از طرف اروپایی ها و امریکایی ها و کشورهای غیر جهان سوم منتشر شده.

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

دوستان نویسنده سایت وینفون ما در زبان فارسی نمی گیم کسی مصمم است که چیزی را از دست نداده است. عنوان را اصلاح کنید.

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

یاسر
کسی سوء تغذیه نمی شه. دچار سوء تغذیه می شه.

محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 11 فروردین 1395

یاسو

r0ss0neri
پاسخ دهید شنبه 13 فروردین 1395

the future is now .

اینک از الان تو خیال آینده باشی اصلا جالب نیست …
با رمان پیش رفتن بهتره .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,