phil-spencer-microsoftپیش در ماه آگوست امسال مایکروسافت مدل وان اس را معرفی کرد. مدلی باریک تر و کارا تر از اکس باکس وان اصلی که در سال ۲۰۱۳ عرضه گردیده بود. این یک قدم و به روز رسانی خیلی خوب برای اکس باکس بود و در حالت عادی باید آن را بدون هیچ درنگی نسبت به آینده خریداری می کردید اما در انتهای مراسم E3 مایکروسافت دست به اقدام عجیبی زد و آن هم پیش معرفی محصول مرموز و تولید نشده ای با کد پروژه اسکورپیو بود که در سال ۲۰۱۷ عرضه می شود.

پروژه اسکورپیو به عنوان “قوی ترین کنسول تاریخ” وعده داده شده است که قدرت بی همتایی در اجرای بازی ها خواهد داشت. ما نمی دانیم چه شکلی خواهد بود، چه قیمتی خواهد داشت و یا چه بازی هایی برای آن عرضه خواهد شود، تنها می دانیم که اجرای کیفیت شگفت انگیز ۴K بر روی آن ممکن می شود. کسانی قصد خرید اکس باکس دارند بر سر دوراهی قرار گرفته اند که آیا یک مدل وان اس را هم اکنون خریداری کنند و یا آیا تا سال دیگر تحمل کرده و نسخه جدید اسکورپیو را خریداری نمایند. این ها مواردی است که اگر می خواهید بین خرید اکس باکس وان اس و اسکورپیو انتخاب کنید، بهتر است بدانید:

 کار را سخت نکنید

جدا زیاد انتخاب را سخت نکنید. مایکروسافت گفته است که اکس باکس اسکورپیو همان عناوینی را اجرا می کند که اکس باکس در کتابخانه خود می بیند. یعنی شما می توانید عناوین اکس باکس وان را که در گذشته بازی می کردید، در حال و آینده نیز داشته باشید. تمام این ها را به صدها عنوان اکس باکس ۳۶۰ که امکان اجرا بر روی مدل های جدید دارند، اضافه کنید. تمامی دسته ها نیز در تمامی مدل های اکس باکس وان کار می کند. همچنین مایکروسافت اشاره کرده است که هر عنوان جدیدی که برای اسکورپیو عرضه شود برای سایر مدل های اکس باکس وان نیز عرضه می شود.

پس بدون توجه به آن که چه مدلی از اکس باکس وان را در اختیار دارید، همه عناوین برای مدل شما در دسترس خواهد بود. همچنین مایکروسافت امکان ارائه عناوین جدید بر روی رایانه را نیز فراهم کرده است بنابراین گزینه بازی بر روی رایانه نیز برای شما فراهم است. فیل اسپنسر در مراسم معارفه اکس باکس اسکورپیو گفت: “هیچ کس را جا نخواهیم انداخت.”

نمای بهتر

حتی با این اطلاعات کمی که در اختیار داریم، می توان گفت اکس باکس اسکورپیو قرار است بالاترین فناوری در کنسول های بازی را ارائه نماید. مایکروسافت می گوید قدرت گرافیکی اسکورپیو شش برابر بیش از مدل اولیه اکس باکس وان است. مسئله ای که بسیار مهم است، شما قادر خواهید بود بازی ها را با کیفیت واقعی ۴K یا Ultra HD در آن بازی کنید. یعنی یک قدم بزرگ در کیفیت گرافیکی و نمایش بی بدیل جزییات در بازی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. معنی دیگر این امکان این است که اسکورپیو پشتیبانی از بالارده ترین هدست های واقعیت مجازی مانند آکلوس ریفت شرکت فیسبوک را به همراه خواهد آورد. گرچه مایکروسافت به صورت رسمی این مورد را اعلام نکرده است اما در حال حاضر هم این دو شرکت در حال انجام همکاری های عظیمی در زمینه واقعیت مجازی هستند و کاملا محتمل است که این کار نیز انجام شود.

Tomb Rider HDRبازی تامب رایدر در رنج دینامیکی استاندارد و رنج دینامیکی بالا

اکس باکس وان اس نیز از کیفیت ۴K پشتیبانی می کند اما فقط در زمینه پخش ویدیو از طریق دیسک های بلوری ولی این امکان در بازی وجود نخواهد داشت. البته اگر شما از یک تلویزیون با رنج دینامیکی بالا و با کیفیت بلوری استفاده نمی کنید و هدست واقعیت مجازی ۶۰۰ دلاری آکلوس ریفت هم ندارید و حتی برنامه ای برای تهیه آن ها نیز نخواهید داشت، استفاده از اکس باکس اسکورپیو مزایای زیادی نخواهد داشت. که البته این مسئله ما را به نکته بعدی که می خواهیم به شما بگوییم راهنمایی می کند:

قیمت را در نظر بگیرید

اکس باکس وان اس با توجه به باندل های زیاد و فضای ذخیره سازی متنوع، یک گزینه ارزشمند است. سایت آمازون پر فروش ترین مدل اکس باکس وان اس را باندل  NFL یک ترابایتی با قیمت ۳۴۹ دلار معرفی کرده است. مدل های دیگر اکس باکس وان اس شامل مدل ۲ ترابایتی با قیمت ۳۹۹ دلار و مدل ۵۰۰ گیگابایتی با قیمت ۲۹۹ دلار است.

در این میان که اکس باکس اسکورپیو توسط مایکروسافت به عنوان پیش محصول معرفی شده است، اما در مورد قیمت آن ها از اصطلاح “ارزان نیست” استفاده کرده اند. بنابراین در مورد این دستگاه تنها می توان بعد از رویت تگ قیمت آن نظر داد گرچه اگر قیمت آن بیش از اکس باکس وان اس باشد (که قطعا هست)، کاملا منصفانه به نظر می رسد.

Microsoft Xbox head Phil Spencerاکس باکس وان اس هم بسیار قدرتمند است و همچنین از قیمت مناسبی برای این که افراد زیادی را به سمت خود جذب کند، برخوردار است، اما لزوما از بالاترین فناوری ممکن برخوردار نیست. پس اگر می خواهید بالاترین فناوری ممکن در بازی ها را تجربه کنید و در حال حاضر پول خود را برای تهیه یک هدست واقعیت مجازی ۴K ذخیره می کنید، کمی تحمل برای عرضه اسکورپیو بهترین کار ممکن است. اما اگر به هیچ کدام از امکانات گفته شده اهمیتی نمی دهید و تنها هدف شما این است که عناوین روز را بازی کنید، انتخاب صحیح مدل اس خواهد بود.

منبع :

BUSINESS INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,