continuum

چندماه پیش، از اضافه شدن قابلیتی به ویندوز ۱۰ صحبت شد که به کاربران ویندوز ۱۰ رایانه اجازه می داد تا کار با یک نرم افزار را از دستگاه های دیگر ویندوز ۱۰ ادامه دهند. اما تا امروز، خبری از این ویژگی نشده است. اما به نظر می رسد تغییرات خوبی در راه است.

در آخرین بیلد ویندوز ۱۰ موبایل، گزینه ای به نام Continue App Expriences وجود دارد که اجازه می دهد تا نرم افزارهای دیگر دستگاه های ویندوزی بر روی ویندوز ۱۰ ادامه کار دهند. این ویژگی بسیار شبیه به Handoff اپل است که برای پلتفمرهای OS X و iOS در دسترس است. مثلا شما در آیفون در حال استفاده از نرم افزار پیش فرض ایمیل هستید و درحال ویرایش یک ایمیل، اما می خواهید یک فایل را از مک بوک خود به ایمیل الصاق کنید، شما با استفاده از ویژگی Handoff می توانید همان ایمیل را روی مک ویرایش کنید. اگرچه مایکروسافت اسکرین شات هایی در بیلد ۲۰۱۶ درباره این ویژگی نمایش داد، اما دقیقا مشخص نیست که مایکروسافت قصد اضافه کردن همان ویژگی handoff اپل را دارد یا به دنبال ویژگی بهتریست.

continueexperience

به هرحال، درصورتی که مایکروسافت به توسعه دهندگان اجازه دسترسی به این قابلیت و ادغام آن با نرم افزار های یونیورسال ویندوز ۱۰ خودشان را بدهد، بسیار جالب و کاربردی خواهد شد! برخلاف اپل، ویژگی Continue App Experiences مایکروسافت، اگر بتواند به تمام دستگاه های تحت سیستم عامل ویندوز ۱۰ مثل اکس باکس وان، هالولنز یا سرفس هاب اضافه شود، یک پتانسیل بسیار قوی برای موفقیت این شرکت به حساب می آید.

شما هم از قابلیت Continue App Experiences هیجان زده اید؟ آیا این ویژگی برای شما سودمند خواهد بود؟

منبع :

MSPOWERUSER

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
فرشاد بندری
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

اگه بشه نرم افزارهای خود مایکروسافت تو پلتفورم های اندروید و ios هم تو کانتینیوم بیان فوق العاده میشه، یعنی مثلا تو نرم افزار اوتلوک اندروید داری ایمیل مینویسی ادامشو بیای تو ایمیل ویندوز ۱۰ بنویسی

Surveyor
پاسخ دهید یکشنبه 29 خرداد 1395

لطفا اصلاح کنید
ایفونف => آیفون

    هادی اکبری زاده
    پاسخ دهید دوشنبه 30 خرداد 1395

    سلام، خیلی ممنون از تذکرتون

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,