شیوه تعاملات ما با دستگاه ها در حال تحول شگرفی است، نوشتن و تایپ کردن امروز شیوه‌ای از مد افتاده برای تعامل با دستگاه ها هستند، چرا که صدای کاربر در بسیاری از نقاط دنیا به بهترین وسیله برای دستور دادن به دستگاه ها بدل شده است. مایکروسافت یکی از شرکت های پیشرو در عرصه دستیارهای صوتی است که همواره سعی داشته کورتانای خود را بیش از پیش در مرکز توجه و استفاده کاربران قرار دهد.

قابلیت های کورتانا پیوسته در حال افزایش است، مایکروسافت چندی پیش قابلیت Connected Home را به این دستیار هوشمند اضافه کرده و این قابلیت اکنون در دستگاه های مجهز به ویندوز 10، اندروید و ios در دسترس است. این قابلیت به کاربران این امکان را می‌دهد تا تجهیزات و لوازم خانه هوشمند خود را با استفاده از کورتانا توسط یک دستگاه مجهز به ویندوز 10، اندروید و ios کنترل کنند. این قابلیت در حال حاضر در بلندگوی هوشمند شرکت هارمن کاردن یعنی Invoke نیز در دسترس است که البته این قابلیت یکی از قابلیت هایی است که برای عرضه این بلندگو تاکید زیادی بدان شده است.در حال حاضر قابلیت Connected Home کورتانا  از تجهیزات خانگی هوشمندی نظیر SmarThings, Philips Hue, Nest, Wink و Insteon پشتیبانی ‌می‌کند. باید اشاره کنیم که کورتانا قادر به کنترل هرگونه لوازم هوشمند نظیر چراغ های هوشمند، ترموستات، کلید و دیگر تجهیزات ساخت شرکت های مختلف است.

اما مایکروسافت به این مسئله قانع نیست و قصد دارد تا پشتیبانی از تجهیزات هوشمند بیشتری را به کورتانا اضافه کند تا در نهایت کورتانا و بالاخص بلندگوی هوشمند Invoke بتوانند در مرکزیت مدیریت خانه های هوشمند قرار گیرند.ردموندی ها اعلام داشته‌اند که این مشغول همکاری با Honeywell, Ecobee, TP-Link, Johnson Controls, Geeni, Iris by Lowe’s, iDevices و دیگر شرکت ها هستند تا پشتیبانی از تجهیزات هوشمند خود را به کورتانا نیز بیاورند. علاوه بر این موارد مایکروسافت در حال همکاری با IFTTT است تا پشتیبانی سرویس خود را به کورتانا نیز اضافه کنند، بد نیست اشاره کنیم که سرویس IFTTT امکان تنظیم فرآیندهای خودکار را با هزاران سرویس دیگر ممکن می‌سازد. IFTTT قادر است تا سرویس های خودکاری را که در حال حاضر برای کورتانا دردسترس نیست را بدان اضافه کند.

در ادامه باید منتظر باشیم و ببینم تا در عرصه نبردهای دستیارهای هوشمند چه شرکتی می‌تواند بیش از رقبا کاربران را جذب خود کند.

منبع :

MSPU

1141 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,