سرفس پرو جدید مانند سرفس لپ تاپ فاقد پورت USB نوع C هستند، مایکروسافت علت عدم تجهیز این دو دستگاه را به این پورت کاهش ضخامت دستگاه و همه گیر نبودن این پورت در حال حاضر، معرفی کرده است.

سرفس پرو جدید هم مانند سرفس لپ تاپ که چندی پیش معرفی شد، فاقد پورت USB نوع C است، این مسئله باعث ناراحتی برخی از طرفدارن این برند شده است، البته مایکروسافت علت این طراحی را کاهش ضخامت دستگاه، و از سوی دیگر همه گیر نبودن استفاده از این پورت معرفی کرده است.

این خبر شاید برای برخی از کاربران ناامید کننده به نظر برسد، اما این همه ماجرا نیست، چرا که مایکروسافت برای کاربرانی که نیازمند استفاده از پورت USB نوع C هستند راه حل ویژه ای در نظر گرفته است.

در مصاحبه ای که امروز پانوس پانای با خبرنگاران داشته، عنوان کرده:

من عاشق فناوری و تسهیلات USB نوع C هستم، من کاملا به این پورت باور دارم، اما زمانی که استفاده از این پورت و کابل های رابط آن همه گیر شوند و به نوعی این فناوری برای کاربران ما آماده و مناسب باشد ما این پورت را دستگاه های آتی خود اضافه خواهیم کرد. اما در حال حاضر برای کاربرانی که مایل به استفاده از پورت USB نوع C این خبر خوش را دارم که ما به آن ها دانگل USB نوع C خواهیم داد. اگر مایل هستید تا دستگاهی را به وسیله شارژر نوع C شارژ کنید، با استفاده از این دانگل به راحتی قادر به انجام این کار خواهید بود. اگر مایل به انتقال اطلاعات و استفاده از مزایای پورت نوع C هستید، مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

هنوز مشخص نیست که دانگل USB نوع C مایکروسافت همراه با سرفس پرو و سرفس لپ تاپ عرضه می شود و یا اینکه به صورت جداگانه به فروش می رسد. جزییات بیش تر در این زمینه را به محض انتشار اخبار مربوطه در اختیار شما قرار خواهیم داد.

منبع :

MSPU

1065 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
dariush2th
پاسخ دهید پنجشنبه 4 خرداد 1396

مایکروسافت قابلیت کانتینیوم رو به خیلی از دستگاهها مخصوصا” لومیاهای ساخت نوکیا، نداد فقط به این دلیل واهی که این گوشی ها پورت C نداشتند، در حالی که از لحاظ قدرت سخت افزار داخلی می تونستن کانتینیوم رو اجرا کنن، حالا اومده و با کمال بی شرمی دانگل داده برای اینکار، اونم برای دستگاهی که پورتش رو نداره!!!!!
واقعا” متاسفم …

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,