بر اساس ادعای برخی منابع مطلع، مایکروسافت قصد دارد تغییرات عمده‌ای را در تجربه کاربری دستیار دیجیتالی کورتانا در ویندوز 10 اعمال کند. پیش از این خبرهایی در مورد این که مایکروسافت در حال ایجاد یک رابط کاربری مبتنی بر چت برای کورتانا است شنیده بودیم و اکنون اطلاعات بیشتری درباره برنامه‌های مایکروسافت در این زمینه فاش شده است. گزارش‌ها حاکی از آن است که تغییرات بزرگی از جمله حذف کورتانا از بخش جستجوی ویندوز و انتقال آن به اکشن سنتر در راه هستند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

کورتانا در حال حاضر بسیاری از اعلان‌هایی که روی کامپیوتر شما ظاهر می‌شوند را مدیریت می‌کند، بنابراین از دیدگاه تجربه کاربری، انتقال این دستیار دیجیتالی به اکشن سنتر حساس و مهم به نظر می‌رسد. این انتقال همچنین با رابط کاربری مبتنی بر چت که در بالا ذکر شد، مرتبط است، که یک مدل تعامل گفت‌وگو محور را به‌جای تعامل با صدا ارائه خواهد کرد. این واضح است که کاربران دوست ندارند با کامپیوترهای خود صحبت کنند و مایکروسافت از این موضوع آگاهی دارد. بنابراین تشویق کاربران به تایپ می‌تواند منجر به استفاده بیشتر از این قابلیت شود.

کورتانا خانه واقعی خود را پیدا می‌کند؛ اکشن سنتر

به گفته منابع، ادغام کورتانا و اکشن سنتر به کاربران اجازه خواهد داد تا کارت‌های کورتانا و نوتیفیکیشن ها را فیلتر کنند و یا آنها را با هم مشاهده کنند. رابط کاربری جدید مبتنی بر چت کورتانا نیز در اکشن سنتر جای خواهد داشت، زیرا مایکروسافت در تلاش است تا بخش تنظیمات سریع یا Quick Actions را از اکشن سنتر حذف و آن را به یک کنترل سنتر اختصاصی جدید انتقال دهد. این کار سبب می‌شود که محل جدیدی که کورتانا به آن نیاز دارد در این قسمت ایجاد شود.

همچنین گفته می‌شود مایکروسافت در حال کار روی یک طراحی به‌روز شده برای اکشن سنتر ویندوز 10 است که با ویژگی‌های کورتانا و رابط کاربری مبتنی بر چت جدید سازگاری داشته باشد. البته، کاربران هنوز هم قادر به استفاده از دستورات صوتی برای برقراری ارتباط با کورتانا خواهند بود و قرار نیست ویژگی‌هایی مانند “Hey Cortana” حذف شوند. همچنین این احتمال وجود دارد که علاوه بر اضافه شدن کورتانا به اکشن سنتر، نام‌گذاری کل اکشن سنتر دستخوش تغییر شود، چرا که «Quick Actions» به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های آن، در حال ترک این بخش است.

در واقع ردموندیها در حال حاضر اولین گام در جهت انتقال کورتانا به اکشن سنتر را برداشته‌اند. جدیدترین بیلد پیش‌نمایش رد استون 4 شامل یک تغییر است که بر اساس آن، محتوای proactive کورتانا به‌جای محل اصلی خود در بخش جستجوی ویندوز، در اکشن سنتر ظاهر می‌شود. این تنها آغاز تغییر بزرگی است که مایکروسافت به‌صورت داخلی در حال کار روی آن است.
لازم به ذکر است که بخش جستجوی ویندوز همچنان قدرت خود را از کورتانا می‌گیرد. تغییر مهمی که مایکروسافت با انتقال کورتانا از جعبه جستجو به اکشن سنتر در نظر گرفته این است که آنها در نظر دارند مدل تعامل مبتنی بر صدا را با مدل مبتنی بر گفت‌وگو جایگزین کنند. ما اعتقاد داریم که مایکروسافت این تغییرات را با معرفی رد استون 5 در پاییز سال جاری ارائه خواهد کرد، اما با این حال شاید صحبت درباره این موضوع کمی زود باشد.

خبر خوب این است که مایکروسافت سرانجام تصمیم گرفته تا کورتانا را از جستجوی ویندوز حذف و به محل دیگری منتقل کند. از زمانی که ویندوز 10 عرضه شد، یکی از بزرگ‌ترین اعتراضات کاربران این بود که چرا کورتانا بخش مهمی از تجربه جستجو در این سیستم‌عامل شده است. تغییرات آتی باید موارد غیرضروری کورتانا را در داخل جستجوی ویندوز حذف کند و آنها را به خانه اصلی این قابلیت در اکشن سنتر انتقال دهد.

این موضوع همچنین برای کورتانا نیز قابل‌توجه و بسیار عالی است، زیرا کورتانا دیگر یک خانه مستقل در تسک بار خواهد داشت. در حال حاضر، کورتانا در بخش جستجوی ویندوز پنهان شده و اگر شما از افرادی که اخبار دنیای تکنولوژی را دنبال می‌کنند نباشید، احتمالاً حتی نمی‌دانید که کورتانا وجود دارد! بنابراین در آینده کورتانا آیکون مخصوص خود را در تسک بار خواهد داشت. البته خبر خوشحال‌کننده دیگر این است که به‌وضوح دیده می‌شود مایکروسافت به‌هیچ‌وجه قصد ندارد در بازار دستیارهای مجازی عقب‌نشینی کند و دستیار محبوب خود را کنار بگذارد. این تغییرات آتی همگی در نهایت منجر به بهتر شدن کورتانا و توجه بیشتر به آن خواهد شد.

نظر شما در مورد این اقدام مایکروسافت چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2196 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,