اخیرا مایکروسافت اعلام کرد که با انتشار ویژوال استودیو 15.9 توسعه‌ی ARM64 به طور رسمی در دسترس می‌باشد. این خبر پس از آن منتشر شد که شرکت نسخه پیش‌نمایش SDK آن را در کنفرانس توسعه‌دهندگان بلید 2018 ماه مه نمایش داد.

پشتیبانی ARM64 فقط برای نرم‌افزارهای UWP (پلتفرم جهانی ویندوز) یا حتی نرم‌افزارهای فروشگاه نیست. هر نرم‌افزار Win32 را می‌توان با پشتیبانی ARM دوباره ترکیب کرد. البته، اگر توسعه‌دهندگان بخواهند نرم‌افزارهای خود را در حالت S کار کنند باید آن‌ها را به فروشگاه مایکروسافت بفرستند. به طور طبیعی، تهیه یک نرم‌افزار UWP برای ARM64 آسان‌تر است، به طوری که تنها یک چک باکس اضافی وجود دارد.

علاوه بر این، مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که این شرکت اکنون در حال پذیرش مطالب ارسالی به فروشگاه مایکروسافت برای برنامه‌های کاربردی ARM64 است. این یک خبر بسیار بزرگی است و امیدواریم که نرم‌افزارهای بیشتری را مشاهده کنیم که بر روی ویندوز دستگاه‌های ARM اجرا می‌شوند.

قبلا نرم‌افزارها فقط به صورت ساده اجرا می‌شدند، نرم‌افزارهای ARM که به فرم UWP یا حتی نرم‌افزارهای قدیمی‌تر ویندوز 8 که منتشر می‌شدند، 32 بیتی بودند. این اولین بار است که شاهد پشتیبانی 64 بیتی هستیم و همچنین می‌توان نرم‌افزارهای Win32 را به راحتی ترکیب کرد.

منبع :

NEOWIN

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,