از همان زمانی که مایکروسافت مرورگر مایکروسافت اج را منتشر کرد، این شرکت در حال تلاش برای متقاعد کردن کاربران به استفاده از این مرورگر به جای سایر مرورگرهای شخص ثالث بوده است. ولی با نگاه به آمار سهم بازار مرورگرها می‌توان به راحتی فهمید که تلاش‌های مایکروسافت در این زمینه بی ثمر بوده است.

ولی به نظر می‌رسد که مایکروسافت قصد دارد این روند را به طور کلی تغییر دهد. به گفته‌ی چندین کاربر اینسایدر حلقه‌ی Fast، با اجرای فایل نصب کننده‌ی مرورگرهای شخص ثالث، ویندوز 10 به کاربر پاپ آپی را نشان می‌دهد و از کاربر درخواست می‌کند که از مایکروسافت اج به جای مرورگرهای شخص ثالث استفاده کنند. احتمالاً این پاپ آپ بخشی از به‌روزرسانی اکتبر ویندوز 10 خواهد بود که فعلاً کاربران اینسایدر در حال تست کردن آن هستند.

عنوان این پاپ آپ به این صورت است: Microsoft Edge is the faster, safer browser designed for Windows (مایکروسافت اج مرورگری سریع‌تر و امن‌تر است که صرفاً برای ویندوز طراحی شده است)

در این پاپ آپ، دو گزینه وجود دارد، Open Microsoft Edge و Install Anyway. با استفاده از گزینه‌ی اول، مایکروسافت اج برای شما باز خواهد شد و با انتخاب گزینه‌ی دوم، پاپ آپ بسته شده و فایل نصب کننده‌ی آن مرورگر اجرا خواهد شد. چیزی که در این پاپ آپ توجه مرا جلب کرد، رنگ پس زمینه‌ی این گزینه‌ها است. گزینه‌ی اول دارای پس زمینه‌ای آبی رنگ و گزینه‌ی دوم دارای پس زمینه‌ای طوسی رنگ است. این تکنیک چیز جدیدی نیست و وبلاگ نویس‌ها و دیگر شرکت‌ها از این تکنیک استفاده می‌کنند تا کاربران فکر کنند تنها یک گزینه وجود دارد و دیگری غیر فعال است و در نهایت گزینه‌ی مورد نظر طراحی این پاپ را انتخاب کنند.

قصد مایکروسافت از اضافه کردن این پاپ آپ، وادار کردن کاربران به استفاده از مایکروسافت اج نیست و تنها یک قدم به فرایند نصب مرورگرهای شخص ثالث اضافه خواهد شد. در واقع، قصد مایکروسافت با خبر کردن کاربران از وجود مایکروسافت اج و ویژگی‌های جدید آن است.

در این پاپ آپ گزینه‌ای برای غیر فعال کردن این پاپ آپ وجود دارد. با استفاده از گزینه‌ی Don’t want to be warned in the future، اپلیکیشن Settings برای شما باز خواهد شد و در آن می‌توانید پاپ آپ‌های اپلیکیشن‌های توصیه شده را غیر فعال کنید.

این بار اولی نیست که مایکروسافت چنین تکنیک‌هایی را برای جذب کاربران بیشتر به کار گرفته است. تقریباً بیست سال پیش، مایکروسافت از همین استراتژی استفاده کرد، البته به گونه‌ای که کاربران باور کردند که تنها می‌توانند از اینترنت اکسپلورر استفاده کنند. این استراتژی مایکروسافت نتایج خوبی به همراه نداشت ولی تنها با گذشت زمان می‌توان فهمید که این استراتژی جدید مایکروسافت موفق خواهد بود یا نه.

منبع :

MSPU

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,