مایکروسافت اعلام کرد که نسخه 19H2 ویندوز 10 را برای اولین بار قبل از بیلد ماقبل نهایی RTM برای حلقه‌ی پیش‌نمایش در دسترس قرار داد. دلیل آن آزمایش روش‌های مختلف توسط تیم توسعه روی نسخه 19H2 است. حلقه‌ی Slow نیز دو نسخه دارد یکی با فعال بودن قابلیت‌های جدید و نسخه دیگر که این قابلیت‌ها در آن غیرفعال‌اند.

حال حلقه پیش‌نمایش بیلد 18363.327 را دریافت خواهد کرد که شماره‌ی بیلد آن از حلقه Slow بالاتر است. به‌تازگی بیلد‌های 19H2 افزایش اندک شماره داشته‌اند ولی شماره اصلی بیلد نسخه 1903 ویندوز 10 همان 18362 مانده است.

مایکروسافت در آپدیت 19H2 اعقلام کرد که همان روند آپدیت‌های ماهانه‌ی قبلی را دنبال خواهد کرد. اما تیم توسعه هیچوقت به این که شماره بیلد یکسان می‌ماند اشاره‌ای نکرد.

این خبر خیلی عجیب نیست چون مایکروسافت از حدود یک و نیم ماه گذشته بیلد‌های پیش‌نمایش اینسایدر ایکس‌باکس را با شماره‌ی 18363 منتشر می‌کند. حال مثل همیشه شماره بیلد‌های جدید ایکس‌باکس وان و ویندوز 10 مثل یکدیگر خواهند ماند.

مایکروسافت می‌گوید دلیل تغییر شماره بیلد نشان دادن آن به عنوان یک آپدیت اصلی است. برندون لی‌بلانک (Brandon LeBlanc) در پست وبلاگی گفته که به دلیل ساختار این آپدیت‌ها نمی‌توانید از حلقه‌ی خود را از Slow به پیش‌نمایش تغییر دهید. بیلد جدید دقیقا همان ویژگی‌های جدید حلقه‌ی Slow را ندارد. همچنین به دلیل اینکه شماره بیلد پیش‌نمایش از Slow بیشتر است نمی‌توانید حلقه‌ی خود را به Slow تغییر دهید.

نسخه 19H2 ویندوز 10 حول و حوش ماه اکتبر عرضه می‌شود در حالی که بیلد RTM برای اینسایدرها در ماه سپتامبر منتشر خواهد شد. لی‌بلانک نیز به این نکته اشاره کرد که این بیلد RTM نیست.

منبع :

NEOWIN

72 پست
امیر محمد امانی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,