_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت شبکه کوانتومی خود را معرفی کرد مایکروسافت در مورد پردازش کوانتومی جدی است


با گذشت چند سال از دوره مدیریت ساتیا نادلا، مدیرعامل محبوب مایکروسافت، موفقیت‌های بسیاری شامل حال این کمپانی ردموندی شده است. خیلی از اشتباهات مدیران گذشته به مرور زمان به تاریخ پیوست و محوریت سرمایه‌گذاری مایکروسافت از سیستم عامل ویندوز یک جانبه روی کامپیوتر‌های شخصی به ویندوز به عنوان یک سرویس روی تمام دستگاه‌ها و به رایانش ابری به عنوان یک سرویس گرایش پیدا کرد. اما این پایان ماجرا نیست. مایکروسافت همچنین یک پیش‌قدم و پیش‌رو موفق در پردازشات کوانتومی است. و روز به روز در آن رشد می‌کند. بله مایکروسافت در رابطه با گسترش سیستم‌های پردازش کوانتومی خود جدی است.محاسبات کوانتومی هنوز در مراحل اولیه توسعه است و پیشرفت بیشتر آن نیاز به همکاری بین جامعه جهانی دارد. مایکروسافت دیروز  راه‌اندازی شبکه کوانتومی مایکروسافت را اعلام کرد، یک جامعه جهانی از افراد و سازمان‌ها با همکاری برای پیش‌برد محاسبات کوانتومی. اعضای شبکه کوانتومی مایکروسافت با مایکروسافت برای یادگیری، تحقیق، راه‌اندازی برنامه‌های کامپیوتری کوانتومی و سخت افزار‌هایی که با دسترسی به کیت توسعه کوانتوم پشتیبانی می‌شوند، تحقیقات حیاتی و تخصصی، دسترسی منحصر به فرد به خدمات اژور و کارگاه‌های آموزشی در زمینه برنامه نویسی کوانتومی و توسعه الگوریتم همکاری می‌کنند.

تاد هولمدال نایب رئیس گروه سیستم‌های سخت‌افزاری مایکروسافت می‌گوید:

 شبکه کوانتومی مایکروسافت تعهد ما به ایجاد مشارکتی است که برای ساخت نیروی کار کوانتومی و اقتصاد کوانتومی لازم است.

وی همچنین در اجلاس سران میگوید:

ما معتقدیم هر دو برای حل برخی از سخت ترین مشکلات جهان حیاتی هستند

بخشهای دیگر شبکه مایکروسافت کوانتومی:

  • استارت‌آپ شبکه کوانتومی: استارت‌آپ‌های متمرکز کوانتومی برای کار با مایکروسافت برای توسعه برنامه های کاربردی و سرعت بخشیدن به پذیرش محاسبات کوانتومی دعوت شده‌اند. استارت‌آپ‌های شبکه کوانتومی مایکروسافت همچنین می توانند با مایکروسافت برای استارت‌آپ‌ها همکاری کنند تا به رشد آنها کمک کنند، راه حل‌های خود را بسازند و با دیگران در صنعت ارتباط برقرار کنند.
  • وابستگان شبکه کوانتومی مایکروسافت: وابستگان شبکه کوانتومی مایکروسافت با استفاده از مایکروسافت برای ایجاد دانش محاسبات کوانتومی خود به یکدیگر متصل می‌شوند و به طور مشترک راهکارهایی را برای سازمان و صنعت به کار می‌برند
  • مراكز تبادل كوانتوم: این مراکز پیشرفت علمی با مایکروسافت همکاری دارند تا پیشرفت تحقیق، توسعه و آموزش محاسبات کوانتومی را دنبال کنند.
  • توسعه دهندگان شبکه کوانتومی مایکروسافت: توسعه دهندگانی که به دنبال یادگیری محاسبات کوانتومی، برنامه نویسی Q# و الگوریتم های کوانتومی هستند می‌توانند آنچه را که لازم است در کیت توسعه Quantum بیابند. این منبع رایگان شامل منابع خودآموزی، کارگاه‌های آموزشی و موارد بیشتر است که توسط تیم مایکروسافت کوانتوم توسعه یافته است.

دنیای کامپیوتر‌ها در نقطه تحول بعدی خود قرار گرفته و پردازشات معمولی که چند ماه زمان لازم داشتند اکنون در پردازشات کوانتومی به چند ثانیه می‌رسند. مایکروسافت در این زمینه نوپا پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است.

شما می توانید در مورد شبکه کوانتومی مایکروسافت در لینک زیر اطلاعات بیشتری مشاهده کنید:

اطلاعات بیشتر در رابطه با تکنولوژی پردازش و شبکه کوانتومی مایکروسافت

 

منبع :

MSPOWERUSER

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,