مایکروسافت خبر آغاز مرحله پردازش آپگرید خودکار کاربران ویندوز 10 ورژن 1803 به 1903 را تقریبا یک ماه قبل اعلام کرد. حال به‌روزرسانی خودکار آغاز به کار کرده است.

نحوه انجام این کار به این صورت است که، هنگامی که مایکروسافت آپدیت ویژگی ویندوز 10 را منتشر می‌کند، اجباری برای نصب آن وجود ندارد. شما از طریق Windows Update برای دانلود و نصب به‌روزرسانی حق انتخاب دارید، و اگر آن را نادیده بگیرید، به‌روزرسانی مربوطه نصب نخواهد شد. شرکت تنها زمانی دستگاه شما را به صورت خودکار به آپدیت ویژگی به‌روزرسانی خواهد کرد که ورژن فعلی شما به پایان زمان پشتیبانی خود رسیده باشد.

و این سناریو در حال حاضر به ویندوز 10 ورژن 1803 اعمال شده است، که بعد از تاریخ 12 نوامبر سال جاری میلادی دیگر پشتیبانی نخواهد شد. طبیعتا مایکروسافت می‌خواهد پس از پایان پشتیبانی، کاربران ورژن جدیدتر را در اختیار داشت باشند و این بسیار اهمیت دارد، چرا که بر طبق آخرین گزارش AdDuplex هنوز 58% کاربران ویندوز 10 از ورژن 1803 استفاده می‌کنند. تعداد کمی از کاربران از ورژن 1809 به 1903 آپگرید کرده‌اند.

با این حال طبق گفته مایکروسافت، شما هنوز می‌توانید این به‌روزرسانی را  برای 35 روز متوقف کنید، و این امر برای هر دوی کاربران نسخه خانگی (Home) و حرفهایی (Pro) ویندوز 10 اعمال می‌شود. اگر شما در حال حاضر قصد دریافت ورژن 1903 را ندارید باید به بخش Windows Update دستگاه خود مراجعه کنید تا تنظیم مریوطه را فعال کنید.

منبع :

NEOWIN

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,