Mt. Rogers

به نظر می‌رسد که تمام پروژه‌های جدید مایکروسافت در نهایت به نوعی خود را به یک راه حل بهره‌وری تبدیل می‌کند. این بار هدست‌های واقعیت مجازی و پروژه Mt. Rogers هستند که قرار است تفاوتی را رقم بزنند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

پروژه Mt. Rogers یک پروژه جدید توسط مایکروسافت است که هدست‌های واقعیت مجازی را به ابزاری برای ایجاد صفحه نمایش‌های مجازی تبدیل می‌کند. درست مانند تصویری که در بالا مشاهده می‌کنید.

این پروژه به کاربران اجازه می‌دهد تا در زمان نیاز یک صفحه بسیار بزرگ مجازی یا چندین صفحه نمایش مجزا داشته باشند. مایکروسافت در این مورد چنین می‌گوید:

پروژه تحقیقاتی Mt. Rogers با هدف افزایش بهره‌وری در کارهای معمولی در محیط واقعیت ترکیبی ایجاد شده است. این پروژه به کاربران اجازه می‌دهد تا هدست واقعیت مجازی خود را روی سرشان قرار دهند و محیط خود را با هر تعداد صفحه نمایش مجازی که می‌خواهند پر کنند. پروژه Mt. Rogers به مقدار بی‌نهایت صفحه نمایش مجازی در اختیار کاربر قرار می‌دهد که قابل حمل و خصوصی نیز هستند.

اهداف پروژه ما خوانایی فوق‌العاده متون، موثر بودن روش‌های ورودی و در نهایت راحتی کاربر است. با رسیدن به این اهداف Mt. Rogers می‌تواند به عنوان یک جایگزین مناسب برای مانیتورهای عادی عمل کند و به کاربران اجازه دسرسی به ویندوز دسکتاپ کامل و اپلیکیشن هایی را بدهد که قبلا هم از آن استفاده می‌کردند و دوست داشتند.

صفحه نمایش‌های هدست‌های واقعیت مجازی فعلی رزولوشنی بسیار پایین تر از مقدار مورد نیاز برای نمایش متن دارند. این بدین معنی است که تکنولوژی جدید و خاصی باید برای این کاربرد توسعه داده شود.

Mt. Rogers

یکی از تکنولوژی‌هایی که می‌توان برای این کاربرد استفاده کرد تکنولوژی Cemented Doublet است که از دو لنز چسبیده به یکدیگر تشکیل شده است. جنس این لنزها از مواد شفافی مانند اپوکسی‌ها است که به بهبود اختلالات نوری نیز کمک شایانی می‌کند.

مایکروسافت امیدوار است که چنین تکنولوژی‌ای به کاربرانی با دید پایین نیز کمک کند. آنها می‌گویند که نمونه‌های اولیه این پروژه اجازه کار مداوم در محیط واقعی برای چندین ساعت را می‌دهد. مایکروسافت اطلاعات بیشتری از این پروژه منتشر نکرده است اما تمام اطلاعات منتشر شده را می‌توانید از اینجا بخوانید.

به نظر شما خوانندگان، آیا روزی خواهد رسید که هدست‌های واقعیت‌ مجازی‌تان را در یک کافی شاپ از کیف‌تان در بیاورید و درحالی که منتظر قهوه هستید به کار روزانه‌تان بپردازید؟ نظر خود را در مورد این پروژه جدید مایکروسافت با ما در میان بگذارید.

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,