کشور هند همواره همکاری نزدیکی با مایکروسافت داشته است، در آخرین اقدامات از این دست مایکروسافت در نظر دارد تا با استفاده از هوش مصنوعی مراقبت های بهداشتی را در این کشور به سطح جدیدی برساند. ردموندی ها در نظر دارند تا با همکاری ایالت تلانگانا کشور هند هوش مصنوعی خود را در جهت ایجاد مراقبت های بهداشتی برای کودکان دچار مشکلات بینایی، وارد میدان کنند.

مسئولان ایالت تلانگانا کشور هند در نظر دارند تا با استفاده از هوش مصنوعی تخصصی مایکروسافت که به اختصار MINE (شبکه هوشمند مایکروسافت در زمینه مراقبت از چشم) خوانده می‌شود کودکان دارای مشکلات بینایی را غربال و شناسایی کنند. یکی از قابلیت های برجسته این فناوری امکان تشخیص بسیار زودهنگام و به‌موقع بیماری های چشمی است که منجر به نابینایی می‌شوند، بنابراین با کمک هوش مصنوعی مایکروسافت امکان شناسایی این دسته از کودکان و کمک به حفظ سلامت چشمان آنها میسر خواهد شد.

وزیر فناوری این ایالت کشور هند در مصاحبه ای اعلام داشته:

ما با افتخار اعلام می‌کنیم که ایالت تلانگانا اولین ایالت در کشور هند است که هوش مصنوعی را به‌صورت عمومی در جهت بررسی و نظارت بر بهداشت جامعه به‌خدمت خواهد گرفت و البته ما از پتانسیل فناوری در زمینه رشد عمومی جامعه بسیار خرسند هستیم. از سوی دیگر من از همکاری میان وزارت بهداشت و وزارت فناوری ایالت خود با شرکت مایکروسافت بسیار خوشحال هستم. نتیجه این همکاری منجر به ایجاد راه حلی شده که تفاوتی بزرگ در وضعیت زندگی مردم سرزمین ما ایجاد خواهد کرد. این برنامه از ایالت ما شروع شده و در ادامه در دیگر ایالات هند نیز راه اندازی خواهد شد.

هنوز جزییاتی از نحوه کارکرد هوش مصنوعی مایکروسافت در این زمنیه آشکار نشده است، اما به هر صورت این برنامه به بیش از شش میلیون کودک هندی کمک خواهد کرد و از این حیث می‌تواند نقطه درخشانی در کارنامه ردموندی ها باشد.

منبع :

MSPU

1207 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , ,