مایکروسافت بالاخره کار تغییر و به‎‌روزرسانی طراحی و رابط کاربری اپلیکیشن دسکتاپ اوتلوک را آغاز کرد. اوتلوک 2017 کلاینت ایمیل بسیار قدرتمندی است که برای ویندوز و مک در دسترس است، اما رابط کاربری آن چنگی به دل نمی‌زند. ظاهرا ردموندی ها تصمیم گرفته‌اند رابط کاربری این اپلیکیشن را نیز مدرن سازند.اپلیکیشن دسکتاپ اوتلوک هیچ شباهتی با اپلیکیشن ها مدرن اوتلوک ویندوز 10، اندروید و ios ندارد، به‌واقع ظاهر این اپلیکیشن مانند نسخه تحت وب Outlook.com نیز مدرن نیست.

طی کنفرانس ایگنایت 2017 که ماه پیش برگزار شد، مایکروسافت بدون سروصدا نشان داد که مشغول توسعه نسخه جدید اپلیکیشن دسکتاپ اوتلوک است. طی این کنفرانس ردموندی ها اسکرین شات هایی از نسخه به‌روزشده اپلیکیشن دسکتاپ اوتلوک را نشان دادند که از رابط کاربری کاملا متحول شده‌ای برخوردار است.

در این اپلیکیشن جدید یک نوار ابزار کاملا جدید درنظر گرفته شده که کاملا امکان شخصی سازی دارد، طراحی کلی این اپلیکیشن شباهت زیادی به اپلیکیشن اوتلوک ویندوز 10 داشته و به‌مراتب بهتر از گذشته شده است. رابط کاربری جدید اپلیکیشن نیز درست مانند دیگر نسخه های اوتلوک خواهد شد، برای مثال نوارکناری که پیشتر در نسخه های موبایل این اپلیکیشن معرفی شده، در اپلیکیشن دسکتاپ جدید اوتلوک لحاظ شده است.

مایکروسافت علاوه بر بازطراحی نسخه ویندوز این اپلیکیشن، کاربران مک را نیز از یاد نبرده است، چرا که نسخه جدیدی از این اپلیکیشن را نیز برای کاربران مک درنظر گرفته است که ظاهر آن بسیار متفاوت با نسخه فعلی است. درنهایت باید اشاره کنیم که مایکروسافت تاکنون جزییات زیادی در مورد ویژگی ها و جزییات نسخه جدید اپلیکیشن دسکتاپ اوتلوک و همچنین زمان معرفی آن اعلام نکرده است، البته این احتمال وجود دارد که نسخه جدید این اپلیکیشن همراه با عرضه عمومی آفیس 2019 که در سال آتی معرفی خواهد شد، ارایه گردد.

منبع :

MSPU

1065 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد
پاسخ دهید پنجشنبه 20 مهر 1396

نسخه مک به مراتب خیلی زیبا تر طراحی شدن ، کلا نسخه مک آفیس خیلی زیباتره تا نسخه ویندوز

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,