_سرفیس پنل جدید

مایکروسافت بر روی دستگاه‌های سرفیس تاشدنی با لولا مایع کار می‌کند دستگاه‌های ویندوزی با صفحه نمایش دوگانه و تاشدنی

مایکروسافت بر روی دستگاه سرفیسی با صفحه نمایش دوگانه کار می‌کند که شباهت خوبی با مفهوم دستگاه Courier این شرکت دارد. این غول نرم افزار شاید چنین سرفیسی را در رویداد سخت افزار سرفیس خود در ماه آینده به نمایش نگذارد اما پتنت جدید نشان می‌دهد که کار مایکروسافت چیزی بسیار فراتر از سخت افزار صفحه نمایش دوگانه است. این پتنت جدید، که در سایت WindowsUnited مشاهده شده، نشان می‌دهد که مایکروسافت بر روی لولای خاصی کار می‌کند که از مایع در آن استفاده شده تا فشار وارده بر صفحه نمایش تاشدنی و انعطاف پذیر را کاهش دهد.

این مایع می‌تواند درون حفره‌های اطراف صفحه نمایش انعطاف پذیر را برای کمک به خم شدن و حرکت به وضعیت‌های مختلف پر کند. نمونه‌ایی که مایکروسافت ارائه داده دستگاهی را با دو سوی مجزا و یک صفحه نمایش انعطاف پذیر OLED که در کل این دستگاه امتداد یافته نشان می‌دهد. مایکروسافت از مدت‌ها پیش متمرکز بر روی کار با لولاهای پیچیده و چشمگیر دستگاه‌های سرفیس خود بوده، و اکنون این لولای به خصوص که با جزئیات زیادی در پرونده این پتنت توضیح داده شده است.

تصاویر مفاهیم متعددی از قسمت لولای پیچیده با ساختارها را برای اجتناب از ورود جسم خارجی به درون بخش لولا و یا دستگاه نشان می‌دهد. سامسونگ مشکلات مربوط به خود را با ورود خرده و ریز و آشغال به زیر دستگاه‌های Galaxy Fold دارد، و این شرکت مجبور شده به برد طراحی این دستگاه برگردد تا برای اصلاح سخت افزاری آن راهی بیابد. مایکروسافت به وضوح می‌خواهد از چنین سناریویی دوری کند.

جالبترین بخش این ثبت اختراع این است که با مجوز تکنولوژی مایکروسافت (Microsoft technology licensing) ثبت شده است، که می‌تواند نشان دهد این شرکت مجوز این تکنولوژی را به دیگر شرکا و سازندگان کامپیوترهای شخصی خواهد داد. در حال حاضر مایکروسافت برای تهیه ورژن جدیدی از ویندوز با کد نام ویندوز لایت (Windows Lite) همکاری نزدیکی با اینتل و تعدادی از OMEها دارد، این ویندوز بر روی دستگاه‌هایی با صفحه نمایش دوگانه و تاشدنی اجرا خواهد شد. این ورژن جدید ویندوز سخت افزار تاشدنی و صفحه نمایش دوگانه را هدف قرار داده است. مایکروسافت پیش از این نیز مجوز کار لولا سرفیس پرو خود را به شرکا داده بود.

پرونده‌های پتنت‌های مایکروسافت دستگاه مشخصی را فاش نمی‌سازد، اگر چه برخی از سخت افزارهای سرفیس این شرکت پیش از این در پرونده‌های پتنت مشاهده شده است. سرفیس استودیو در پرونده‌های پتنت مشاهده شده و حتی دستگاه کنسل شده آندرومدا (Andromeda) مایکروسافت پیش از این که این شرکت به سمت نمونه‌های اولیه صفحه نمایش‌های دوگانه بزرگتر حرکت کند نیز در پتنت‌ها مشاهده شده بود. بعید به نظر می‌رسد که ما شاهد آشکارسازی یک دستگاه کامل سرفیس با صفحه نمایش دوگانه در رویداد مایکروسافت ماه آینده در نیویورک باشیم، اما شاید شاهد برخی خبرها بودیم که شرکت بر روی چه چیزی کار می‌کند.

دستگاه سرفیس با صفحه نمایش دوگانه با کد نام ” Centaurus” بخشی از فشار بیشتر برای طیف وسیعی از صفحه نمایش‌های دوگانه و تبلت و لپ تاپ‌های هیبریدی تاشدنی است که OMEها بر روی آن کار می‌کنند. مایکروسافت در اوایل سال جاری میلادی در یک جلسه داخلی شرکت این دستگاه جدید را به نمایش گذاشت و اینتل برای ساخت دستگاه‌هایی با صفحه نمایش دوگانه به OMEها فشار می‌آورد.

منبع :

THEVERGE

192 پست
نجمه عنایتی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,