satya nadella

اگر گزارش مالی سه ماهه آخر ۲۰۱۵ مایکروسافت را خوانده باشید، می دانید که ۲۰۱۵ از لحاظ مالی سال بسیار خوبی برای مایکروسافت بود ولی در میان رشد درآمد بخش های مختلف شرکت یک نقطه تاریک دیده می شد و آن هم چیزی جز کاهش ۴۹ درصدی فروش لومیا که معادل فروش ۴.۵ میلیون لومیا می شود، نبود. در این شرایط یک سوال در ذهن طرفداران مایکروسافت نقش می بندد؛ آیا واقعا این کاهش فروش، آن گونه که خبرگزاری ها بر روی آن مانور می دهند، برای مایکروسافت مهم است؟

بله، فروش ۴.۵ میلیون لومیا در سه ماه از هرجهت به آن بنگرید، عدد بزرگی نیست مخصوصا در میان شرکت هایی که بازار موبایل را به قبضه در آورده اند، ولی میان مایکروسافت و دیگر شرکت ها تفاوت بسیاری وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت ولی قبل از آن باید به مفهموم “کسب و کار اصلی” اشاره ای داشته باشیم. کسب و کار اصلی یک شرکت یا سازمان همان فعالیت “اساسی” و “اصلی” یک شرکت است. کسب و کار اصلی شرکت اپل آیفون ها هستند و حدود ۷۰ درصد از درآمد های این شرکت را تشکیل می دهد. اگر روزی اپل قادر به فروش آیفون هایش نباشد، اپل در شرایط بحرانی قرار خواهد گرفت و نیاز است مدیریت شرکت بلافاصله به آن رسیدگی کند چون که منبع ۷۰ درصد از درآمد خود را از دست داده است، اما موبایل کسب و کار اصلی مایکروسافت نیست؛ هرچند موبایل ها در تحقق اهداف شرکت تاثیر به سزایی داشته باشند. با نظر به این که ما از شرکت مایکروسافت، شرکتی که کسب و کار های چند میلیارد دلاری را در زمینه های گوناگونی اداره می کند سخن می گوییم، عدم موفقیت ویندوز فون با تمام اهمیتی که دارد به چشم انداز آینده مایکروسافت خدشه زیادی وارد نمی کند.

از دید عموم مردم، عدم موفقیت ویندوز فون اهمیت بسیاری دارد. مایکروسافت محصولی را عرضه کرد که نتوانست محبوبیت زیادی در میان مردم به دست آورد و فرصت های بسیاری برای غلبه بر رقبا در بازار موبایل را از دست داده است. کافی است نگاهی به گزارش مالی مایکروسافت بیاندازید تا ببینید که چرا مایکروسافت یا به طور گسترده تر سهامداران، از این رخداد چندان ناراحت نشده اند.

وقتی که BuzzFeed در رابطه با ویندوز فون از ساتیا نادلا پرسید، او شانه ای بالا انداخت و گفت:

آن چه که من در گذشته در رابطه با پویایی تجربه گفتم را به خاطر بیاورید. اگر به این ها مانند یک نمودار نگاه کنید، همه این [دستگاه ها] گره محسوب می شوند. بعضی مواقع کاربر از همه این دستگاه ها استفاده می کند و گاهی از یک یا دو دستگاه که ما تولید کرده ایم و دیگر پلت فرم ها استفاده می کند. این مشکلی ندارد اما ما می خواهیم مطمئن شویم در میان همه ی این دستگاه ها یک تجربه کامل را ارایه می کنیم.

از اظهارات ساتیا نادلا می توان متوجه شد که فروش کم ویندوز فون برای او اهمیت چندانی ندارد و تلاش او بر این است که یک تجربه ی خوب و کامل به کاربر ارایه کند.

microsoft

کسب و کار ابری مایکروسافت

با پیشرفت تکنولوژی و رسانه ها هر روزه حجم زیادی از اطلاعات و اخبار منتشر می شود. ممکن است در این هیاهو فراموش کرده باشید که نادلا قبل از رسیدن به مدیر عاملی مایکروسافت، کسب و کار ابری شرکت را مدیریت می کرد و اکنون این بخش از بخش های بسیار موفق و سودده شرکت است. از این رو وال استریت ژورنال کسب و کار های مایکروسافت، مخصوصا  کسب و کار ابری را مایه ی قدرت و حیات مایکروسافت می داند. در کنفرانس تلفنی بعد از اعلام گزارش مالی، نادلا اشاره کرد تعداد کمپانی هایی که از سرویس های مایکروسافت استفاده می کنند نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته اند که نشان می دهد کسب و کار ها به طور فعال خواستار خدمات بیش تری از مایکروسافت هستند.

یک بررسی از موسسه تحقیقاتی شناخته شده گارتنر نشان می دهد مایکروسافت بر ارایه خدمات ابری برای کسب و کار های بزرگ سلطه دارد. گارتنر کسب و کاری را بزرگ می داند که حداقل ۱۰ میلیارد درآمد سالانه داشته باشد یا ۱۰۰,۰۰۰ کارمند. بعد از مایکروسافت، گوگل با مجموعه نرم افزاری اش برای کسب و کار قرار دارد. اختلاف میان این دو شرکت بسیار زیاد است و فقط در نموداری که برای کسب و کار های کوچک تر تهیه شده است اختلاف شان اندکی کم می شود. هر کدام از این مشتریان سازمانی هزاران اشتراک آفیس ۳۶۵ یا اَژور و یا لایسنس ویندوز می خرند. با نگاه به همه ی این موارد می توان دریافت که زوال و کاهش فروش ویندوز فون در میان این موفقیت ها گم شده است و فکر سهامداران را به خود مشغول نساخته است.

satya nadella (2)

جای تعجب دارد؛ چرا با همه این ها مایکروسافت بر توسعه و معرفی نسخه های جدید سیستم عامل موبایل اصرار دارد؟

بر اساس شایعات منتشر شده، مایکروسافت در پی آن است که در سال ۲۰۱۶ میلادی سرفس فون را معرفی کند. این تئوری با شایعات مبنی بر این که لومیا ۶۵۰ آخرین لومیا خواهد بود، قوت گرفته است. این ایده منطقی به نظر می رسد، لپتاپ و تبلت های سرفس در گزارش های سه ماهه رشد داشته اند. در سه ماهه منتهی به ژانویه، درآمد بخش سرفس به ۱.۴ میلیارد دلار رسیده است که ۲۱ درصد رشد را نشان می دهد. ویندوز، حتی بر روی موبایل، چیزی است که کسب و کار ها به آن نیاز دارند و داشتن موبایلی که نسخه کامل آفیس و دیگر برنامه هایی که فقط بر روی ویندوز اجرا می شوند، چیزی است که همه ی مدیران ارشد تکنولوژی عاشق آن خواهند شد.

در این شرایط تغییر موبایل ها به محصولاتی فقط برای سازمان ها، تصمیم خوبی برای مایکروسافت خواهد بود. گرچه این ریسک امکان دارد مایکروسافت را به شرکتی همچون Oracle تبدیل کند. تمرکز بیش تر بر روی ارایه خدمات برای سازمان ها اصلا تصمیم بدی نیست. همه ی کسب و کار های مایکروسافت که خدماتی نیز برای سازمان ها دارند، هر ساله نسبت به سال گذشته رشد داشته اند و این روند ادامه خواهد داشت.

lumia-950

خب آینده سیستم عامل موبایلِ مایکروسافت چه خواهد بود؟

پاسخ قطعی به این سوال ممکن نیست ولی محتمل ترین پاسخ به این سوال این است که فعلا مایکروسافت و تیم توسعه دهنده ویندوز، مانند گذشته به کار خود ادامه خواهد داد تا زمانی که سهم چشمگیری در بازار موبایل به دست بیاورد یا این که ویندوز موبایل از بازار محو شود. اگر روند توسعه برنامه های یونیورسال افزایش یابد، احتمال موفقیت ویندوز موبایل که هنوز به صورت رسمی عرضه نشده است، بیش تر خواهد بود.

مایکروسافت اخیرا تمرکز بیش تری بر اندروید و iOS داشته است و این تمرکز نتایج خوبی در بر داشته است. بر اساس گزارشی، بیش از ۳۰۰ میلیون نفر نسخه اندروید و iOS آفیس را دانلود کرده اند. بر خلاف اپل که رکود بخش موبایلش مساوی است با از دست دادن درآمد اصلی شرکت، مایکروسافت در جایگاهی قرار دارد که از ناکامی های بخش موبایل درس بگیرد، به رشد در دیگر بخش ها ادامه دهد و سرفس فونی بسازد که شایسته “بزرگ ترین شرکت نرم افزاری دنیا” و طرفداران وفادار مایکروسافت باشد.

منبع :

با دخل و تصرف از WINBETA

184 پست
میلاد مقدس
دانشجو، علاقه مند به هر شرکتی که برای پیشرفت تکنولوژی تلاش می کنه.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
esi2824
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

سلام
میتونین یه همچین محصولی مخصوص۱۵۲۰ تو فروشگاتونموجود کنین؟
http://olenz.ir/product/telephoto-12x-lens/

ابراهیم
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

من شخصا با ویندوز هشت و هشت یکش زندگی کردم و لذت بردم!
هرچند که بسیار بسیار کمبود داشت! ولی برای من زیاد هم بودن!
حالاهم اگر ده راضیم نکنه چیزی از دست ندادم! حس میکنم پرچمدار اندرویدی سامسونگ رو خریدم و بعد از سال اول آپدیت دریافت نکردم 😉
میفروشم میرم یه سیستم عامل دیگه. ارث پدرم نیست که

  mortaza abtahi
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  میگم داداش شما که امکانات ۸.۱ هم برات زیاد بوده بهتر نیست کلا خودتو از موبایل بکشی بیرون یه ۱۱۰۰ نوکیا بخری … شارژ باطری و آنتن دهیش عالیهههه راحتم از جیب بیرون میاد.

   سعید
   پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

   عذر میخوام .. اما ، پاسخ صداقت و جسارت در بیان ، گستاخی و تندی نیست!

hesios
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

به نظرم ساتیا یه فکرای تو مغزش داره ویلا تا الان ویندوز فون بسته شده بود ولی نمیشه الکی چیزیو بست یعنی کلی ضرر میزنه به مردم

zibeder
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

یعنی گوشی با سیستم عامل ویندوز ۱۰ و اونم اجرای برنامه ایی x86 ؟ مثلا اجرای همین فایرفاکس و یا گوگل کروم که چنین چیزی رو بعید میدونم چون واسه صفحه نمایش ۵ و ۶ اینچ بهینه نشدن . حالا از طرف دیگه اینطوری که از این قضایا فهمیدم نادلا عدم فروش و حتی پشتیبانی نکردن از ویندوز ۱۰ موبایل و خود موبایل به چیزشم نیست و فقط باید منتظر موند یا دوباره نوکیا برگرده و یا برای استفاده خیلی کامل از محصولات مایکروسافت باید ایفون خرید و از محصولات مایکروسافت اونجا لذت برد .

R3ZA
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

تقریبا یک سال منتظر ۹۵۰xl بودم ک بیاد و اون گوشی ک قراره شرایطو تغییر بده ببینم. سرفیس فون هم از کجا معلوم مث همین ۹۵۰ نشه؟
نمیگم بده، ولی دیگه با این خبرا دلی گرم نمیشه. بدتر از این اوضاع مایکروسافت تو بخش گوشیاش میدونین چیه؟
اینکه بعد اینهمه مدت حالا ویندوز جوری ته دلمو گرفته ک حتی رغبت نمیکنم ی پرچمدار اندرویدی بگیرم. لنگ در هوا میمونه آدم

Reza
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

اصلا ماهم از ماکروسافت یاد کرفتیم ، ما میدونیم مامروسافت اثلا اینقدر حواس پرتی جاهای دیگه داره که ونفون به چیزشم نیست ، اما … وقتی پول میدی و نوکیارو،میخری ، همینجوری که ولش نیمکنی لنگ در هوا که !
ماکروسافت الان به چیزی تبدیل شده که بنظرم اپل رو،هم،میتونه بخره !
یخرده داره حال میکنه واسه خودش
مام پشتمون گرمه ، بیدی هم،نیستیم به ابن،بادا بلرزیم ، با ویندوز موبایلمون مث پادشاه حال میکنیم ، اندروید رو،هم با ما کاری نیست … اًیفون رو،هم،همینطور …

  miladv
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  سهام اپل ارزشش از مایکروسافت بیشتره.
  چیو بخره؟

محمد
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

سوال : مایکروسافت نگران کاهش فروش ویندوز فون نیست؛ چرا؟

جواب : چون کلا بیخیاله و از قدیم گفتن : بزن بر طبل بی عاری که آن هم عالمی دارد ….. در همین راستا مایکروسافت نه تنها دیگر نگرانی فروش ویندوزفون و آپدیت آن را از دوش خود برداشته ……

بلکه چندی پیش شعار این شرکت به : ” آی ام پوتیتو اند مای کاستومرز آر پوتیتو …… ” تغییر یافت . که معنی فارسی این شعار میشود : ” من یک سیب زمینی هستم و تمام مشتریان من هم یک سیب زمینی هستند …… ”

خب تا اینجای کار ما کاملا متوجه حقیر شمردن مشتری و کاربران از سوی مایکروسافت شدیم ، پذیرفتن همین نکات ریز میتواند اثبات گر عدم نگرانی مایکروسافت از تمامی مسائل جهان هستی باشد ، پس دیگر فکر نمیکنم که جای ابهامی در توضیحاتم برای سوال “” مایکروسافت نگران کاهش فروش ویندوز فون نیست؛ چرا؟ “” گذاشته باشم ….

خب دوستان عزیز ( کاربران و مدیران محترم سایت وین فون ) این هم از نقد ( چرندیات ) امروز 😀

امیدوارم لذت برده باشید !!!! ( تمام این متن صرفا جهت شوخی بوده و عاری از هرگونه تعصب میباشد 😉 )

پایدار و سربلند باشید

بدرود

iStoreKala
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

واقعا مسخرست یعنی ویندوزفون شکست بخوره هیچ فکری به حال ما کاربرایی که این همه به پای این سیستم عامل نشستیم نمیکنه؟ ماهایی که اینسایدر شدیم و فیدبک فرستادیم و گوشی یکی دو تومنیمون رو تو این راه از دست دادیم پشم حساب میشیم؟ اگه اینجوری بشه من ویندوز دسکتاپ رو هم ترک میکنم و میرم سراغ مک و لینوکس

  Sina
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  البته لازم به ذکر با ترک ویندوز شما هیچ اسیبی به مایکروسافت نزدید !! چرا ؟ چون از بابت استفاده از کلیه محصولات نرم افزاری مایکروسافت شما یه قرون هم پرداخت نکردید. یه قرونشم به جیب مایکروسافت نرفته !! نه فقط شما بلکه من و خیلی های دیگه هم همینطور.

Hakan Kh
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

واقعاً فکر نمیکردم که روزی به این فکر بیافتم که گوشی ویندوزیمو بخوام بفروشم و از شر ماکروسافت و برنامه های بیکیفیت خلاص بشم.این یه حقیقته که تمامی برنامه های ویندوزی بی کیفیت هستن.فقط همین تلگرامش هم سرعت دانلود و وصل شدنش نسبت به بقیه افتضاهه

miladv
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

واسه مایکی مهم نیست ولی واسه کاربرا چی؟
“از اظهارات ساتیا نادلا می توان متوجه شد که فروش کم ویندوز فون برای او اهمیت چندانی ندارد و تلاش او بر این است که یک تجربه ی خوب و کامل به کاربر ارایه کند.”
تجربه خوب و کامل با یه سیستم عامل ناقص و اپهای بی کیفیت ممکنه؟

erfan_el
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

بسیار عالی !
خیلی مقاله ی جالب و قویی بود
خیلی لذت بردم از خوندنش
ممنون ازتون

omid
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

ماکروسافت میخواد با یه گوشی خاص یعنی سرفیس فون دنیا رو تکون بده و برای این کار حاضر به قربانی کردن نوکیا و کاربرانش و کلی هزینه شده تا تو بخش موبایل هم خودی نشون بده
الان دقیقا احساس یه طعمه رو دارم!

quasar
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

صبور باشید. این هزار بار
والا من که الان از آخرین بیلد استفاده میکنم. مشکلی ندارم
در کل نسخه ی فاینال بسیار شگفت خواهد بود. از تفکر نادلا خوشم میاد، عقایدشو در بلند مدت خواهیم دید. مصرف کننده همیشه عجوله

bahmanbs
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

چرا حرف مفت میزنید شما؟ با بحث کردن حال میکنی؟ خب اشکال ندازه بیا بالا و پای کامنت ها بمون تا جوابتو بدم
عادت کردید چرت بگید؟توی یک سال داره یک سیستمعامل با ویژگی های بسیاز عالی و هسته واحد و قابلیت های زیادی کار میکنه و جالبه،همزمان تمام پلتفرم ها و نرم افزار ها رو هم خودش تولید میکنه…
شما هی میاید چرت میگید،کسی هم جوابتونو نمیده و شما هم فکر میکنید راست میگید .
خب گاگول،تو ویندوز ۱۰ رو تازه بوجود امده و در هسته ی اون تغییر ایجاد شده و دائم هم در حال تغییر هست رو دارید با سیستم عامل هایی که دائم دارن بهینه میشن مقایسه میکنید؟مگه تو عقل نداری؟
اندروید که تقریبا ۹ سال و یا بیشتر عمر داره مقایسه میکنی؟ میبینی که اخرشم به باگروید معروفه و همش لگ و هنگ،دروغ میگم؟ یکی از دوستام زد وان داره…چه اتفاقی میوفته؟ موقع پیام دادن کیبوردش هنگ میکنه…
از هزاران کیلومتر دورتر از گوشی و بدون دسترسی به گوشی و فقط با پیامک هک میشه…این از اندزوید
اپل هم که تو نسخه ۸ فقط باگ تحویل مردم داد و تو نسخه ۹ فقط باگ رفع کرد…از اونجایی که فاصله ی عرضهی نسخه های جدید یک ساله هست،پس کاربران یک سال باگ رو تحمل کردن تا برطرف بشه،هنوز هم مونده…
گوگل که از نسخه ی دو به بعد فقط داره سوراخ های اندروید رو میبنده و مصرف رم بهینه میکنه و کار بیهوده هم انجام میده که هیچ فایده ای ندارن(همون طراحی متریال) چون همه از لانچر و رابط کاربری اختصاصی استفاده میکنند.
فقط اپل دارهسیستم عاملشو بهینه میکنه که اون هم باگ درش ایجاد میشه،در چه شرایطی؟ در شرایطی که سیستم عامل بازنویسی نشده و تغییری در هسته ایجاد نشده و فقط دارن بهینه میکنند و قابلیت چندتا اضافه میکنند…
حالا مایکروسافت رو ببین….
از اول بازنویسی هسته و سیستم عامل و قابلیت حدید و بهینگی و یکپارچه سازی و طراحی جدید و هزار تا چیز دیگه
در عرض یک سال سیستم عاملی رو توسعه داده که قابلیت های خیلی بیشتر و ماربردی تری از دو سیستم عامل دیگه داره،مثل کانتینیوم و کاربرد بیشتر otg مثل اتصال به ربات ها و … و خیلی امکانات دیگه….
اینا از کجا دارن میان؟ خود به خود؟ پس کی اینها رو ت سعه داده؟ دارن چکار میکنن؟
میخوای فردا یک لیست تهیه کنم و لیست تمام تغییرات ریز و درشتی که انجام داده رو بهت نشون بدم که دهنتو ببندی؟ اره؟
اخه بی عقل مگه تو نفهمی؟
مایکروسافت به طور واضح گفته که داریم ویندوز رو مثل یک سرویس ارائه میکنیم…سرویس چیه؟ یعنی دارن ویندوز رو مثل یک نرم افزار رو مثل لاین توسعه میدن و به تدریج بهینه میکنند و قابلیت اضافه میکنند…
مگه میشه همون ورژن اول کاملا عالی باشه؟
لاین روز اول چطوری بود از لحاظ سرعت؟ الان چی؟
تلگزام چی؟
چرا خودتونو به نفهمی میزنید؟
مگه ورژن اصلی منتشر شده که شما میگید باگ داره و سرعتش کمه؟
هنوز که ازمایشی هست ،مگه نمیبینی متعهد هستن و دارن منظم اپدیت میدن؟
حالا همش به کتار،مگه شما نمیگید مه ویندوزفون رو رها کزده؟ دلیلتون چیه واسه اینکه میگید رها کرده؟ به خاطر این میگید که سیستم عاملش باگ داره؟
پس سرفیس چی؟ ا،ن مشکل نداره تو حالت اسلیپ؟ چرا اون رو نمیبینید؟
دلیلش این نیست که ویندوز ۱۰ سرویس هست؟ دلیلش این نیست که تازه متتشر شده؟
خواهشا دهنتونو ببندید خب؟

  miladv
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  از یه طرف مایکروسافت تر زده به اعصابمون با این همه کش دادن.
  از یه طرف هم افرادی مثل این که با کله پریده وسط معلوم نیست داره جواب کیو میده و هی توهین میکنه.
  امتحانات تموم شد باز ریختن تو سایت 😐

   bahmanbs
   پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

   دقیقا روی صحبتم با شما و امثال شماست،مثل کی؟ مثل امیر و رسول که تو دیجیاتو میان و فقط بلدن تخریب کنن بدون هیچ دلیلی
   من از قدیمی ترین کاربرای این سایت هستم و گاهی کامنت میذارم..میام مطلب میخونم و کامنت ها رو دنبال میکنم…اما توی این پست ها دارم میبینم زیادی دارید بی انصافی میکنید،به حق انتخاب هیچکس توجه ندارید و دائم تخریب میکنید
   روی صحبتم با تمام مخالفاس….
   حالا جواب من رو منطقی بدید
   دلیل اینکه میگید ویندوز ۱۰ موبایل رو رها کرده این نیست که سیستم عامل هنوز باگ داره و احتیاج به بهینگی بیشتر هست؟
   خب مگه دقیقا همین اتفاق برای سرفیس بوک و سرفیس پرو ۴ نیفتاده؟ پس باید اینطوری یرداشت کنیم که مایکروسافت سرفیس بوک و پرو رو رها کرده؟

   دلیلش سبستم عامل نوپا نیست؟
   دلیلش ارائه ویندوز به عنوان سرویس نیس؟

   شما فقط و فقط در یک صورت حق داری بگی رها کرده،که هیچ اپدیتی در طولانی مدت منتشر نشه،ایا اپدیت تجمعی و بیلد منتشر نمیشه؟
   اگه منتشر میشه،پس رها نکرده به حال خودش
   حرف من اینه

   حالا یک کار دیگه
   جناب اقای میلاد مقدس،لطفا شما هم بخونید….
   من میگم کاربران از ویندوزفون خسته نشدند و از ارائه نشدن اپدیت در طولانی مدت ناراحت نیستند
   من میگم اکثرکاربران مثل من،اشتیاق بسیار بسیار زیادی برای تجربه ویندوز ۱۰ موبایل دازن،چون شاهد یک انقلاب بزرگ نرم افزاری هستند و در واقع چون اپدیت دیر منتشر میشه،کاربران توان تحمل این تجربه دیرتر رو ندارند و دوست دارند زودتر تجربه کنند

   حالا اقای مقدس،من پیشنهاد میدم که شما یک نظر سنجی راه بندازید و از کاربران بخواید که انتخاب کنند و بگن که کدوم مورد شامل حالشون میشه
   ۱ – از اپدیت نشدن گوشیشون در طولانی مدت ناراحتن
   ۲- اشتیاق زیادی برای اپدیت دارن و از تاخیر در اپدیت رسمی ناراحتن
   همین

    zibeder
    پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

    بهمن حرف دهن رو فهمید وبعد زدن خیلی مهمه . الان منظورت تو چیه از اینکه ویندوز ۱۰ تازه نوشته شده ؟ یعنی میخوای بگی یک درصد از کدهای درون ویندوز ۸.۱ هم استفاده نشده یا حداقل کپی پیستی صورت نگرفته ؟ در صورتی که تمامی سورس ویندوز ۸ در اختیار مایکروسافت بوده ؟ حالا این به کنار این برنامه هایی که شما میگی هنوز منتشر نشده کی میخواد منتشر شه ؟ بعد از ۵۰ سال بعد ؟ تلگرام مگه چند وقته اومده پس چرا واسه ویندوز فون نسخه درست و حسابی نمییده یا مشکل از برنامه نویسشونه که بعید میدونم یا یه جایی از ویندوز ۸.۱ و ۱۰ نقص داره واجازه نمیده که برنامه نویسی تلگرام از این حد ممکن جلوتر بره و از در مورد سایر برنامه ها هم همینطوره مثلا خود لاین بعد از دو سال تازه تایم لاین واسش اومد اما چ تایم لاینی . با هزار نقص. همچین ادمای به قول خودت اسکلی نیازی به گوشی با سیستم عامل ندارن همون ۱۱۰۰ کافیشونه چون هم زنگ میخوره هم هنگ نمیکنه هم چراغ قوه داره و خیلی جالب تر وقتی گوشی زنگ میخوره میشه جواب داد . خوب مرد حسابی اینا رو هر گوشی ساده چرت تو بازار هم انجام میده . قول میدم همچین ادمایی مثله تو که به اندروید میگی هنگروید تو عمرت یه رده بالای اندورید دستت نگرفتی که بفهمی ذوران هنگ به سر رسیده حتی ساده ترین مدل های سامسونگ و هواوی و الجی وسونی و اچ تی سی و.. هنگ ندارن اما این روزا وضعیت ویندوز فون چیزی جز باگ نبوده و یه نوع آوری نداشته کسی نمی پرسه که سیستم عامل دوباره نوشته شد مهم همه گیر بودنشه

    به قول کریستین رونالدو مهم بردن تیم با هر وضعی شده هست فردا داخل تاریخ بردن تیم داخل خاطرات مردم میمونه خیلی کم یادشون هست ک چطوری تیمت برده . ویندوز فون هم الان به این وضع دچار شده مهم نیست که هزار بار ازصفر شروع به نوشتن واسش کردن مهم پیشرفتشه که نداشته هیچ بلکه پسرفت هم کرده

     bahmanbs
     پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

     داداش مگه من کجا زندگی میکنم که حتی یک گوشی بالارده اندروید دستم نگرفتم؟ پشت کوه؟
     سیستم عامل رایج اندروید با گوشیاش همه جا هست،معنی نداشت حرفت
     اما من میتونم این حرف رو به تو در مورد ویندوز ۱۰ موبایل بزنم و بگم که تا حالا یک پرچمدار واقعی ندیدی…
     من با زد وان،زد ۲،نوت۵ و خیلی گوشی های اندروید دیگه کار کردم
     یکی از دوستام که سن بالایی هم داره،با شوق و ذوق یک زد وان خریده و دوس داشته که تو نرم افزار های اجتماعی مثل تلگرام حضور داشته باشه(اصلا جز اندروید و اپل رو نمیشناسه)…از گوشیش مینالید و میگفت که کسی از شما میتونه گوشیمو فلش کنه؟ گفتم چرا؟ گفت چون کیبورد موقع پیام دادن قفل میکنه…خندم گرفت
     این فرد چون قبلش با سیمبین کار کرده بود و اونجا هم لگ و هنگ زیاد هست،فکر میکنه که این اتفاقات طبیعیه و توی همی گوشی ها هست…اما نیست
     مخصوصا توی ویندوزفون الان(تجربه نقص در کیبورد اپل نداشتم) اما اندروید مشکل داره از بیس…
     در ضمن،از کاهش سرعت و ویروس گرفتن هم شدیدا مینالید
     حالا داغ کردن گوشی و از کار افتادن دوربین و بهینه نبودن سیستم عامل با گوشی بماند…
     زد ۲ هم همینطور،و نوت ۵ هم لگ میزد گاهی
     حالا همش به کنار
     مایکروسافت فرایند اپدیت رو داره تغییر میده…
     اگه دقت کنی،اینسایدرها دارن سیستم عامل واحد رو همزمان دریافت میکنند و سیستم عامل انعطاف پذیر هست و خودش رو با سخت افزار مچ میکنه و هیچ مشکلی هم ندارن

     از اینسایدر ها بپرس

     پس این هم یک تغییر گسترده دیگه،که ویندوز روی موبایل،مثل کامپیوتر شده و احتیاج به درایور نداره و خودش اتومات کارشو انجام میده
     تلگرام جز طراحی چه چیز دیگه ای کم داره؟
     واتس اپ چی؟ هایک چی؟ لاین مشکل داره که تقصیر مایکروسافت نیس…اما ورژن یونیورسال در راهه که مشکلات قطعا حل میشه

     مایکروسافت وظیفشه بستر فراهم کنه که فراهن کرده…
     طبق استراتژی مایکروسافت،اپ هتی یونیورسال قطعا و بلا شک بسیار پرامکانات و با کیفیت و ژیبا خواهند بود و به هیچ عنوان از بین نخواهند رفت…چرا؟ اگه خواستی بگو تا دلیلشو بگم…منتظرم

     خیلی از کد ها کپی شدن،اما تغییرات بسیار گسترده تری اتفاق افتادن که به اندازه ی کافی دردسرساز و وقت گیر بودن و هستند(در ویندوز)
     اما در ویندوز ۱۰ موبابل قضیه متفاوته…
     تقریبا ۹۰ درصد کد ها دوباره نوشته شدن،چون سیستم عامل کلا نسبت به قبل عوض شده و هسته هم تغییر کرده و کد ها نسبت به هسته تغییر کردن(باز هم میگم،اگه دوست داری لیست تهیه کنم از تغییرات ریز و درشت)

     حرف من اینه

     مایکروسافت میندوز ۱۰ موبابل رو ول نکرده…
     امکانات بسیار عالی رو داره روانه میکنه که احتیاج به کار دارن
     از اونحایی که ویندوز سرویس هست،پس طبیعی هست که کم کم(و البته با سرعت بسیار بالای مایکروسافت) داره مشکلات ریز رفع میشه…
     الان بحث شما اینه که سیستم عامل هنوز باگ داره؟ چند تا؟ شما باگ های بیلد اخر رو بشمار…به نظرت تو بیلد بعدی رفع نمیشه این تعداد کم؟
     به غیر از باگ در الارم گوشی کسی باگ دیگه ای گزارش کرده؟ اگه هست بگین منم بدونم
     پس بیلد ها تمومه و به احتمال زیاد بیلد بعدی ورژن نهایی هست….

     حالا چرا سیستم عامل هنوز باگ ریز داره؟
     اولا که این باگ ها به هیچ عنوان ویندوز رو غیر قابل استفاوه نمیکنه
     دوما اینکه،ویندوز مثل کفش نیست
     منظورم اینه که ویندوز سرویس هست حالا،نه یک محصول
     فرقش چیه؟
     یک کالا مثل کفش نمیشه که سرویس باشه.مثلا شما میری کفش میخری،دو هفته بعد میری کفی میگیری؟ و دو هفته بعد پاشنه؟
     مسلما خیر…چون به کفش میگن محصول و از همون اول کامل هست
     اما ویندوز سرویس هست…از همون اول کامل نیست…
     اما به کامل شدن بسیار نزدیکه و به راحتی قابل ارتقا هست و مایکروسافت از قبل اعلام کرده که این سرویس هست پس هیچ اشکالی در کار مایکروسافت نیست و کارش رو به عنوان یک سرویس دهنده عالی انجام میده و روال کار برای ارائه ی یک سرویس همینه…

     zibeder
     پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

     چون گوشی دوست شما مشکل داشته دلیل بر این نیست که کلا اندروید مشکل داره من هم واست سونی زد وان مبارم نشونت میدم که نگ نداره ولی شما حتی نگفتی که گوشی دوستتونرام اصلی داره یا کاستوم رام ؟ چون زد .وان خیلی قدیمه الان زد ۵ داخل بازار هست. بله ممکنه که پوشت کوه زندگی کنی وقتی شما میگی نوت فایو لگ میزنه خندم میگیره خوب مدرکی فیلمی بیار ببینیم اینطوری مطمئنم از رو هوا حرف نزدی . ولی اگه مدرک میخوای بررسی سرعت تمامی پرچمدارای اندوریدی رو برو ببین که با ۹۵۰ ایکس مقایسه شده و ۹۵۰ جلوی هیچ کدوم حرفی برای گفتن نداره حتی در اجرای دوربین از همه پرچمدارا عقب میمونه داخل آپارات میتونی تمامی مقایسه ها رو ببینی . در ضمن شما فکر میکنی سیستم عامل اندروید و ای وا ای هم زارتی ظاهر شدن؟ خوب اونا هم برنامه نویس دارن ولی برنامه نویسهای اونا میدونن چی لازمه و کاربر چی نیاز داره ؟ دوست عزیز من خودم اینسایدر شدم لازم به پرسیدن هم نیست

     برای بار دوم میگم تا بفهمی کاربر عادی اصلا براش مهم نیست پروسه نوشتن سیستم عامل چقدر وقت گیره چون پول داده و انتظار داره بالای چول علاوه بر امکانات زیاد پشتیبانی هم داشته باشه که داخل ویندوز امکانات کلا پشمه و تنها امید کاربر پشتیبانی بود که اونم به لطف آقای گاو پرست نادلا قطع شده و خود شخصیت دماغ گنده ماجرا بلفیوره پفیوز داره از ایفون برای تفریحات استفاده میکنه و این چیزی جز توهین نیست.

     این اقای نادلا هم ک س ی گفت قرار نیست تو هم اینو بگی چون اگه اینطوری باشه مردم از محصول زده میشن اگه قرار باشه واسه فرستادن دادن از طریق بلوتوث محصولش بیاد یا واسه هات اپسوت محصولش بیاد کلا باید محصولی جز برگ چغندر نبینیم چون تاریخ ثابت کرده مردم دنبال محصول طولانی مدت نیستن و دوست دارن هرچه سریعتر محصولشونو بگیرن مثلا فکر کن شما گوشی با قیمت ۳ میلیون بخری و ۵ سال صبر کنی مخصولاتشم همراهش بیاد چقدر جالبه نه ؟

     bahmanbs
     پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

     راستی یک چیز دیگه
     دوست عزیر اقای zibder
     من گفتم که دوستم سن بالایی داره و اصلا از گوشی سر در نمیاره،پس به هیچ عنوان کاستوم رام استفاده نمیکنه…
     نه میتوتی منکر ویروس بشی،نه میتونی منکر ناپایدار بودن سیستم عامل بشی و نه میتونی منکر ناامن بودن اندروید بشی…( حداقل نسبت به ویندوزفون اینطوری هست)نیست؟
     خب،حالا امشب شما خیلی داری مورد باگ صحبت میکنی…
     بیا باگ ها و سراخ های باز ویندوز ۱۰ در حال توسعه رو با اندروید مقایسه کن…
     قطعا اندروید داغون هست و حتی از نسخه ی ازمایشی ویندوز ۱۰ موبایل هم نا امن تر هست و گاهی اشکالای خنده دار میگرفت
     مثل چی؟ توی اندروید ۵ توی گوشی های سونی،کافی بود که برای باز کردن کد گوشی در لاک اسکرین،یک عدد طولانی رو تایپ میکردین تا قفل کرش کنه و باز بشه…
     الان چندتا باگ توی اخرین بیلد ویندوز ۱۰ موبایل بگو لطفا….
     منتظرم،البته به جز باگ الارم
     چندتا حفره ی امنیتی هم به بچه ها ثابت کن داره و امنیت رو زیر سوال ببر…
     منتظرم

     بیلد اخر بسیار کامل هست و احتمال ۹۹ در صد،بیلد بعدی اماده انتشار عمومی هست که شمارش هم به احتمال زیاد ۱۰۵۸۶.۱۰۵ هست

     شما باگ معرفی کن حتما از بیلد اخری
     فردا منتظرم بخونم

     zibeder
     پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

     هر وقت جنابعالی تونستی آندروید رو هک کنی اونوقت بیا بگو آندروید مشکل داره در ضمن اون باگ توسط شرکت سونی ایجاد شده شما هر وقت تونستی یه باگ داخل گوشی های نکسوس به من نشون بدی من دیگه حرفی ندارم . در ضمن نمیدونم جنابعالی یا کوری یا نمی بینی؟ ویندوز فون که کلا تا الان باگ بوده مثال میخوای از کار افتادن آلارم داخل بیلد اخر حالا دوروزه بیلد آخر هم اومده فعلا شاهکار الارم سریع پیدا شد. تا باگ های بعدی خیلی دور نیست .

  Mostafa
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  الان همه اینارو با نویسنده بودی؟
  خب توکه اینقدر با تفکراتش مشکل داری چرا نوشتشو میخونی؟
  من با نیچه مشکل دارم
  نمیرم کتابی که بیان تفکراتش باشه بخرم
  این جوابی که بهت دادم دقیقا در راستای اون جوابیه که خودتون به اندرویدی های سایت میدید
  با کلمات زشت میگید غلط کردید اومدین سایت وینفون
  یا مثلا میگید مجبورت که نکردن نخر
  حالا شمارو هم که مجبور نکردن
  نخون

   bahmanbs
   پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

   نه دوست عزیز
   نویسنده محترم هستند و اگر انتقادی باشه محترمانه میگم
   اما جواب چرت و انتقاد شدید رو شدید و تند جواب میدم…
   جواب فقط واسه اون کسایی بود که چشاشونو بسته بودن و دهنشونو باز کرده بودن و دائم در حال تخریب هستند

   نویسنده مطلب درستی رو نوشته بودند

  ارسطو عباسی
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  دوست عزیز هرچند من یا شما به اندروید و یا ای او اس حرف بزنیم و از بدیشون بگیم. به دو نتیجه می رسیم:
  ۱- از ویندوزفون بهترند
  ۲- از ویندوزفون پر کاربر ترند.
  اتمام…

  Static-x
  پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

  واقعا از ادبیات شما تاسف میخرم.مایکروسافت ماله باباته میای اینجوری هموطنتو بخاطرش به باد فحشو ناسزا میگیری؟من میخوام شما بیای لیست کامل تغییرات ویندوز ۱۰ موبایل رو ارائه کنی بفهمم کجا تغییر کرده؟
  اینهایی که شما گفتی خیلی خوبه ولی همش به درد اهالی کسبو کار میخوره.تو ایران ما چقدر ادم هستند که کسب و کارشونو با برنامه های مایکروسافت انجام میدند؟چنتا از کسایی که ویندوزفون دارند اهل کسبو کارند؟اینجوری که شما میگی یعنی منو امثال من احمق بودیم رفتیم ویندوز موبایل خریدیم.
  داداش قبل اینکه بیای اینجا همه رو به باد ناسزا بگیری اول بیا ثابت کن ویندوز ۱۰ موبایل واسه من و ۹۹٪ افراد دیگه ای که مثل من ویندوز موبایل گرفتند و گوشیاشون ۹۵۰ نیست چی اورده که به دردشون بخوره بعد اظهار نظر کن.
  فقط فراموش اینجا ایرانه کسی اهل کسب و کار با گوشیه ویندوزفونیش نیست،دوما ماها کاربرای عادی هستیم با خواسته های عادی و روزمره.افیس پیشرفته،برنامه های یونیورسال،یا یکپارچه سازیه هسته سیستم عامل خیلی عالیند ولی کاربرد خاصی واسه ما نداره.برنامه های یونیورسال زمانی خوبند که کارت گیر لپ تاب و گوشیت باشه.ماها استفاده عادی میخوایم نه این جنگولک بازیایایی که شمارو جوگیر کرده.این امکانات ماله بیزینس منای خارجیند نه من معمولیه ایرانی.
  چرت پرتم تحویل ما نده.جوگیرم نشو

   bahmanbs
   پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

   من کسی رو به باد ناسزا نگرفتم
   نفهم و گاگول جفتش یه معنی داره: کسی که درک نمیکنه و متدجه نیست
   واقعا مایکروسافت هیچی واسه شما نیاورده؟
   تمام بخش های سیستم عاملش رو برای استفاده ی راحت تر شما بروز رسانی نکرده؟ امکانات مختلف در نظر نگرفته؟حتی اگه شما ضعیف ترین ویندوزفون رو هم داشته باشی،باز هم به پلتفرم یونیورسال دسترسی داری…
   گوشی های اندروید که در رده گوشی شما هستند،امکانات پیشفرض گوشی شما رو دارند؟ پیام رسانی یکپارچه با اسکایپ دارن؟ دوربین با رابط کاربری لومیا کمرا دارن؟ قدرت و کشش گوشی شما رو دارن؟ دایرکت اکس ۱۲ رو یادت رفته که با افزایش بازده ۵۰ درصدی گرافیکی،۳۰ درصد هم باتری رو بهبود میده؟
   اصلا گوشی های اندوریدی که همزمان با لومیا ۵۲۰ تولید شدن،اللن اثری ازشون هست؟ عملکرد و بازده چی؟
   اصلا هنوز پشتیبانی میشن؟
   نچ
   چون هیچ امیدی نیست که اون گوشی ها بتونن کاری انجام بدن
   اما لومیا ۵۲۰ همچنان میتازه
   این برتری پلتفرم و پشتیبانی رو میرسونه….
   در ضمن،امانات جدید،اکثرا سخت افزار لازم دارن،وگرنه امکانات نرم افزاری به همه لومیا ها اومده…
   امکانات سخت افزاری مثا کانتینیوم هست قاعدتا پیاده سازیش روی این سخت افزلار ممکن نیست…
   پس کم لطفی و بی مهری شدید هست که بگیم مایکروسافت هیچ کاری نکرده….
   دوست عزیز،شما قطعا فراموش کردی
   یکم بهش فکر کن ببین از روز عرضه ویندوز ۱۰ موبایل،چه اتفاقاتی افتاده

    Static-x
    پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

    جوابت رو خط به خط میدم.
    به روز کردن بخشهای مختلف سیستم عامل امکانات نیست.مرتب کردن بخش تنظیمات و در اوردنش از اون حالت به هم ریخته و قاطی پاتی به یه شکل مرتب به روزرسانیی نیست که بخاظرش اینقدر ذوق زده بشیم.برطرف کردن یه نقص بوده تازه درست شده
    در مورد دایرکت هم هنوز چیزی ندیدیم.مصرف باتری که بدتر شده بهتر نشده.
    در مورد ۵۲۰ بله خیلی خوبه،ولی ربطی به ویندوز ۱۰ نداره.از قبل خوب بود.
    در مورد پشتیبانی از گوشیهای پایین رده و میان رده تو اندرویدهم باید بگم شما تعداد و تنوع اون گوشیهارو با ویندوز یکی حساب میکنی؟این همه شرکت،این همه گوشی،اگه قرار باشه همشون یه گوشیو ۴/۵ سال پشتیبانی کنند دیگه باید در شرکت رو گل بگیرند.مایکروسافت تعداد گوشیای تولیدیش از زمان ۸/۱ به بعد به تولید ۳ماه سامسونگم نمیرسه.مایکی اگه بخواد پشتیبانیش رو از گوشیاش برداره باید غید ۹۹٪ مشتریاشوبزنه

     bahmanbs
     پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

     اها
     پس با این حساب ،ویژگی های موجود توی سیستم عامل و ارتقای قابلیت ها،امکانات اضافه نمیشه نه؟
     جالبه!!!!!
     پس هیچ کدوم از سیستم عامل ها هیچ امکاناتی ندارن دیگه…درسته؟
     چون ارتقا و ریکد کردن نرم افزار ها و بهینه کردن و اصلاح و اضافه کردن قابلیت جدید،جزو امکانات حساب نمیشه نه؟
     واقعا درست داری میگی؟
     شما چیزی ندیدی از دایرکت ایکس؟ سیستم عامل کامل شده هنوز که بخوای ببنی؟شما مگه نمیدونی دایرکت ایکس یونیورسال و روی همه ی دستکاه های دارای گرافیک قابل اجرا هست؟ عملکردشو روی دسکتاپ ندیدی؟ برای چی میگن که ویندوز ۱۰ مناسب ترین بستر گیمینگ هست؟ چرا میگن دایرکت ایکس امکانات خارج العاده ای واسه گیمر ها داره و مایکروسافت قصد داره به سمت گیمر ها برگرده؟
     مصرف باتری زیاد شده و اون مربوط به بهینه کردن بخش های مختلف هست….
     حالا به چیز دیگه…
     کیا میگن که مصرف باتری رفته بالا؟کسایی که از بیلد قبلی اومدن بیلد جدید…درسته؟
     مگه گابریل نگفته بود کسایی که از ویندوزفون ۸.۱ اومدن به ویندوز ۱۰ میتونن حداکثر بهینگی رو تجربه کنند؟
     این یعنی چی؟ یعنی به انتشار عمومی نزدیک هستیم و داره برای کاربران ۸.۱ بهینه میکنه سیستم عامل رو
     درست نیست؟ معنی جز این داره؟
     خب حالا که میخوای قضاوت کنی،اول دانگرید کن به ۸.۱ و مثل یک کاربر عادی دوباره بیا اخرین بیلد
     اینم جواب این سوالت….

     ویندوز ۱۰ موبایل هم قراره مثل دسکتاپ،درایور ها رو اتوماتیک نصب کنه و دیگه فرایند اپدیت طولانی نخواهد بود،برای انجام این کار احتیاج به زمان هست،متوجهی که؟
     فایدش چیه؟ دیگه گوشی های قدیمی تو خماری اپدیت نمیمونن و دقیقا مثل کامپیوتر های قدیمی که میشه روشون ویندوزهای جدید رو ریخت،روی کوشی هم میشه اخرین اپدیت ها رو ریخت و این یکی از اون امکانات و ویژگی های بزرگ هست…

     شما به چی میگی قابلیت؟ شما بیا بگو از اندروید ۲ به بعد تا الان چی توی اندروید تغییر کرده؟ هیچی
     فقط یک وقت و هزینه ی گزاف رو گوگل طی یک سال خرج باز طراحی سیستم عامل کرد که کار بسیار بیهوده ای یود
     قبول داری یا نه؟ دلیل بیارم یا میدونی؟
     توی ویندوز ۱۰ موبایل چند تا قابلیت جدید اضافه شده و امکانات سرشاری به برنانه های پیش فرض اضافه نشده؟
     این امکان داره که یک برنامه یونیورسال بشه و بی کیفیت؟
     این تغییرات توی ظاهر و باطن و هسته اصلا گسترده نبوده؟ مایکروسافت کجای کاراش بیهوده بوده؟ اضافه کردن قابلیت کانتینیوم کار اسونی هست؟ زمان بر نیست؟ اگه اسون هست و احتیاج به یک هزینه و وقت گزاف نداره و اگه کار اسونی هست چرا اپل اکوسیستم هاش رو یکپارچه نکرد؟ توی یک سال میاز دستش بر میاد یک اکوسیستم رو کاملا از نو و با برنامه طراحی کنه و بیاد جلو؟
     همش به کنار…سیستم عامل مکینتاش رو میشه به صثرت واقعیت مجازی استفاده کرد؟
     مسلما خیر،اما ویندوز ۱۰ و هسته ی اون و کدهاش همگی باید بخ صورت هماهنگ پیش بره تا یکسان تر بشن…
     پس قطعا کار اسونی نیست و شما چشماتونو بستید و دهنتونو باز کردید…
     اون همه امکانات و باز طراحی اساسی و اون همه ویژگی و پشتیبانی کم هست؟ مگه تو چی میخواستی که نیست؟
     بعد هم،مگه شما نمیدونی ویندوز ۱۰ سرویس هست؟
     خب شما از این اموسیستم برو،هر وقت ویژگی مورد نظرت به اکوسیستم اضافه شد بعد برگرد…
     اپدیت های رد استون نزدیک هستن

     بزودی مرورگر گوشی شما قابلیت استفاده از افزونه رو خواهد داشت ،این جزو امکانات نیست؟ دایرکت ایکس ۱۲ چی؟
     در ضمن،شما یکم اینده رو هم ببین…
     از کجا معلوم که نسل بعدی کنسول مایکروسافت،همین گوشی ها نباشن؟ با قابلیت کانتینیوم میشه بازی کرد…
     نمبشه؟ گوشی سخت افزار ضعیفی داره؟
     میشه
     چرا؟ چون دایکرت ایکس ۱۲ باز هم مشکل رو حل کزده
     چطور؟ قدرت چیپست های گرافیک های الان چیزی نزدیک به نسل هشتم کنسول ها هست و نسل هفتم رو پست سر گذاشته…اما به هر صورت از نسل هشتم ضعیف تر هستن،درست؟
     به واسطه ی دایرکت ایکس دوازده،شما میتونی همزمان دو کارت گرافیک مجزا و یا برند های مختلف رو ترکیب کنی و به عنوان یک کارت گرافیک واحد استفاده کنی…
     حالا گوشی شما از نسل هشتم کنسول ها هم قوی تر میشه…
     اینا چی هستن پس؟ این یک نمونه از ویژگی های ویندوز ۱۰ موبایل

     شما فکر ندارید،فقط دوست دارید حرف خودتون رو به کرسی بنشونید…
     کافیه بخش های مختلف سیستم عامل برترین های هر سیستم عامل رو با هم مقایسه کنید…
     حالا ویندوز ۱۰ موبایل از همه بالاتر قرار میگیره…
     چطور؟ اگه دوست داری بگو که توضیح بدم،هر چند که خودت میدونی

  miladv
  پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

  جواب چیو بدم؟ طومار نوشتی.
  اینکه سیستم عامل از نو نوشته شده به من و شمای کاربر ارتباطی نداره. کاربر اون نتیجه نهایی واسش مهمه. حالا هی بیا واسش توضیح بده که مایکی کلی زحمت میکشه و فلان کارو میکنه. محصول نهایی واسه ما مهمه.
  عوض کردن هسته دلیل مسخره ای واسه توجیه نواقص این سیستم عامل هست. مایکروسافت هر چند وقت یک بار هسته عوض میکنه.
  قبلا هم چندین بار هسته عوض کرده.
  من نمیدونم چرا مایکی این کارارو میکنه. نمیدونم به موبایل اهمیت نمیده یا نمیتونه.
  ولی اینو میدونم که این سیستم عامل اصلا در حد انتظارات ما ( اینسایدرها) نشد. و اینکه خیلی کش دادن واسه انتشار نسخه نهایی.

  nyas
  پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

  من با حرفات کاملا موافقم یه زمانی ههممون اندروید داشتیم خودم به شخصه انروید گوشیم ۲.۳ بود خوب اول اینکه خیلی محدود بود دوم نرم افزارای ورژن بالاتر روش کار نمی کرد یا کلی از امکانات ش محدود میشد الان یه ۵۲۰ میخری فرقی نمیکنه ۸ -۸.۱ -۱۰ نرم افزار روش کار میکنه بدون محدودیت از ۸.۱ میری ۱۰ آب از آب تکون نمیخوره این محشره .
  یادم وقتی اندروید داشتم هر ۲-۳ ماه شایدم کمتر مجبور بودیم هارد ریست کنیم تا باز گوشی رون بشه
  یا یه باره الکی الکی هنگ میکرد و مجبور بودی ریست کنی هرچی داشتی پاک میشد چقدر من سر فراموشی واسه بکاپ شمارهام نابود شد سر این قضیه.
  حالا یه اکانت داری هر چی داری توی اونه بدونه دردسر اوتلوک سریع روون صد در صد سازگار با گوشی و …..
  من فقط دو بار مجبور به هارد ریست شدم تو حدود ۱.۵ سال انم انتخاب اشتباه بیلد بود وگر نه تو این بیلدای جدید فرقی نمیکنه چی تو گوشیت داری براحتی میتونی به ده بیای بدون نگرانی .
  مگه شوخیه کاملا هسته داخلیه سیستم عامل عوض شه وباز نرم افزارای قبلی بدون مشکل کار کنه
  در مورد بیلد ها قبلا تعداد کمی اینسایدر داشتیم مثال ۱۰۰ نفر از این صد نفر ۸۰ نفر فید بک میدادن واسه بهتر شدن یا رفع مشکل حالا ۱۰۰۰نفر شدن اینسایدر ها با همون ۸۰ تا فید بک خب میدونید جه بلای سر جامعه اماری می یاد منیکه نه زبان نوشتاری نه حال نوشتن فید بک دارم نبایدم غر بزنم

   bahmanbs
   پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

   سلام داش
   اخه زورم میگیره از حرفاشون
   اصلا حواسشون نیس و توجه نمیکنند که به نرم افزار ها و سیستم عامل چه امکاناتی اضافه شده
   مطمئنم خیلی از امکامات رو یادسون نمیاد،یک نمونش همین دایرکت اکس۱۲…
   چرا؟ چون اصلا دیده نمیشه
   اما به نتیجش نکاه نمیکنند،نگاه نمیکنند که با یک سخت افزار یکسان و قدیمی،میتونن بازده گرافیکی رو ۵۰ درصد بالا ببرن و باتری رو ۳۰ در صد بهبود بدن….
   این عالیه،یعنی شما احتیاجی نداری که سخت افزارتو به روز کنی و نرم افزار،عیب سخت افزار رو پوشش میده…
   شما ببین لومیا ۵۲۰ هنوز هم میتونه خییلی عالی باشه برای خرید و کار کشیدن و بازی کردن،اما گوشی هایی که هم زمان با لومیا ۵۲۰ تولید شدن چی؟ الان هیچ اسمی هم حتی ازشون نمونده….
   این پلتفرم ظرفیت و گنجایش و پتانسیل بسیار بالایی داره
   پلتفرم یونیورسال “قطعا” موفق خواهد شد
   دلیل بیارم؟

hamed nasrollahi
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

شرکتی که براش مهم نیست گوشی هاش به فروش بره یا نه اصلا در زمینه ی گوشی پیشرفت نمیکنه ترجیح میدم گوشیم رو از شرکتی بگیرم که دغدغش فروش گوشی هاش باشه در این صورت بیشتر به فکر رضایت مشتری هست چون حیات شرکت به این وابسطه است.

  ارسطو عباسی
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  زنده باشی حامد جان حرف حساب جواب نداره

  miladv
  پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

  نکته جالبی رو اشاره کردی.
  تا حالا از این زاویه ندیده بودم.

bahmanbs
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

اقای میلاد مقدس

در صورتی که نظرسنجی با اون مضمون راه بندازید،مشخص میشه که کاربران واقعا از ویندوزفون و مایکروسافت ناراضی هستند یا نه و میتونید منبع بشید و به همه ثابت کنید( مخصوصا the verge) که کسی ناراضی نیس و اینها فقط شایعه هستن

در واقع چند نفر دارن به جای همه و به اشتباه اظهار نارضایتی میکنند،در صورتی که دلیل همون اشتیاق هست

  zibeder
  پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

  شما که دیگه کلا از مرحله پرتی واقعا کاربرای ویندوز فون بخاطر دیر آپدیت شدن ناراحت نیستن فقط میخوان ویندوز ۱۰ رو تجربه کنن؟ یعنی تا کجا میتونه یه انسان کوته فکر باشه . خوب مرد حسابی بیشتر کاربرا شده اینسایدر شدن و ویندوز ۱۰ رو دیدن و از این ناراحتن چرا هیچ پیشرفتی صورت نگرفته مگرنه ویندوز ۱۰ چیزی جر همین بیلدها نیست که یکم باگ گیری شده و پنچری شو گرفتن و از صافکاری بیرون اومده مثله همین ویندوز ۸.۱

   bahmanbs
   پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

   اره واقعا شاید من کوته فکر هستم
   اما هر چی نگاه میکنم میبینم شما بی دقت هستی…
   شما دائما از یک “محصول” حرف میزنی و من و به طبع مایکروسافت داریم از یک “سرویس” حرف میزنیم
   شما انگار متوجه معنی کلمات نیستی….

   صد بار گفتم باز هم میگم،تغییری واقعا در ویندوز۱۰ موبایل. صورت نگرفته؟
   لبست تغییرات رو بذارم که به گستردگی پی ببذی؟
   اخه شما دوتا گوشی یمی با ویندوز ۱۰ و یکی با ۸.۱ دستت بگیر و مقایسه کن
   وافعا هیچی عوض نشده؟؟؟؟؟؟؟؟
   توجه داشته باش که در ویندوز ۱۰،نرم افزار ها همه از سیستم عامل جدا شدن و جداگانه اپدیت میشن،شما نرم افزارهای مربوطه رو با هم شروع کن به مقایسه…
   مثلا groove music رو با xbox music مقایسه کن…این یک نمونه
   حالا تغییرات بگو
   در ضمن،خود سیستم عامل هم دچار تغییرات گسترده شده…
   باز هم میگم،
   روال ارائه ی یک سرویس همینه که کم کم کامل و دائم کامل میشه و این “نقص ” نیس
   چون اسم “سرویس” رو به دوش میکشه…

Ali ALP
پاسخ دهید جمعه 16 بهمن 1394

من واقعا عاشق بخش نظرات این سایتم، دمتون گرم.

amir hamzeh
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

چرا خودتونو گول میزنین.بهمن جان داداش خسته نشدی انقد تایپ کردی؟خوب اقا انصافا ویندوزفون ضعیفه دیگه.من یک سال دستم۱۵۲۰بود.اول با افتخار خریدمش ولی این اخریا روم نمیشد درش بیارم از خونه.سیستمی که بعد این چند سال هنوز فایلی که بلوتوث میکنی یه پوشه براش نیست که بعدا بهش بشه دسترسی داشت که سیستم نیست.سیستمی که اجازه نمیده گوشی خاموش شارژ بشه میشه بهش گفت سیستم عامل؟اصلا تعریف سیستم عامل رو برا من و بقیه بگو اقا بهمن ما هم بفهمیم پس سیستم عامل چیه و کارایی وهدفش چی باید باشه.بامنفی دادن به من ایرادای ویندوزفون بر طرف نمیشه.پسس بیاین منطقی بحث کنیم باهم

  bahmanbs
  پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

  داداش من تا حالا تو این سایت دستم به مثبت و منفی نخورده
  اما خوشم نمیاد کسایی مثل این دوستمون یا امیر و رسول توی دیجیاتو میان دائم تخریب میکنند و کسی هم چیزی نمیگه…

  تعریف سیستم عامل؟ سادس
  یک رابط گرافیکی برای استفاده از سخت افزار که توانایی اجرای بذنامه های مختلف رو داره…
  اخه شما یک چیز الکی رو بهونه میکنی و میگی چون اینا رو نداره پس سبستم عامل نیست.
  مثل چی؟ مثل یک اقایی که تشریف اوردن تو مغازه پر از جنس کالای برق،از ما فیوز فشنگی خواستند و ما نداشتیم…جواب ایشون چی بود؟ ایشون گفتند: پس چی دارید؟
  یعنی چون ما فیوز فشنگی نداریم،پس مغازه هم هیچی نداره و خالیه؟
  اینکه تمام فایل ها به صورت اتومات وارد پوشه ی مربوطه میشن بد هست؟
  اذیتت کننده نیست که بخواید دائما فایل های بلوتوث شده رو جابجا کنید؟
  به نظر من انتقال فایل به پوشه مربوطه یک مزیت هست
  اینکه گوشی در حالت شارژ خاموش بمونه چه فایده ای داره؟ جز این که شما یک رویداد رو ممکنه از دست بدید؟ مثل ایمیل و تماس و پیامک؟
  گوشی موبایل یک وسیله شخصی و همراه و یک وسیله ارتباطی تقریبا ضروری هست،قبول؟ خب حالا شما حتما باید خودتون گوشیتون رو روشن کنید؟ اگه یادتون رفت و یک رویداد رو از دست دادید چی؟ ویا یک کار مهم…
  پس این هم فایدش خییییلی بیشتر از ضررش هست..
  واقعا سیستم عامل رو برای کی داره توسعه میده مایکروسافت؟ واسه یک نفر؟ نه
  اون بررسی میکنه و میبینه یک قابلیت به چه شکلی وارد سیستم عامل بشه که حداکثر بهره وری رو داشته باشه…
  اگه فایل ها وارد پوشه ی خودش بشه،خواه ناخواه در وقت شما صرفه جویی میشه و احتیاجی به مرتب کردن نخواهید داشت…
  خاموش شارژ شدن ضررش خیییلی بیشتر از منفعتشه…قبول نداری؟

  مگه شعار مایکروسافت بهره وری نیست؟

  حالا این امکانات جدید و نرم افزارهای با کیفیت طراحی شده مال کی هست؟ برای من و شما طراحی شدن…
  اون دوستمون میگه که نرم افزار های یونیورسال به درد کسب و کار میخورن…یعنی شما از نرم افزار استفاده نمیکنی؟
  این همه امکانات به چشم نمیان واقعا؟ باور کنید تغییرات خیییییلی گسترده بودن
  کانتینیوم بدرد نمیخوره؟ در جهت بهره وری نیس؟ فایده نداره؟ ضررش بیشتره یا فایدش؟
  این بده که شما کامپیوترتو توی جیبت داشته باشی؟ علم داره زندگی بشر رو راحت میکنه نه سخت تر…
  سیستم عاملی که به کاربر تجربه ی خوب نده از لحاظ رابط کاربری که سیستم عامل نیس….
  من یک پست توی دیجیاتو یا زومیت خوندم که مضمونش این بود( برای انجام یک عمل ثابت،مثل ارسال یک عکس در اینستاگرام در هر سه سیستم عامل،ویندوزفون سریعتر عمل میکنه و تعداد کلیک کمتری لازم هست)
  بهره وری تا این حد بالاست
  اون همه مهندس و محقق دارن کار میکنن و هنوز تشخیص نتونستن بدن که کدوم بهتره؟( فایل دریافتی به پوشه بلوتوث بره یا اینکه هر فایل بره سر جای خودش)
  به این میگن نظم
  گوگل بی نظمی را فرهنگ کرده متاسفانه،همون طور که در شعارش هم کلمه ی بهره وری نیس

   Juventus
   پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

   داش بهمن
   همه نظراتو خوندم با همه نظرات موافقم.
   والا منم گفتم تو اولین مطلبی ک میری پایین در مورد کلیپ وایو هستش.
   والا من نمیدونم این کاربرا اینقد اپل و اندروید میکنن خب همین حالا مگه دیر شده؟؟
   خب ناراضی هستید بفروشید. برید اونارو بخرید خدا پدر و مادرتونو بیامرزه.
   والا منم مثه خودت نمیفهمم این هنگ و باگی ک میگن کجاست دقیقا.
   هی صبر میکنن بیلد جدید بیاد ایراد جدیدشونو بیارن.
   آخه دوست گلم شما مگه قبل خریدن ویندوز نمیدونستین برنامه هاش کمه یا بقول خودتون بی کیفیته ک این بی کیفیتی واقعا بی انصافیه گفتنش،واقعا نمیدونستین؟؟خداوکیلی؟؟نظراتشو نخونده بودین؟؟پس چرا گرفتین؟؟
   حرف آخر من اینه ک اونی ک ب عشق مایکروسافت محصولاتشو میخره براش مهم نیست مخالفا چی میگن چون اون ب مایکروسافت ایمان داره.

    bahmanbs
    پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

    سلام داش
    اینا همش به کنار
    جالبیش میدونی چیه؟ اینکه به جای همه حرف میزنن جالبه
    و اینکه توی نظر سنجی های زومیت دیدید واسه لومیا ۹۵۰ xl چی میگفتن؟
    میگفتن که طرفدارای سامسونگ و سونی و اچ تی سی و ….با هم متحد شدن که لومیا از ایفون ببره…
    این حرف یعنی چی؟
    یعنی لومیا اصلا طرفدار نداره و با رای بقیه کاربرا دارن رای میارن
    خخخخخخخخخ
    چی بگم والا!وقتی فورس تاچ رو فناوری برتر و بزرگترین خلاقیت ۲۰۱۵ و یک انقلاب میبینن،اما کانتینیوم رو یک قابلیت ساده،ادم دیگه چی میتونه بگه؟

  hesios
  پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

  داداش اینکه بعدن نمیتونی بهش دسترسی نداشته باشی چیز نیست این که منه بد بخت با گوشی ای او اس ام نمیتونم چیز نه تو واتس اپ نه چیز دیگه بفرسیم و بلوتوس هم که کلا نداره چی بگم نا شکری نکن

alisooshiant
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

منم شدیدا موافق اجرای این نظرسنجی هستم . لطفا انجامش بدین ببینیم چند چندیم !

  miladv
  پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

  نظر سنجی کیلویی چنده؟
  ملت میرن دستکاری میکنن نتایج باطل میشه.
  همین نظرسنجی گوشیهای ویندوزفونی بنظرم نتایجش اصلا منطقی نیست.

kian
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

کامنتا از خود مقاله طولانی تر میذارم فردا می خونمشون …
ولی این مقاله دقیقا حرف منه که به نقل از زک براندون (سردبیر Winbeta) گفته بودم
_____________________________________________________
اون (مایکروسافت)براش مهم نیست……
حداقلش الات براش مهم نیست
ولی اون عین شرکتای ایرانی یا هر شرکت دیگه بی برنامه نیست
اگه بی برنامه بود به یه همچین جایگاهی نمیرسید
از پنج نفر به یه شرکت بین الملی توی پنج قاره…

قهرمان
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

بدی این سایت اینه بعضی وقتها بلا نسبت دوستان یه حشره جدیدی خلق میشه و اونقدر وزوز میکنه که آدم کلا از خود سایت وینفون میفته چه برسه به گوشی وینفون.

سینا ح
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

با سلام، اول جا داره که بگم با bahmanbs کاملا موافقم اما بدون توهین به دوستان عزیز….
در مورد کد های نرم افزاری که دوباره نوشته شده اینکه تا حالا به این فکر نکردین که اگر از همون ها کپی پیست میشد شبیه ویندوز ۸.۱ میشد و نه یه سیستم عامل جدید، با دوباره نوشتن هم ایده های جدیدی به ذهن میرسه و هم متد اجرا تغییر میکنه، اگر میخواستن کپی پیست کنن همون ویندوز ۸.۱ رو بهینه میکردن و خودشون رو به ضرر دهی نمینداختن واسه ساخت یه سیستم عامل نو، و این کار نشون میده مایکروسافت ویندوز ۱۰ چه موبایل و چه دسکتاپ واسش مهمه….
در مورد هسته ی مشترک باید بگم که این هم یه دلیلی برای بازنویسی و نه کپی برداری هست و هم دلیلی برای ایراد هایی که شما به این طریق ازش یاد میکنید: با هر اپدیت به جاش درست شد و یه جای سیستم کور….
خب این کار یعنی چی، چرا یه هسته رو گوشی، اکس باکس و ویندوز، چون میخواد توسعه دهنده با یک بار کد نویسی سه دیوایس رو ساپورت کنه و صرفه جویی در وقت و هزینه باشه و دلیلی برای افزایش تعداد اپ های با کیفیت، چون اولا این اپ قراره رو سه دیوایس باشه پس باید با کیفیت باشه، دوما چون کاربرا زیادن باید با کیفیت باشه، سوما چون صرفه حویی در وقت داره پس بهتره جای سایر سیستم عامل ها از این استفاده کنه….
حتی با کد نویسی تو این سیستم عامل و در قالب ویژوال استودیو خروجی واسه سایر سیستم عامل ها (اندروید و ایفون) بگیره…..
دلایل دیگه واسه هسته ی مشترک به کاربرا بر میگره، تجربه کاری یکسان تو هر سه دیوایس همراه با کیفیت و دقیقا یکسان و انتقال اطلاعات بین اونها به راحتی….
حالا در مورد حرف شما دوستان در مورد چشم و کور این حرف ها….
با بازنویسی کد و ساخت یک هسته واسه ی این سه دیوایس یک برنامه با یک بار نوشتن تو هر سه قراره یکسان اجرا بشه، خب واسه این کار باید یک کد تو هر سه به یک چیز تبدیل بشه، با یک سرعت که باعث ایراد تو دستگاه نشه، این نیاز به کار داره و حساس ترین بخش کاره و این باعث میشه با اپدیت ویندوزفون تو بیلد قبل یک برنامه که تا دیرور کار میکرد از کار بیفته و بعضی وقت ها یا همیشه کار نکنه، همون الارم رو میگم، مگه رو ویندوز دسکتاپ نیست و کار نمیکنه؟؟ این بخش هسته نیاز به کار زیاد داره و باعث عقب افتادن ارائه رسمی ویندوزفون شده که وقتی درست بشه به همون هدف های گفته شده میرسه و تقریبا هسته یکسان شده….
با یکسان شدن هسته روند اپدیت هم راحت تر و قشنگ تر میشه، مثل پدیت ویندوز دسکتاپ که هر موقع خودمون بخوایم اپدیت میکنیم….
اگر مایکروسافت به سرفیس فون تنها چشم دوخته بود که اونا قراره با سی پی یو با معماری متفاوت و نزدیک به پی سی و نوع x86 باشه و نیازی به تا ابن مقدار اذیت نداشت….
قبول دارم که یکم تو ارائه بیلد تاخیر داره اما حجم کار هم کم نیست….
و اینکه ویندوز یک سرویس خواهد بود واسه تمام افراد، چه افراد معمولی و چه اهل کسب و کار و باید نیاز همه رو براورده کنه….
در مورد اندروید اما باید گفت که اندروید یک ظاهر خوب و باطن بد داره که ویندوزفون اینجور نیست، شما در مورد متد کامپایل برنامه ها تو اندروید یک مطالعه کنید و ببینید که چه منابعی از باتری و رم هدر میده واسه اجرا، کلی هم باگ ریز و درشت داره، اگر لازم شد امار میذارم ببینین که تعداد باگ ها تو هر سه سیستم عامل ویندوز، اندروید و اپل چجوریه، شما که یک گوشی پر باگ نمی خواین؟ البته هرکی صلاح خودشو بهتر میدونه…..
و عقل حکم میکنه که نسخه نهایی ویندوز فون رو بررسی کرد و نظر داد در مورد سرعت، پایداری، تعداد باگ و…. و نه نسخه های پیش نمایش……

محمد
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

اقایون خانما، همه ما باید اون لحظه که خودت ساتیا نادلا گوشی ایفونشو به همه نشون داد با عنوان این چرندیات که همه برنامه هاش مایکروسافته دور ویندوز فونو خط میکشیدیم ،مثل این میمونه که رییس شرکت بنز ،خودش تویوتا سوار شه!! مگه میشه؟
مدیرعامل شرکت نمیتونه از ویندوز موبایلش استفاده کنه براش سخته، اون وقت ما رو چه حسابی رفتیم خریدیم، امید دو ساله مارو به باد داده این اقا،من برا چند تا از دوستام ویندوز فون خریدم، حالا با چه رویی خودم عوض کنم گوشیمو!؟
من بیشتر از این ناراحتم که به من مشتری و کاربر اینقدر بی احترامی شده، فقط از این میسوزم که تحقیر شدم ! میرم ببینم میتونم ایفون بخرم یا نه، اندروید که دیگه روم نمیشه پیش دوستام دست بگیرم همه اعتبارم میریزه پیش دوستام ، اون همه تبلیغ رایگان براویندوزفون الان …..

  kian
  پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

  عزیز اون خودش لومیا ۸۳۰ داره
  اون آیفون رو هم به قصد نمایش توی مراسم به بقیه نشون داد
  که اسمشو گذاشته بود iphone pro
  که دستکاری شده بود و فقط اپای مایکروسافت روش نصب بودن
  و هیچ اپ خود سیستم عامل ios نصب نبود روش!
  اون گوشی خودش نبود

Hadi Khodayari
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

از قدیم گفتن : حرمت امام زاده رو باید متولیش نگه داره …
که…

mohsen
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

درسته که مایکروسافت درامد اصلیش از بخش نرمافزاریه و داره همون روندو ادامه میده(و موفق هست) اما اگه اینو در نظر داشت دیگه چرا این همه سخت افزار داد بیرون؟نکرد لااقل یه مدل خاص و پرچمدار بده بیرون که این داستانا پیش نیاد…مایکروسافت رو مگه با لومیا قرار بود بشناسیم؟؟؟خب با سیستم عاملش قرار بود بشناسیم که الان هنوز وضعیت جالبی نداره
البته من با استورش خییییییلیی مشکل ندارم والبته کمبود هست ولی در مجموع غول نرمافزاری هنوز نتونست استورشو پر و پیمون کنه
جواب هم مشخصه مایکروسافت از این میترسه شاید در اینده سیستم عامل مک جاشو بگیره (شاید) برای همین ویندوزفونو زنده نگه میداره که هماهنگی با دسکتاپو بیشتر کنه(ویندوز ۱۰-برنامه های یونیورسال-کانتینیوم-پروژه های ایلند و استوریا که فعلا خبری نیست ولی احتمالا به شیوه ی یونیورسال در بیان)

alireza
پاسخ دهید شنبه 17 بهمن 1394

سلام دوستان گرانقدر و عزیزم که اینهمه برای سیستم عامل محبوبتون دارین تلاش میکنید .این عالیه و اینو بگم من و تمام وینفونیها منکر فروش کم نمیشیم.اندروید وای او اس هم جایگاه طولانی تر و بهتری دارن در حال حاضر.من با تمام کسایی که میخوان خط عوض کنن یا میخوان بمونن کاری ندارم. همتون روی سر ما جا دارید.هرکسی ذایقه خودش رو وقابل احترامه من هم سیستم عامل محبوبم ویندوز هستش.اندرویدی های عزیز و ای او اس های عزیز برید ودر متن های سایتها واخبار خودتون خودی نشون بدید و دوستان ویندوزی من لطفا بگذارید سیستم عامل خودش رو نشون بده.با مهمون هامون درست برخورد کنیم همشون رو سر ما جا دارن.ممنون میشم.

Mahdi
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

خیلی عذر میخام از دوستان…ولی مایکروسافت خیلی بیجا میکنه که نگران نیست
ما کاربرای ویندوزفون مسخره ی مایکروسافت نیستیم که…باااااااااااااااااااید به ما ارزش قائل بشه و بهمون اهمیت بده
حالا که اینجوریه منم ویندوزو میفروشم میرم سمت اندروید…همونی که به خاطر ویندوز ولش کردم

bahmanbs
پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

ای بابا،اقای zibder
من دیگه چجوری باید جواب تو رو بدم؟ باگ نیس؟ اندروید از بیس مشکل داره،چون ار لینوکس استفاده میکنه و داری میبینی که سوراخ های باز دارن دائم لو میرن
راستی،شما در جریان توسعه ی اندروید و ای او اس بودی که میگی ویندوز باگ هست؟
شما فقط حق داری نسخه های رسمی رو با هم مقایسه کنی،شما کاربر تستر هستید،انتظار داری باگ نبینی؟ ویندوز اینسایدر کارش چیه؟ شما کوری پس
دیدی من کور نیستم؟
شما هم کوری هم اختلال حواس داری

فقط یک دونه باگ پیدا شده که اون هم مربوط به الارم هست و به احتمال زیاد با اپدیت نرم افزار الارم درست میشه..
شما هم بیا برو نسخه های در حال توسعه ی اندروید و ای او اس رو تست که و ببین که با چه فاجعخ ای رو به رو هستی…
در ضمن،بیلد ها هر دفعه از اول نوشته میشن و باگ جزیی طبیعیه و ویندوز روی موبایل از پچ پشتیبانی نمیکنه بخاطر اینکه حفره امنیتی وباگ جدید ایجاد نشده و سیستم عاما دائم پولیش میخوره
شما حالت خوب نیس
صد دفعه گفتن که شما تستر هستی،شما ورژن ازمایش رو تست میکنی تا باگ پیدا کنی،پس وظیفت چیه؟
هزار دفعه گفتن بیلد رو با ورژن اصلی مقایسه نکنید..اما متاسفاته به دلیل کج مغزی و کوری،دائم میای هزیون میگی
نمیفهمی دیگه…چکارت کنم؟
اصلا خودت داری جواب خودتو میدی،باگ توی نسخه ی ازمایشی هست و افرادی مثل تو باید پیدلش کنن

برو
هروقت باگ خاصی توی ورژن اصلی دیدی،تشریف بیارید صحبت کنید

  zibeder
  پاسخ دهید یکشنبه 18 بهمن 1394

  در جواب از هم میگم این بیلد کلا یه هفته نیست اومده انتظار داری باگهاش همون روز اول مشخص شه؟ شایدم انتظار داشتی قبل از توزیع باگهاش مشخص میشد ؟ عجب حرفی .

  خوب شما یه کاری کن در مورد نسخه ۶ یا همون مارشمالو یه سرچ کن و ببین که نسخه پیش نمایشش چطوری تستر ها رو راضی کرده در صورتی که ویندوز فون قضیه برعکسه .

  شما بودی دیدی که بیلدها هر بار از اول نوشته میشن ؟ اونوقت باگ جزئی؟ پدر گوشی طرف در میاد اونوقت باگ جزئی هست؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,