Cortana_Desktop-1

زمانی همه ی تلاش مایکروسافت برای بیشتر کردن امنیت سیستم عاملش یعنی ویندوز بود. به غیر از توسعه ی نرم افزار آفیس برای مک به عنوان تسویه حساب کردن مشاجره ی این دو بر سر امتیاز اپل (و کمک به اپل برای جلوگیری از ورشکست شدن) مایکروسافت تصمیم به اعمال استراتژی گرفت که همیشه مقام ویندوز به عنوان سیستم عامل برتر در بازار سیستم عامل ها را حفظ کند.

اخیرا این سیاست تغییر کرده است. مایکروسافت از نگه داشتن ویندوز در دستگاه های ویندوزی به بسط دادن ویژگی های سیستم عاملش برای هر سیستم عاملی تغییر سیاست داده است. امروزه این حرکت به معنی ارائه ی راه کارها از سوی مایکروسافت برای اعمال ویژگی هایش روی اندروید و iOS و سیستم عاملی محدود تر یعنی OS X است.

کرتانا دستیار صوتی مخصوص مایکروسافت است که از سیری اپل و Google NOW پیشی گرفته است و در میان تولیدات و سرویس هایی که در چند پلتفرم وجود دارد بهترین مقام را کسب کرده است. تا به امروز تنها میزبان غیر ویندوزی کرتانا اندروید است. اما شرایط قرار است که تغییر کند. اخیرا مایکروسافت به ویندوز اینسایدرها برای ملحق شدن به نسخه ی بتای اپلیکیشنی که کرتانا را به iOS می آورد فراخوان داده است:

زندگی شما به یک دستگاه و همچنین یک دستیار صوتی محدود نمی شود. کرتانا در ویندوز کامپیوتر، تبلت و گوشی همراه با شماست و هر وقت به آن نیاز دارید در دسترس است. اما همه می دانیم که همیشه حق انتخاب گوشی های موبایل برای کاربران وجود دارد، و ما از ویندوز اینسایدرهای خود می خواهیم که مطمئن شوند که کرتانا در iOS هم بهترین دستیار صوتی خواهد شد.

ما می دانیم که ساختار فوق العاده ی کرتانا در ویندوز نشان می دهد که او خواهد درخشید. بنابراین با وجود اینکه هنوز ویژگی هایی در ویندوز فون وجود دارد که در iOS پشتیبانی نمی شود (مثل “Hey Cortana” برای فعال کردن کرتانا) ما روی اجرای کرتانا برای iOS کار می کنیم تا تجربه ی ویندوزی را در این سیستم عامل ارتقا دهیم.

در روح برنامه ی ویندوز اینسایدر، ما به دنبال تعداد محدودی از مردم هستیم که اولین نسخه ی اپلیکیشن را دریافت کنند. مهم است بدانید که این اولین نسخه ی عمومی کرتانا روی iOS آزمایشی است. هم اکنون کرتانا برای iOS تنها در آمریکا و چین در دسترس قرار دارد. طی ماه های آتی ما سعی بر این داریم که با انتشار آپدیت های مختلف ویژگی ها و کارایی آن را ارتقا دهیم.

پس بله، مایکروسافت متوجه شده که تعداد کمی از مردم گوشی های اندرویدی و آیفون دارند، و از این تعداد، تعداد زیادی از آن ها قرار نیست به این زودی دستگاهشان را به ویندوز فون تغییر دهند. رفتن کرتانا به این پلتفرم ها پاسخی محکم به بازاری است که طرفداران ویندوزی را نشانه رفته است.

زمان به ما خواهد کفت که آیا کرتانا می تواند برای همیشه روی ماشین های ویندوز ۱۰ به خوبی عمل کند و یا آیا کرتانا کارایی بیشتری در ویندوز نسبت به iOS و اندروید دارد و یا اینکه آیا روزی این ویژگی بنیادی ویندوز ۱۰ به عنوان یک ویژگی در کنار سیستم عامل های دیگر همه جا خواهد بود یا خیر. با وجود اینکه تجربه ی اندروید تا کنون خوب بوده است، ولی هم اکنون کرتانا خارج از ویندوز ۱۰ محدودیت هایی دارد.

اگر از توسعه دهندگان iOS هستید و می خواهید به پروژه ی اعمال کرتانا روی این سیستم عامل ملحق شوید به این سایت مراجعه کنید. و اگر آیفون دارید (آیپد شامل این پروژه نیست) نیز می توانید به این پروژه ملحق شوید. نظر شما در مورد این اقدام مایکروسافت چیست؟ آیا عادت دادن کاربران دیگر سیستم عامل ها به خدمات مایکروسافت را سیاست بهتری می دانید یا نگه داشتن قابلیت های اختصاصی مایکروسافت در پلتفرم های این شرکت را امری مثبت می دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINBETA

66 پست
محمدرضا اهواركي
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
eblis
💔 66 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

بمیرم براتون…
مایکی اصلا به اینسایدر ها توجه نمیکنه…
خداوکیلی بنظرتون همون اپل سیاستش بهتر نیست که خودش توسط اینسایدر های داخلیش سیستم عامل رو تست میکنه و بعد در دسترس عموم قرار میده؟؟؟اگر مایکی هم اینکارو میکرد و کاربرا تا لحظه آخر از شکل ظاهری سیستم عامل و تمام قابلیت هاش بی خبر بودن خیلی بهتر بود!!!
حداقل خیلی جذابیت داشت

  سالار
  💔 3 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  اپل با همین اینسایدر های داخلیش IOS 9 رو توسعه داد و رسوایی سال رو بوجود آورد؟
  بهترین سیستم برای توسعه سیستم عامل همین کاریه که مایکروسافت میکنه
  نتیجه اش هم شده بهترین سیستم عامل دنیا یعنی ویندوز ده
  تا حالا نزدیک به ۱۵۰میلیون دستگاه به این سیستم عامل مهاجرت کردند
  سیستم عاملی که روند توسعه اش اینطوری بود!
  تا کی میخوای چشماتو به روی حقایق ببندی؟

Mostafa
💔 2 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

کار جالبیه
چون خیلی ها کلا نمیدونن وینفون دستیار صوتی داره
مایکی داره کم کم کاربرای پلتفرمای دیگه رو اماده پذیرش وینفون میکنه
هرچند که دیگه الان برای پذیرش نسبتا دیره

  Miladv
  💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

  چه ربطی به پذیرش وینفون داره؟ منظورت پذیرش کورتانا هست دیگه؟
  خب توی سیستم عامل خودشون دارن. یه اپلیکیشن هم که نمیتونه باعث مهاجرت بشه.

علی
💔 6 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

نده بابا نده ما رو کورتانامون غیرت داریم 😐

kian
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

ایشالله موفق میشه
_______________

ببخشید که اینجا می گم ولی میشه یه نگاهی به مشکل من بندارید
تو بخش پرسش و پاسخ :http://goo.gl/EooOAH
من خیلی گیج شدم

behnam
💔 12 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

ماکروسافت رو توسعه سیستم عامل و کیفیت برنامه هاش کار کنه ، سیستم های دیگ پیشکش…

  Ali Maddahi
  💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

  نمیدونم چرا بعضیا این جورین،مثل همین خانوم فرجی.یه مدت تعریف آنچنانی میکنن که یکی مثل من که اصلا ویندوز فون از نزدیک ندیدم و کار نکردم شیفته ش میشم و دوست دارم که گوشی بعدیم ویندوزی باشه،یه مدت هم مثل همین حالا،همچین نا امید میشن و مایکروسافت و ویندوز فونشو میکوبن که همه رو نا امید و پشیمون میکنن.
  در ضمن مایکروسافت حتما از من و شما بهتر میدونه و بیشتر حالیشه چیکار کنه،چون اگه ویندوز ده موبایل هم موفق نباشه واسه غول دنیای نرم افزار خیلی بد و عیبه.
  من نمیدونم چرا مایکروسافت که سیستم عامل کامپیوترش که اینقدر خوب و کامله و دنیا رو تسخیر کرده،سیستم عامل گوشیش اینقدر کمبود داره که ۳درصد استفاده کننده داره.
  ایشالا پیشرفت کنه،هم تو سیستم عاملاش،هم سرویس های تحت وبش،هم نرم افزاراش و…

amir
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

زمان به ما خواهد کفت که آیا کرتانا می تواند برای
*گفت

نیلوفر فرجی
💔 9 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

ویدیوی بیلد ۱۰۵۸۶

http://www.windowsnews.in/2015/11/exclusive-windows-10-mobile-build-10586.html?m=1

  نیلوفر فرجی
  💔 9 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  اینم آخرین بیلد که فردا منتشر میشه.

  خب دوستان کار ما هم تمام شد. بدرود.

  ان شا الله کاشی هاش واستون بچرخه 👐

   بهتاش فانی
   💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

   خانم فرجی لینک بالا که گفته ۱۲ نوامبر منتشر میشه . چجوریه آیا ؟

   ss
   💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

   یعنی حداقل انتظارات براورده نشد.کجاند دوستانی که میگفتند صبر کنید بیلد ها هنوز تموم نشده،امکانات میاد.

  naryhd
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  من فقط “ژ” شو فهمیدم :))))))))))))))))

meytak
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

بله خانم فرجی درست میگن
بیلد اخر ویندوز موبایل و دسکتاپ همین ۱۰۵۸۶ هست
که احتمالا دسکتاپش ۱۱نوامبر میاد

Cube
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

بهتره بجای لغت آخر از رسمی استفاده کنیم..چون پروژه اینسایدر به کار خودش ادامه میده و شما همچنان میتونین بیلدهای بعدی رو بگیرید.

  H@med
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  دقیقا ، مثل pc که نسخه ی رسمیش خیلی وقته منتشر شده اما هنوز دارن بیلد واسش میسازن . این بیلد و بیلد بازی تموم شدنی نیست 🙂

ali
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

یعنی اگه این قابلیت hey Cortana برایه همه ی گوشی هایه اندرویدی یا ios کار کنه برا ما پایین رده ها کار نکنه که الانم نمیکنه یعنی ماکروسافت خیلی نامردی

  بهتاش فانی
  💔 9 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  آقای عزیز هی کرتانا یه قابلیت سخت افزاری هست که فقط روی پردازنده های SnapDragon 800 به بالا کار میکنه . این پردازنده قابلیتی داره که میتونه با میکروفن دستگاه ارتباط لایو داشته باشه و هر چیزی که از طریق میکروفن گفته میشه رو حتی در صورت قفل بودن دستگاه بشنوه و پردازش کنه . حالا در اندروید هر دستگاهی که با این پردازنده کار کنه میتونه از این قابلیت استفاده کنه . تو آیفون رو نمیدونم . باید تست بشه ببینند میشه یا نه (ولی بعید میدونم که کوالکام این قابلیت رو به اپل بده چون این یک پتنت هست) .
  ولی نبرد دو خانم در آیفون باحاله ها 😀

  Ali Maddahi
  💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

  من الان هواوی انر ۴سی دارم.کورتانا هم روش نصب کردم.نسخه ی ۱۰۰۲۹۸ رو چند روز پیش فهمیدم اومده نصب کردم.هی کورتانا رو داره ولی فقط تو خود برنامه کار میکنه و خارج از برنامه کار نمیکنه.مال من که کنده یه کم.

ali
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

اصلا ما پایین رده ها هم hey Cortana میخوام ما چمونه

H@med
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

ما میان رده ها هم با شما پایین رده ها یکصدا خواهیم شد 🙂 چی تو سر مسئولین مایکروسافت میگذره ؟ کرتانا رو بقیه نداشتن که اونم اوکی شد .
چرا این مدل ویژگی های سیستم عاملشو نگه نمیداره واسه خودش ؟

Yasuo
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

دیگه نباید بگیم مایکروسافت باید بگیم پدر خوانده :))

نیلوفر فرجی
💔 7 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

Microsoft will not publicly roll out Windows 10 Mobile to all devices at once. As most of the low-end phones will receive Windows 10 Mobile early next year. However we expect this build to roll out soon to Windows Insiders.

پایین رده ها یک سال باید صبر کنند 😂 . خیلی دلم سوخت بخدا. یک سال دیگه برای ویندوز ۱۰ ! 😄😄

  بهتاش فانی
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  خانم فرجی چند روزه عصبانی هستیا !!!!!!
  امیدوارم مشکل ۹۳۰ حل بشه . من میخواستم یکی بخرم ولی انگار باید صبر کنم تا ۹۵۰ ایکس ال .

   نیلوفر فرجی
   💔 15 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

   صبر کن نوکیا گوشی بزنه بنظر من. ۲۰۱۶ گوشی میزنه . نوکیا ۹۵۰ رو میخوره مطمءن باش

    سهیل اخوان
    💔 3 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

    خانوم فرجی عزیز از شما عاجزانه خواهش میکنم اول تکلیف خودتون رو با خودتون مشخص کنید بعد بیاید پست بزارید؟!؟! یه روز میاید میگید حالتون از مایکروسافت بهم میخوره اگه همینطوری ادامه بده من میرم. فرداش میاید میگید بیلد گرفتم عالیه از مایکرو بهتر نیست. دوباره فرداش میاید میگید دنیارو با ۹۵۰ و ۹۳۰ عوض نمیکنید دوباره چند روز بعدش میاید میگید نوکیا گوشی میزنه ۹۵۰ رو میخوره !!! اخباری رو هم که سرچ میکنید پیدا میکنید با هزار تا ایراد ترجمه ای و ابهامات ترجمه میکنید فکر دوستان رو بهم میریزید. به شخصه ازتون خواهش میکنم اول ببینید با خودتون چند چندین بعد کامنت بزارید.ممنون

  kian
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  اشتباه متوجه شدین
  منظور از next year سال بعد میلادیه که میشه
  سه ماه دیگه

  Mohammad Sata
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

  درود. گفته توی سال بعد. سال بعد میشه تقریبا دو ماه دیگه 😀 احتمالا توی ۴-۵ ماه اینده دریافتش میکنن. نیازی به یک سال کامل نیست 😀

   نیلوفر فرجی
   💔 7 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

   اول بالا رده ها و بعدا پایین رده ها به ترتیب 😎

  محمد جواد
  💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

  یعنی واقعا یه مرررد اینجا پیدا نمیشه که یه زبون بسته داره اطلاع رسانی میکنه ؟؟؟

Yasuo
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

خیلی وقت بود ماجرا جویی نکرده بودم بغیر از تابستون که LSD زدم..بماند از وقتی وین فونی شدم همش تو ماجرا جویی و آپدیتو دانگریدو این داستانام :))

DOTA II IS LIFE
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

سلام شما ها هم این مشکل تو ویندوز ۱۰ enterprise دارین که کلا برنامه های که از اول رو سیستمه اجرا نشه نثلا ادج ویدیو پلیر کرتانا حتی استارت هم کار نمیکنه
این ارور رو میده invalid value for registery

Yasuo
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۴

خداییش دوتا ۲ اندازه leage of legend یوزر نداره گیم پلی هم که خیلی عقبه..ولی بدیم نیست D: فقط invoker

  بهتاش فانی
  💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

  داداش حواست هست ؟؟ سایتها رو دو تا کوچه اینورتر اومدیا 😁😁😁😁 اینجا بحث سیستم عامله نه بازی دوست عزیز

DOTA II IS LIFE
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

باو league of legends بچه بازیه چون گیم پلی راحت تری نسبت به دوتا داره بازی چرتیه کلن فقط دوتا۲
IF U RETURN I WILL KILL U AGAIN CLOCKWERC. سخن بزرگان 😀

Yasuo
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

lol 😀 بابا ۴ سال ذوتا بازی میکردیم یکی از دیالوگای یاسو میدونی چیه؟
A lot of people want me dead – they call it justice. I’m the only one who knows the truth. All I have left is the wind by my side.
― Yasuo

Yasuo
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴

My honor left a long time ago

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,