_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت اعلام کرد وقت آن است که به رمزهای عبور پایان دهیم خداحافظ رمزهای عبور...

نگرانی در مورد امنیت فضای مجازی در چند سال گذشته افزایش یافته است. بعد از حمله باج افزار WannaCry در امسال، شرکت‌ها مشغول افزایش امنیت سایبری خود برای مقابله با این تهدید‌های روزافزون شدند.

بسیاری از مردم عادی آشنایی کافی با خطرات فضای مجازی ندارند و به راحتی اطلاعات شخصی خود را در اختیار دیگران قرار می‌دهند. گزارش‌های متعدد نشان می‌دهد که هنوز مردم از رمز‌های عبور ساده مانند “123456” و “Password” برای امن کردن داده‌های خود استفاده می‌کنند. به همین خاطر مایکروسافت می‌گوید که زمان به پایان رسیدن رمز فرا رسیده است.

مایکروسافت در پستی که در وبلاگ خود گذاشته اعلام کرده است که دیگر نباید رمزهای عبور اولین سپر دفاعی در برابر تهدیدها باشند و اعلام کرده است که در سال گذشته بیشتر تهدیدها به دلیل استفاده از رمزهای عبور ضعیف صورت گرفته است.

هم‌چنین روی این نکته تایید کرده است که چقدر استفاده از رمزهای عبور پیچیده که ترکیبی از اعداد، حروف و کاراکترهای ویژه باشند خسته‌کننده است.

بر همین اساس مایکروسافت می‌خواهد که خود فرد را به عنوان رمز عبور مدنظر قرار دهد. Bref Arsenault  نایب‌رئیس حقوقی و رئیس اداره امنیت اطلاعات مایکروسافت می‌گوید:

برای چندین دهه است که صنعت روی افزایش امنیت دستگاه‌ها تمرکز کرده است. این مدل باید تغییر کند. امنیت دستگاه‌ها مهم است، ولی کافی نیست. ما باید روی امنیت افراد تمرکز کنیم. ما می‌توانیم امنیت و تجربه جدید و بهبود یافته‌ای را به شما عرضه کنیم و اجازه بدهیم که خود شخص شما به عنوان رمز عبور در نظر گرفته شوید.

یکی از پیشنهادهای مایکروسافت برای کاهش وابستگی به رمزهای عبور اولیه، استفاده از سیستم احراز هویت زیستی ویندوز هلو است که در ویندوز 10 معرفی شده است. نمونه دیگر برنامه Authenicator  است که یک لایه امنیتی دیگر با پشتیبانی از اسکنرهای اثرانگشت اضافه می‌کند. هم‌چنین این شرکت روی این نکته تایید کرده است که این شرکت از هدایت‌کنندگان اتحاد FIDO است، اتحادی که برای توسعه استانداردها، برای ساده‌تر و قوی‌تر کردن امنیت تلاش می‌کند.

مایکروسافت جزییاتی از FIDO را اعلام کرده است و اینکه چطور آن‌ها مشغول کار روی راه‌حل‌هایی هستند که هم برای عموم مردم و هم برای شرکت‌ها مفید واقع شود. مایکروسافت می‌گوید که بیشتر کارمندان شرکت برای کارهای تجاری از ویندوز هلو به جای رمزهای عبور برای وارد شدن به دستگاه‌های خود استفاده می‌کنند.

Rob Lefferts سرپرست مدیریت برنامه  Windows Enterprise and Security می‌گوید که مایکروسافت می‌خواهد یک دنیای بدون رمز عبور بسازد. او می‌گوید:

زمان آن رسیده است که همه کسانی که با فنّاوری سروکار دارند، همه وب‌سایت‌های مهم و همه برنامه‌های تجاری مهم، خود را با فنّاوری تطبیق دهند، البته برای اینکه مردم عادی، مشتریان و سازمان‌ها با فرهنگ جدید امنیتی خود را سازگار کنند زمان بیشتری لازم خواهد بود. ولی ما نقشه‌ای برای شتاب دادن به این رویه تهیه کرده‌ایم. کلید اصلی برای موفقیت در این کار ارائه تجربه کاربری آسان‌تر و بهتر از کار کردن با رمزها خواهد بود.

باید این را در نظر گرفت که این اولین بار نیست که مایکروسافت اعلام می‌کند که می‌خواهد استفاده از رمزهای عبور اولیه را کنار بگذارد. قبلاً در سال 2015، ویندوز هلو را در ویندوز 10 معرفی کرد وهم‌چنین اعلام کرد که مشغول کار روی دیگر معیارها برای بهبود در حوزه امنیت هستند.

منبع :

NEOWIN

18 پست
ستار صوفی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,