مایکروسافت برای مبارزه با تروریسم آنلاین با یوتیوب، توییتر و فیسبوک همکاری می‌کند. در بیانیه مشترکی که در توییتر منتشر شده است، این کمپانی‌ها اعلام کرده‌اند که انجمن اینترنتی جهانی برای مبارزه با تروریسم را ایجاد کرده و در قالب آن با محتوای تولیدی توسط تروریست‌ها و دیگر گروه‌های افراطی در اینترنت، مقابله خواهند کرد.

در راستای این همکاری، شرکت‌های بیان کرده‌اند که برای توسعه و به اشتراک‌گذاری فناوری‌های جدید به منظور شناسایی و حذف محتوای مربوط به تروریسم در خدمات خود تلاش خواهند کرد. این تلاش همچنین شامل دستیابی به کمپانی‌های تکنولوژی کوچک و کمک به آن‌ها برای مقابله با افراط‌گرایان و همچنین رسمی‌سازی بهترین شیوه‌های مقابله با تروریسم است.

گسترش تروریسم و افراط‌گرایی خشونت‌آمیز یک مشکل جهانی و یک مسئله مهم برای همه ماست. ما این مسائل را بسیار جدی می‌گیریم و هر یک از شرکت‌های ما سیاست‌ها و شیوه‌های حذف کردنی را توسعه داده‌اند که ما را قادر می‌سازد در خدمات مصرفی‌ای که ما میزبانشان هستیم دیوار سختی را در برابر محتوای تروریستی یا افراط‌گرایی خشونت‌آمیز قرار دهیم. ما معتقدیم که با همکاری یکدیگر بهترین عناصر تکنولوژیکی و عملیاتی تلاش‌های انفرادی‌مان را به اشتراک خواهیم گذاشت و می‌توانیم تاثیر بیشتری بر تهدیدهای ناشی محتوای تروریسم آنلاین داشته باشیم.

بر اساس بیانیه منتشر شده، این اقدام مشترک بر مبنای مباحث و جلسات اخیر با دولت انگلستان و دولت‌های اروپایی استوار است. شرکت‌ها می‌گویند که محدوده کاری آن‌ها در طول زمان گسترش خواهد یافت. این امید می‌رود که شرکت‌های خصوصی در رویکردی هماهنگ با تلاش‌های بخش دولتی به مبارزه با محتوای تروریسم آنلاین بپردازند و گام‌های موثری در این راستا بردارند.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هیچکس
پاسخ دهید سه شنبه 6 تیر 1396

مثلا سایت ایرانی ها یا مسلمان ها رو با تروریست ها اشتباه می گیرند. اخه همه ی این کمپانی ها امریکایی اند. و امریکایی ها هم ما ایرانی ها رو تروریست می دونن!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,