انجمن صدا و بلندگوی بی‌سیم که به‌اختصار WiSA نامیده می‌شود، یک گروه صنعتی متشکل از تولیدکنندگان و فروشندگان برتر تجهیزات صوتی در سطح دنیا است که نامهای بزرگی در آن عضویت دارند. جدیدترین شرکتی که به این انجمن ملحق خواهد شد مایکروسافت غول نرم‌افزاری دنیا است که درنظر دارد طی همکاری با این انجمن امکانات جدیدی را برای ایکس باکس فراهم آورد.در انجمن WiSA شرکت‌های برتر فعال در عرصه صدا نظیر هارمن کاردن، بنگ اند اولوفسن، ال جی و چند شرکت مطرح دیگر عضویت دارند. این انجمن به‌صورت تخصصی در زمینه فناوری‌هایی جهت ارایه صدای بسیار با کیفیت بی‌سیم و چند کاناله به تجهیزات صوتی خانگی فعالیت دارد.

در هفته جاری این انجمن عضو جدید و مهمی را به خود دید، در واقع بخش ایکس باکس مایکروسافت به این انجمن ملحق شده تا از یک‌سو به توسعه فناوری‌های این انجمن کمک کند و از سوی دیگر از فناوری‌های انحصاری آن بهره‌مند شود.

با عضویت مایکروسافت در این انجمن، ایکس باکس این امکان را خواهد داشت تا دسترسی مستقیمی به برندهای عضو انجمن پیدا کرده و طی همکاری با آنها با استفاده از فناوری‌های انحصاری WiSA صدای بسیار با کیفیتی را برای کاربران ایکس باکس فراهم آورد.در همین زمینه تونی اوستروم رییس هیئت مدیره این انجمن عنوان داشته:

ما از حضور ایکس باکس در این انجمن و همکاری که در ادامه آنها با دیگر اعضا این انجمن دارند بسیار هیجان زده هستیم. این همکاری باعث خواهد شد تا دستگاه‌های بیشتری در بازار به فناوری انحصاری WiSA دسترسی داشته باشند.

ایکس باکس در کنار ارایه یک تجربه گیمینگ عالی و صدایی بسیار با کیفیت قادر است تا محتوای بسیار با کیفیتی به‌صورت فیلم، برنامه های تلویزیونی و موسیقی در اختیار کاربران قرار دهد. ما با کمک یکدیگر قادر خواهیم بود تا با استفاده از فناوری صوتی بی‌سیم خود، صدای بسیار با کیفیتی را برای تمامی طرفداران ایکس باکس فراهم آوریم.

با نهایی شدن این همکاری، ایکس باکس بازها قادر خواهند بود تا از تمامی تجهیزات صوتی تحت لیسانس WiSA بدون هیچ مشکلی در بالاترین کیفیت ممکنه استفاده کنند. در انتها بد نیست اشاره کنیم که کنسول قدرتمند مایکروسافت یعنی ایکس باکس وان ایکس با پشتیبانی از فناوری Dolby Atmos و DTS 5.1 صدای بسیار باکیفیتی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

 

منبع :

MSPU

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,