_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

کینکت مایکروسافت رسما بازنشسته شد!

از سال 2010 تا به الان، مایکروسافت پس از فروش بی‌سابقه سی و پنج میلیون واحدی کینکت، تولید این محصول فوق العاده موفق خود را متوقف کرد اما آنان هرگز پشتیبانی از صاحبان حال حاضر این محصول را قطع نخواهند کرد. در ادامه با تیم کافه ایکس باکس وینفون همراه باشید.

کینکت مایکروسافت در سال 2010، با کمپین بازاریابی بسیار بزرگ به عنوان لوازم جانبی ایکس باکس 360 عرضه شد. این محصول واقعا موفقیتی یک شبه را برای این شرکت به ارمغان آورد و خیلی زود توانست به رکورد سریع ترین فروش در لوازم الکترونیکی مصرفی دست پیدا کند.

هنگامی ایکس باکس وان عرضه شد، کینکت دو نیز همراه آن در جعبه کنسول قرار داشت. این عمل باعث به وجود آمدن واکنش بد مصرف کنندگان شد، چرا که آن‌ها احساس می‌کردند، مایکروسافت با این کار سعی بر افزایش قیمت کنسول داشته است. شرکت مایکروسافت به سرعت از اشتباه خود خبردار شد و به آرامی سعی کرد که کینکت را از ایکس باکس جدا کند. در اولین گام، کینکت را از جعبه ایکس باکس وان حذف کردند و بعد داشبورد ایکس باکس را به منظور بهبود کارایی بدون نیاز به کینکت طراحی کردند.
با وجود این که مایکروسافت دیگر سنسور کینکت را نمی‌فروشد اما تکنولوژی آن در بسیاری از محصولات این شرکت مشهود است. برای مثال، عملکرد امنیتی Windows Hello دقیقا بر اساس سیستم کینکت درست شده است. بعضی از اجزای هولولنز نیز به همین صورت هستند. کارمندانی که در مایکروسافت روی سیستم تشخیص صدای کینکت کار می‌کردند، حالا روی کورتانا و امثال آن کار می‌کنند.

خارج کردن کینکت از دور محصولات این شرکت، تاثیر زیادی روی مشتریان نخواهد داشت اما ما درباره هزاران اپلیکیشنی که بر اساس کینکت برای پلتفرم ویندوز ساخته شده‌اند، مطمئن نیستیم. ما خیلی مشتاقیم که ببینیم برنامه مایکروسافت برای کاربران کینکت روی ویندوز چیست.

دیدگاه خود را درباره این محصول با ما درمیان بگذارید.

منبع :

MSPU

339 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hesam
پاسخ دهید سه شنبه 9 آبان 1396

من که حتی با کینکت و کرتانا گل های خودمو تو فیفا ذخیره میکنم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,