Windows-Smartwatch

مایکروسافت سالهاست که در حال تحقیق و آزمایش بر روی محصولات مختلف پوشیدنی است و اولین خروجی از این تحقیقات گسترده یک ساعت هوشمند با سیستم عامل در سال ۲۰۰۲ بود که در میان ساعت های هوشمند ورزشی طبقه بندی می شد. اما متاسفانه این تلاش های دراز مدت ردموندی ها در رابطه با ابزار های پوشیدنی به موفقیت قابل توجه ای ختم نشد. 

جالب است بدانید مایکروسافت در طول این تحقیقات گسترده پتنت های بسیاری را به نام خود ثبت کرده است که به لطف تعداد زیاد این پتنت ها مقام اول را نیز از آن خود کرده است، مایکروسافت در این بازه ی زمانی ۷۵۷ پتنت را ثبت کرده است که پس از آن شرکت فیلیپس در جایگاه دوم جای گرفته است. در بین این پتنت ها ۱۳ مورد آن مربوط به ابزارهای چشمی است و ۵۳ عدد آن به ابزار های پوشیدنی در مچ دست مربوط می شود. بعد از مایکروسافت همانطور که گفتیم فیلیپس با تعداد ۷۵۶ پتنت در مقام دوم و در رتبه‌ی سوم گوگل با ۶۰۲ پتنت قرار دارد البته اپل هم در این لیست با تعداد ۱۹۷ پتنت رتبه ی چهارم را از آن خود کرده است.

پتنت

مایکروسافت در کنار ثبت این پتنت ها گهگاهی محصولاتی را نیز طبق این پتنت ها روانه ی بازار می کند، به طور مثال اخیرا مایکروسافت بند ۲ را که با استقبال بسیاری رو به رو شده است را روانه ی بازار کرده است و البته در حوزه ی واقعیت افزوده نیز در سال گذشته با عرضه ی هولولنز گام بزرگی را برداشته است.

حال ممکن است از خود بپرسید این تعداد پتنت ثبت شده برای ردموندی ها چه سودی خواهد داشت؟ جواب این سوال آسان است، به طور مثال مایکروسافت می تواند در ازای دریافت هزینه مجوز استفاده برخی از پتنت‌ها را به‌ تولید کنندگان ابزار‌های پوشیدنی ارائه دهد و پول خوبی به جیب بزند و این درحالی است که بسیاری کیفیت پتنت های مایکروسافت را بسیار بالا می دانند و البته گفته اند عمر برخی از آن ها در حال اتمام است.

منبع :

MSPOWERUSER

1032 پست
حمیدرضا عبدی
در خدمت تمامی دوستان
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
poorya_1
پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

سلام
ببخشید رام گوشی من به صورت زیر هست
lumia 950xl
manufacturer name
RM-1085_11302
mobile operator
۰۰۰-۸۸
چرا اپدیت فریمور نمی یاد؟

amir
پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

اپل سوم؟؟؟
مایکروسافت، فیلیپس ،گوگل،اپل

  حمیدرضا عبدی
  پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

  اصلاح شد عزیز

amir
پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

متن رو اصلاح کنید لطفا
اپل مقام چهارم هست

  حمیدرضا عبدی
  پاسخ دهید یکشنبه 9 اسفند 1394

  ممنون امیر جان اکی شد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,