مایکروسافت امروز به روزرسانی بزرگ جدید Microsoft Launcher را برای پلتفرم اندروید منتشر کرد. از جمله ویژگی‌های جدید این به‌روزرسانی می‌توان به صفحه‌ی Your Feed جدید و اضافه شدن پشتیبانی از Windows Timeline اشاره کرد. از زمان عرضه‌ی رسمی این به‌روزرسانی در حال بررسی آن بوده‌ایم و تا الان تجربه‌ی استفاده از آن بسیار خوب بوده است.

در به‌روزرسانی جدید، صفحه‌ی Your Feed در Microsoft Launcher به سه قسمت جدید تقسیم بندی شده است که عبارتند از Glance، News و Timeline.

مایکروسافت از همان ابتدای سال 2018 به کاربران وعده‌ی آوردن Timeline در Microsoft Launcher را داده بود و حالا این ویژگی به صورت آزمایشی برای استفاده موجود است. با وارد کردن حساب مایکروسافت‌تان هم در کامپیوتر و هم در گوشی اندرویدی‌تان، تمام فعالیت‌های شما در Timeline در هر دو دستگاه همگام سازی می‌شود، دقیقاً به همان گونه‌ای که در میان کامپیوترها همگام سازی صورت می‌گیرد. برای مثال، اگر در کامپیوتر از مایکروسافت اج استفاده کنید، تمام فعالیت شما در اج در Timeline گوشیتان نمایش داده خواهد شد و بر عکس آن نیز ممکن است. Timeline با دیگر فایل‌ها و نرم افزارها مانند آفیس نیز سازگار است. اگر در گوشیتان آفیس نصب باشد، می‌توانید با استفاده از Timeline تنها با یک کلیک فایلی که در کامپیوتر ویرایش کرده بودید را در گوشی باز کنید.

صفحه‌ی News اساساً کارایی همان ویجت قدیمی News را دارد با این تفاوت که حالا بخش اختصاصی خودش را دارد. این صفحه را نیز می‌توان با موضوعات مورد علاقتان شخصی سازی کنید، به این معنی که می‌توانید در این صفحه خبرهایی را که با آن‌ها علاقه‌ای ندارید را فیلتر کنید تا تنها خبرهای مهم برای شما نمایش داده شوند. البته در ازای اضافه شدن این صفحه، ویجت قدیمی اخبار حذف شده است و دیگر آن را در کنار ویجت‌های دیگرتان نخواهید دید.

صفحه‌ی Glance همانند صفحه‌ی قدیمی Feed است، البته رابط کاربری آن بسیار بهتر است. همانند قبل، می‌توانید به آن ویجت‌های سفارشی اضافه کنید و مشخص کنید که چه چیزهایی در آن‌ها نمایش داده شود. رابط کاربری بالای صفحه‌ی Feed نیز بهبود یافته است و از فضای موجود استفاده بهتری شده است و در عین حال، تمام اطلاعات مهم را به شما نشان می‌دهد، مانند امتیازهای Microsoft Rewards، آب و هوا و وقایع مربوط به تقویم.

نسخه‌ی جدید Microsoft Launcher امروز به صورت آزمایشی برای کاربران بتای آن منتشر خواهد شد و در هفته‌های آتی برای تمام کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت. احتمالاً در ماه‌های آینده نیز ویژگی Timeline در مایکروسافت اج در اختیار کاربران آیفون قرار بگیرد. نظر شما درباره‌ی این به‌روزرسانی چیست؟ ما را در قسمت نظرات در جریان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,