مایکروسافت از تاریخ ۲۰ ماه ژوئن شروع فعالیت سرویس ویدیویی خود برای کاربران تجاری را در بیشتر کشورهای دنیا به صورت عمومی آغاز کرده است. این سرویس به نوعی جایگزین آفیس ۳۶۵ ویدیو شده است.

مایکروسافت در ماه گذشته نسخه پیش نمایش سرویس ویدیویی خود را که با نام Stream (استریم) شناخته می شود، رونمایی کرد. این سرویس قرار است که جایگزین سرویس ویدیویی آفیس ۳۶۵ گردد. اگر با سرویس آفیس ۳۶۵ ویدیو آشنایی ندارید باید اشاره کنیم که این سرویس در زمینه بارگذاری، به اشتراک گذاری، مدیریت، و تماشای ویدیوهای مشترکی که در امور تحصیلی، آموزشی و یا تجاری تهیه شده‌اند، می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

درست مانند سرویس آفیس ۳۶۵ ویدیو، سرویس استریم نیز بر بستر پلتفرم ابری مایکروسافت اَژور توسعه یافته است. استریم، طراحی شده تا با SharePoint؛ Teams؛ Yammer و آفیس ۳۶۵ هم پوشانی داشته باشد. این سرویس از اکتیو دایرکتوری پلتفرم ابری اَژور جهت تامین امنیت و رمزنگاری بهره می برد.

از دیگر ویژگی های استریم می توان به قابلیت تبدیل گفتار به متن با امکان جستجو، امکان تشحیص چهره ها در ویدیو و کدهای زمانی متصل اشاره کرد. از سوی دیگر، مایکروسافت رابط کاربری استریم را متحول ساخته و کنترل های مدیریتی بهتری را به آن افزوده است. جایگزینی این سرویس با آفیس ۳۶۵ ویدیو به صورت آنی رخ نمی دهد. به عبارت دیگر، این سرویس جدید در چند فاز عملیاتی می گردد و بنابر اعلامیه شرکت مایکروسافت، پشتیبانی از آفیس ۳۶۵ ویدیو تا زمانی که انتقال تمامی کاربران به سرویس جدید کامل شود، ادامه خواهد داشت. بر طبق جدول زمانی این شرکت، مهاجرت کاربران به سرویس جدید از نیمه دوم سال ۲۰۱۷ آغاز می شود.

باید اشاره کنیم که هنوز برخی از ویژگی های آفیس ۳۶۵ ویدیو در سرویس استریم نظیر ادغام با Delve و SharePoint Enterprise Search وجود ندارد؛ بنابراین در طی ماه های آتی بایستی شاهد تکامل سرویس استریم باشیم. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس و برنامه ها و جداول زمانی آن، می توانید به این صفحه از سایت مایکروسافت مراجعه کنید.

استریم برای تمام کاربران سازمانی و اعضای سرویس آموزشی معمولی و پلاس آفیس ۳۶۵ در دسترس است. کاربران سرویس آفیس ۳۶۵ تجاری می توانند با استفاده از اپلیکیشن آفیس و یا ورود به سایت استریم، به این سرویس دسترسی داشته باشند. در نهایت باید اشاره کنیم که کاربران دیگری که از سرویس آفیس ۳۶۵ استفاده نمی کنند نیز می توانند از این سرویس به صورت مجزا بهره برده و یا به صورت آزمایشی و رایگان آن را امتحان کنند.

منبع :

ZDNET

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,