در ماه مِی، مایکروسافت یک اپلیکیشن جدید به نام Whiteboard را معرفی کرد، که یک بوم اشتراکی دیجیتال با قابلیت هایی جالب است. اپلیکیشن وایت بورد امکان همکاری همزمان چند نفر با استفاده از یک قلم دیجیتال و اشتراک بوم میان کاربران را فراهم می آورد. حالا پس از بارها لو رفتن خبرهای مختلف در مورد اپلیکیشن وایت بورد، مایکروسافت نسخه پیش نمایش آن را با نام Whiteboard Preview برای ویندوز 10 منتشر کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

تیم هایی که نیاز به ایده پردازی، تکرار و کار با یکدیگر دارند، با استفاده از اپلیکیشن وایت بورد قادر خواهند بود به صورت شخصی و از راه دور، از طریق دستگاه های متعدد با هم کار کنند. در حین همکاری، هر کسی می تواند به صورت آنی تغییراتی که سایر کاربران انجام می دهند؛ مانند اضافه کردن تصاویر، نمودارها، یادداشت ها و… را مشاهده کنند.

تمرکز اصلی نرم افزار وایت بورد برای استفاده از قلم و لمس بوده است. این برنامه شامل دسته ای از ابزارهای اینکینگ، از جمله خط کش و قلم های مختلف است. همچنین مایکروسافت می گوید، وایت بورد می تواند نقاشی های دستی اولیه را تشخیص دهد و آنها را به اَشکال استاندارد تبدیل کند.

همچنین مایکروسافت اظهار دارد که در طول آزمایش بتا خصوصی، تعدادی از تیم ها از وایت بورد برای طراحی محصولات، طرح های مهندسی و جلسات طوفان فکری از راه دور، استفاده کردند. اکنون که نسخه عمومی پیش نمایش منتشر شده است، کاربران و سازمان های بیشتری قادر خواهند بود تا برنامه را قبل از انتشار رسمی تست کنند.

طبق گفته مایکروسافت، Whiteboard Preview در حال حاضر در تمام نسخه های انگلیسی ویندوز 10 اجرا می شود و پشتیبانی از زبان های دیگر در ماه های آینده از راه می رسد. وایت در ویندوز 10 برای همه رایگان است، اما برای همکاری چند دسته ای، حداقل یک شخص با حساب آفیس 365 شخصی، کاری یا مدرسه لازم است.

این اپلیکیشن وایت بورد در نهایت جایگزین برنامه وایت بورد بومی سرفیس هاب می شود، اما در طول دوره پیش نمایش هر دو می توانند در کنار یکدیگر نصب شوند.

در حال حاضر این اپلیکیشن برای دانلود عرضه شده، ولی ممکن است هنوز برای تمام کاربران در دسترس قرار نگرفته باشد.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2219 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,