microsoft-and-linux
هفته ی گذشته، مایکروسافت در حالی به بنیاد لینکوس پیوست که در دوره ی استیو بالمر رقابتی شدید بین آن ها برقرار بود و حتی استیو بالمر لینکوس را سرطان خواند. سوالی که اکنون وجود دارد، چرایی این حرکت مایکروسافت است! با وینفون همراه باشید.

اینکه مایکروسافت چگونه از رقابت و حتی جنگ به شراکت و همکاری رسیده است به نوع ریاست صلح جویانه و آرام ساتیا نادلا بر می گردد. او اعتقادی به ستیز با دیگر رقبا ندارد و این موضوع را در مدیران آرام و متین او همچون فیل اسپنسر نیز می بینیم. اما در پشت این همکاری تفکرات دیگری نیز احتمالا وجود دارد که منتقدان و هوادارن معتقدند پیوست مایکروسافت به نیروهای لینکوس به عنوان عضو پلاتینوم، با هدف تغییر شرایط اقتصادی اطراف کسب و کار رایانه ها انجام شده است. از طرفی تئوری دیگری مطرح است که به خطاهای مایکروسافت در عرصه ی موبایل بر می گردد و به نظر می رسد آن ها به دنبال پشتیبانی قوی از کراس پلتفرم و نجات این بخش خود هستند.

به دنبال موفقیت ماکروسافت با معرفی سرفس استودیو، یکی از جسورانه ترین اتفاقات سال ۲۰۱۷ به طور حتم می تواند معرفی سرفس فون باشد چرا که خط تولید سرفس در حال حاضر تنها یک دسته کم دارد و آن خط تولید تلفن های هوشمند است. براساس بررسی دیجیتال ترندز، مایکروسافت به دنبال تحول در خود است و می خواهد از یک کمپانی ویندوز محور به سمت کارآمدی در عرصه ی “cloud firs, mobile first” برود تا مشکلات کمتری را تجربه کند. از طرفی اسکات گوتری معاون ابر و سازمانی مایکروسافت، کمک به توسعه دهندگان برای دستاورهای بیشتر را مدنظر دارند تا با استفاده از تجارب cloud first, mobile first مایکروسافت، نرم افزارهای مدنظر خودشان را بسازند. برای این مسیر، آن ها نیازمند ارائه ی خدمات بازتر، هوشمند، منعطف و مبتنی بر ابر هستند تا هر توسعه دهنده دستیابی فوق العاده ای به درجات مختلف نوآوری داشته باشد و بدین ترتیب حضور در لینوکس و نوآوری های موجود در سرفس فون می تواند به راحتی با نسخه ی بعدی سامسونگ و آیفون ۸ به رقابت بپردازد. البته این همکاری تنها در عرصه ی موبایل نخواهد بود و انتظار می رود نوآوری های دیگری در زمینه ی رایانه ها و دستگاه های دیگر نیز شاهد باشیم.

علاقه مندان تکنولوژی معتقدند مایکروسافت در تلاش است تا لپتاپی پیچیده شده در یک موبایل را بسازد و همانند دستگاه های دیگر خود، دسته ای متفاوت در دنیای تکنولوژی ایجاد کند. اگرچه مایکروسافت در زمینه ی موبایل سکوت خبری کاملی را در پیش گرفته است اما گمانه ها و شایعات مختلفی حول و حوش تلفن این شرکت وجود دارد و به هرحال اکثریت هواداران این شرکت و هواداران تکنولوژی معتقدند سرفس فون می تواند راه نجاتی برای ویندوز موبایل باشد تا از گوشه گیری بیرون بیاید و تلخی های این سیستم عامل را پایان دهد.

ویندوز ۱۰ موبایل اوج تلاش مایکروسافت برای رسیدن به سیاست ” ویندوز ۱۰ در همه جا” بوده است و آن ها به سختی پلتفرم واحدی را برای تمام دستگاه های مردم ایجاد کرده اند که با نرم افزارهای یونیورسال این ماجرا کامل می شود. اما با همه ی این ها، هنوز مشکلات اساسی در هسته ی واحد ویندوز ۱۰ وجود دارد که کاربران را از عملکرد مایکروسافت ناامید کرده است و به نظر می رسد حضور مایکروسافت در بنیاد لینوکس یک حرکت درست از این شرکت بوده تا تجارب خوبی را از دیگر شرکت ها بدست آورد و یادگیری های خود را به مرحله ی اجرا در آورد تا از شانس بسیار بالای خود در سال ۲۰۱۷ برای رونمایی یک دستگاه پر سر و صدا مثل سرفس استودیو استفاده ی کامل کند.

به نظر شما ورود مایکروسافت به بنیاد لینوکس، می تواند برای آینده ی سیستم عامل این شرکت مفید باشد؟

منبع :

ITECHPOST

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
فرهاذ
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه 1 آذر 1395

اپلیکیشن آپارات منتشر شده خبر دارین ؟
خیلی برنامه جالبیه امکان دانلود ویدوئوها هم وجود داره
خلاصه خیلی باحاله

MojtabaHere
💔 5 پاسخ دهید دوشنبه 1 آذر 1395

خیلی خوشم اومد از این مطلبتون 😃
ما هم امیدواریم سرفیس بعدی مایکروسافت مثل قبلیها بترکونه 🎇

amar
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه 1 آذر 1395

فرهاذ اپلیکیشن اپارات خیلی وقته که اومده برای موبایل. خوبه، اما نه بخوبی نمونه برای سیستم های دیگر.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,