surface for education

 مایکروسافت در مدت اخیر به‌عنوان شرکتی که تغییرات بسیار زیادِ مفیدی را در نوع نگرش و ساختار خود اعمال کرده، شناخته شده است. تا همین چند سال اخیر مایکروسافت به‌عنوان یک شرکت خدماتی-سخت افزاری شناخته می‌شد که خود را تنها درگیر رقابت بلندمدت با رقبای صنعتی، مخصوصاً با ارائه دستگاه‌های جدید می‌نمود. باروی کار آمدن مدیرعامل جدید و اعمال چند تغییر بنیادین اکنون مایکروسافت به‌عنوان شرکتی توانمند در بهره‌وری نرم‌افزار و خدمات و با خوی رقابتی گزینش‌شده، نام خود را مطرح نموده است.

احتمالاً بهترین نشانه تغییر رویکرد شرکت در نحوه رقابت درزمینۀ محصولات مرتبط با آموزش و با رقیب دیرینه خود یعنی گوگل، را می‌توان جُست. پیش‌تر در سال ۲۰۱۳ مایکروسافت با راه‌اندازی یک کمپین علیه کروم بوک های گوگل دست‌زده بود. این کمپین ادعا داشت که کروم بوک ها نه تنها توانایی لازم برای احتساب به‌عنوان رایانه شخصی را ندارند بلکه از امنیت کافی نیز برخوردار نیستند. البته برخی این استراتژی را در آن زمان سیاستمدارانه می‌پنداشتند.

دریافت ویدیو با کیفیت ۲۷۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۳۶۰p

البته بعدازآن کروم بوک با تمرکز بر صنعت تحصیلات و آموزش دستاوردهای خوبی کسب کردند. در خلال کنفرانس همکاری‌های جهانی مایکروسافت، معاون جهانی آموزش مایکروسافت، Anthony Salcito توضیح داد:

ما توجهی به آنچه رسانه‌ها کروم بوک را در مقابل رایانه‌های ویندوزی قرار می‌دهند، نداریم. مسأله واقعاً این نیست. ما می‌خواهیم شرکتی باشیم که در مقام اول مهیاکنندگان محتوای موردنیاز برای دانش آموزان قرار داشته باشد. وقتی من در مورد رقبا فکر می‌کنم، گوگل یا اپل یا کروم بوک ها در ذهنم نمی‌آیند! بلکه مواردی همچون نمرات فارغ‌التحصیلی، شانس استخدام بعد از تحصیل، کمک به آموزگاران در حرفهٔ خود و نحوه کمک به مدارس برای بیشترین بازدهی ممکن به فکرم خطور می‌کند.
این چیزی است که ما در حال مبارزه با آنیم و کل این صنعت نیز باید با آن دست‌وپنجه نرم کند. یک فناوری عرضه می‌شود و استفاده می‌شود ولی هدف ما این است که این فناوری (ویندوز) را چگونه به یک پلتفرم فوق‌العاده برای استفاده در مدارس تبدیل نماییم. ما می‌خواهیم تمرکز خود را بر روی محصول آینده گسترده و به‌عنوان یک شرکت، متفاوت فکر کنیم. من به شما می‌گویم که هیچ شرکتی در این فضا از ما جلوتر نیست و هیچ شرکتی آن‌چنان که ما در مورد مؤثر نمودن کلاس‌های درس فکر می‌کنیم، عمل نمی‌کند.

نظر Salcito به گفتمان ماکروسافت به‌عنوان شرکتی که مصمم است در میان فناوری‌های جدید حرکت کند، اشاره دارد. ایدهٔ برنده و بازنده موقتی است ولی مزایای پیشرفت فناوری برای همیشه باقی خواهند ماند. ممکن است که کروم بوک ها در آمریکای شمالی با استقبال روبه‌رو شده باشند اما مایکروسافت در پی دستگاهی است که بتواند به دانش آموزان در فارغ‌التحصیلی و استخدام بعدازآن کمک کند.

Student-Surface

به گزارش CRN مایکروسافت نگرانی‌هایی را در مورد پیامدهای تحصیلی رأی گیری اخیر در بریتانیا برای جدایی از اتحادیه اروپا دارد. Salcito نتایج رأی گیری اخیر را نشانه‌ای بر تغییرات گسترده در نظام آموزشی می‌داند و معتقد است که این قضیه می‌تواند فرصت خوبی برای سودآوری در این صنعت باشد.

ما به‌صورت متفاوتی فکر می‌کنیم. شرایط حال حاضر مانند رأی گیری اخیر برای عضویت در اتحادیه اروپا یعنی ما با باید دانش آموزان را برای بازار کاری آماده کنیم که در حال تغییر کردن بوده و به مهارت‌های جدیدی نیاز دارد. اینجاست که ما بر روی مطالعه عمیق آموزه‌های لازم برای تبدیل کردن دانش آموزان به کارآفرینان آینده، تمرکز کرده‌ایم. این چیزی است که بریتانیا و دیگر کشورها به آن نیازمند هستند.

درحالی‌که مایکروسافت حتماً از حضور رایانه‌های ویندوزی در کلاس‌های درس استقبال می‌کند ولی گذار به سمت بلوغ نرم‌افزاری در ابداع الگوهای جدید آموزشی، می‌تواند آن‌ها را از رقابت ناسالم مستقیم با کروم بوک های گوگل دور نگه دارد.

منبع :

WINBETA

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
haji
پاسخ دهید پنجشنبه 23 تیر 1395

با این برنامه گوگل که داره امکان اجرای اپهای اندروید رو به کروم بوک میاره،مایکروسافت باید بره غاز بچرونه!!!!

    ali
    پاسخ دهید پنجشنبه 23 تیر 1395

    واقعأ حرفت مزخرفه خودتم خوب میدونی که کروم بوک ها دسکتاپ هستن و اندروید در استورش هیچ برنامه دسکتاپی نداره نهایتش چندتا اپهاش برای تبلت های زیر ۹ اینچ باشه و اونها هم اصلأ به در دسکتاپ نمی خورن چرا چون رابط کار بری کروم بوک ها موش و کیبورد هست ولی این برنامه ها برای رابط کاربری تمامأ (((لمسی))) هست فهمیدی اگه ۲۰ تا برنامه دسکتاپ توی استور اندروید پیدا کردی حق با تو ولی تازمانی که سیستم عامل های کاربردی با نرم افزار های دسکتاپ وجود دارن osx.windows دلیلی برای استفاده از اپ های موبایل روی دسکتاپ وجود نداره و برنامه نویس ها هم نمیان برای سیستم عاملی که یک میلیون کاربر هم نداره و سیستم عامل ناقص موبایل هست که روی دسکتاپ اجرا شده برنامه بنویسن

Daniel
پاسخ دهید پنجشنبه 23 تیر 1395

این مرده که تو ویدیو هست رو هنوز هست ؟؟؟؟؟؟؟
فکر کردم مرده
وقتی ویندوز ۷.۵ اومده بود میرفت تو خیابون برنامه ی Smoked by Windows Phone رو رو اونایی که گوشیشون غیر ویندوز بود اجرا میکرد
سرچ کنید میفهمید چیه، شاید تو آپارات ویدیو باشه، یا خبر قدیمی سایت ها

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , ,