baidu-sfSpan

مایکروسافت روز به روز با ارتقای محصولات خود تلاش می کند تا سهم بیش تری از بازار را نسیب خود کند. اما این تنها استراتژی این شرکت نیست. مایکروسافت تدابیر بسیاری اندیشیده تا محصولات خود را در بازار های بزرگ و خاص همچون چین، محبوب کند. یکی از این استراتژی ها، استفاده از موتور جستجوگر چینی و محبوب Baidu است.

امروز مایکروسافت اعلام کرد که در راستای ارتقای ویندوز ۱۰ در حال همکاری با شرکت بزرگ اینترنتی Baidu (نمونه ی چینی سایت گوگل) است. این معامله در صورت عملی شدن baidu را بعنوان موتور جستجوی اصلی و صفحه ی خانگی مرورگر Edge در چین بر می گزیند، و راهی آسان برای کاربران ۶۰۰ میلیونی baidu فراهم می کند تا ویندوزشان را محصول جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۱۰ ارتقا دهند. این قرارداد همچنین موتور جستجوی جهانی baidu و بخش های مختلف آن اعم از جستجو، ویدیو و ذخیره ی فایل بصورت Cloud در فضای مجازی و اپلیکیشن نقشه را در ویندوز ۱۰ ارتقا می دهد.

مشتری های چینی قادر خواهند بود تا از طریق کانال “Windows 10 Express”  به طور مستقیم ویندوزشان را به یک نسخه ی رسمی ویندوز ۱۰ ارتقا دهند. مایکروسافت اعلام کرده است که هم اکنون ۱۰ میلیون کاربر ویندوز ۱۰ را در چین جذب کرده ولی این شرکت بیش از صدها میلیون کاربر چه در نسخه های قدیمی تر چه نسخه های کرک شده دارد. این شرکت چند روش را برای سرازیر کردن کاربرانش به سمت ویندوز ۱۰ انجام داده است(برای مثال اوایل امسال مایکروسافت به کاربران نسخه های کرک شده اش این امکان را داد تا سیستم عاملشان را به یک نسخه ی “بدون لایسنس” ویندوز ۱۰ بطور رایگان ارتقا دهند) و این را حرکتی بزرگ برای جذب کاربران می داند.

این معامله مسلما به این معنی خواهد بود که مایکروسافت با موتور جستجوی بزرگ Bing مرورگر Edge در چین خداحافظی خواهد کرد، اما این نشان دهنده ی استراتژی این شرکت در بازار کشور های شرقی است که در برابر کمپانی های در حال توسعه تسلیم شده است. این شرکت آمریکایی اخیرا رابطه اش را با تعدادی از کمپانی های بزرگ چینی مانند Tencent ،Lenovo ،Xiaomi قطع کرده بود. این معامله با Baidu به معنی ادامه ی همان رویه ی قبلی است که به مایکروسافت شانس بازگشت به بازار بزرگ چین را می دهد، این در حالیست که در سال ۲۰۱۰ گوگل از این بازار بیرون آمده بود.

منبع :

THE VERGE

66 پست
محمدرضا اهواركي
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
فرزاد
پاسخ دهید پنجشنبه 3 مهر 1394

نصیب درسته نه نسیب ( پارسی را پاس بداریم)

AmirHossein
پاسخ دهید پنجشنبه 3 مهر 1394

آقا یکی به من بگه نسخه پیشرفته تری از سری ۸۰۰ میاد یا نه؟
اگه میاد کی؟

ممد
پاسخ دهید پنجشنبه 3 مهر 1394

از انتی ویروس و پیسی فستر این شرکت استفاده میکردم
شرکت باحالیه کلاً

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام