microsoft

بالاخره مایکروسافت امروز تایید کرد که در تاریخ ۵ آبان یک رویداد در شهر نیویورک برگزار می‌کند و در آن محصولات جدید خود را به نمایش می‌گذارد. این کنفرانس در روز چهارشنبه، ۵ آبان راس ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه آغاز می‌شود و ما در وینفون به صورت زنده این مراسم مهم را پوشش خواهیم داد و شما عزیزان را در جریان آخرین اخبار می‌گذاریم.

مایکروسافت امسال نیز همانند سال گذشته یک تصویر را منتشر کرده که اگر بتوان حدس زد که دقیقاً چه می‌گوید، می‌توان ویژگی محصولاتی که قرار است معرفی شوند را حدس زد. سال گذشته در همین ماه اکتبر بود که مایکروسافت یک کنفرانس برگزار کرد و در جریان آن محصولات جدیدی نظیر سرفس بوک، سرفس پرو ۴، مایکروسافت بند ۲، لومیا ۹۵۰، لومیا ۹۵۰ اکس‌ال و لومیا ۵۵۰ را معرفی کرد. امسال اما قضیه کمی متفاوت است و بسیاری از منابع به این موضوع اشاره می‌کنند که مایکروسافت محصول جدیدی را معرفی نمی‌کند و صرفاً به به‌روزرسانی محصولات قبلی خود اکتفا خواهد کرد اما آیا واقعاً این‌گونه است؟ در ادامه با وینفون همراه باشید تا یک بررسی کلی از مواردی که انتظار داریم در این کنفرانس ببینیم داشته باشیم و ببینیم که آیا در این کنفرانس قرار است محصول جدیدی معرفی شود یا خیر.

“ما باید در این کنفرانس انتظار معرفی چیز جدیدی را نداشته باشیم”، این تیتری است که اکثر خبرگزاری‌ها آن را نوشته‌اند اما با نگاهی به اتفاقات اخیر و اخباری که منتشر شده‌اند می‌توان گفت که خیر، این‌گونه نیست، در این کنفرانس محصولات جدیدی معرفی می‌شوند. اما چه محصولاتی؟

microsoft-s-surface-all-in-one-pc-is-real-but-may-not-launch-this-year-506025-2

رایانه All-in-One با برند سرفس

یکی از دستگاه‌هایی که انتظار داریم در این کنفرانس معرفی شود، یک رایانه All-in-One است که از سوی تیم سرفس معرفی می‌شود. اگر به یاد داشته باشید چند ماه پیش بود که یکی از پتنت‌های مایکروسافت در مورد یک رایانه All-in-One منتشر شد. این رایانه مرموز برای مدت‌های زیادی مخفی ماند تا این‌که مجددا یک پتنت دیگر از آن منتشر شد و همین احتمال معرفی یک رایانه All-in-One با برند سرفس را قوت بخشید اما این موضوع به همین‌جا ختم نشد و در هفته جاری ما شاهد انتشار تصاویری از کیبورد و ماوس سرفس بودیم. تحلیل‌گران می‌گویند که این‌ها همگی لوازم جانبی هستند و در این کنفرانس برای محصولات سرفس معرفی می‌شوند و خبری از یک رایانه All-in-One نیست. اما با توجه به پتنت‌هایی که مایکروسافت ثبت کرده و همین‌طور تصاویری که به بیرون درز کرده‌اند، احتمال معرفی این رایانه بالاست.

این رایانه All-in-One اگر بخواهد پیروز شود به یک ویژگی خاص نیاز دارد. طبق پتنت‌های منتشر شده، اکنون ما می‌دانیم که این رایانه، یک رایانه All-in-One ماژولار است، یعنی کاربر می‌تواند با توجه به نیاز خود، قطعات سخت‌افزاری رایانه را به‌روزرسانی کند و از این جهت فرقی با یک کیس ندارد. این موضوع می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌های رایانه‌های All-in-One که همان مسئله سخت‌افزاری است را کنار بزند و این دستگاه‌ها را به عصر جدیدی وارد کند. این موضوع می‌تواند رایانه جدید مایکروسافت را از سایرین متفاوت کند و کاری کند که دیگر شرکت‌ها نیز به فکر انجام آن بیافتند. این رایانه، رقیب مستقیم iMac شرکت اپل است و اگر مایکروسافت آن را معرفی کند، برای تمامی محصولات اپل یک رقیب خواهد داشت به جز بخش موبایل.

microsoft-surface-phone-concept-looks-good-and-bad-at-the-same-time-508649-4

سرفس فون

احتمال معرفی شدن محصولی با نام سرفس فون بسیار پایین است اما هیچ چیزی از تیم سرفس بعید نیست، سال گذشته کسی فکرش را هم نمی‌کرد که سرفس بوک معرفی شود اما مایکروسافت با رونمایی ناگهانی از آن، تمامی کاربران را شگفت‌زده کرد. پیش‌تر خبری منتشر شد مبنی بر این‌که سرفس فون تا اواخر سال ۲۰۱۷ و یا اوایل سال ۲۰۱۸ معرفی نخواهد  شد و این به احتمال زیاد حقیقت دارد. در بازه زمانی فعلی، ویندوز ۱۰ موبایل در وضعیتی قرار ندارد که بتواند از تمامی قدرت سرفس فون استفاده کند و این یک حقیقت است. ویندوز ۱۰ موبایل با ارائه به‌روزرسانی سالگرد به تکاملی نسبی رسید اما هنوز هم جای کار دارد و این نواقص باید به کمک به‌روزرسانی رداستون ۲ رفع شوند. مایکروسافت در کنفرانسی که اخیراً برگزار کرد برخی از ویژگی‌های به‌روزرسانی رداستون ۲ که بیشتر به کسب و کار مربوط می‌شدند را به نمایش گذاشت. از آن‌جایی که سرفس فون نیز طبق اطلاعات موجود یک گوشی مخصوص کسب و کار است، بنابراین باید ابتدا ویندوز ۱۰ موبایل بتواند از پس نیازهای یک کسب و کار برآید. این یعنی حداقل تا زمانی که به‌روزرسانی رداستون ۲ عرضه نشده نباید منتظر محصولی با نام سرفس فون باشیم.

البته با توجه به این‌که مایکروسافت اخیراً تولید گوشی‌های جدید لومیا را متوقف کرده، بنابراین در این کنفرانس نباید انتظار معرفی گوشی هوشمند جدیدی را داشته باشیم مگر این‌که مایکروسافت بخواهد جدیدترین محصولات شرکای سخت‌افزاری خود را به نمایش بگذارد. در غیر این صورت شاهد معرفی گوشی هوشمند جدیدی نخواهیم بود.

سرفس پرو ۵ و سرفس بوک ۲؟

این مورد بسیار بعید است. منابع بارها به این موضوع اشاره کرده‌اند که مایکروسافت در این کنفرانس قرار نیست که از سرفس پرو ۵ و یا سرفس بوک ۲ رونمایی کند، بلکه محصولات قبلی خود را به‌روزرسانی خواهد کرد تا آن‌ها را با جدیدترین سخت‌افزارهای موجود به بازار عرضه کند. به عنوان مثال به‌روزرسانی‌هایی را بر روی پردازنده آن‌ها انجام خواهد داد و برخی نواقص موجود در آن‌ها را رفع می‌کند. خبرهایی نیز وجود دارند که به معرفی نسخه ارزان قیمت‌تر سرفس پرو ۴ اشاره می‌کنند. این یعنی احتمالاً در این کنفرانس تبلت سرفس ۴ و نسخه LTE آن معرفی می‌شود تا کاربرانی که نمی‌توانند سرفس پرو ۴ را تهیه کنند، بتوانند نسخه ارزان‌تر آن را خریداری کنند. انتظار می‌رود که مایکروسافت در این کنفرانس از لوازم جانبی جدید این دستگاه‌ها نیز رونمایی کند.

Hololens-Galaxy-Explorer

هالولنز

همان‌طوری که در جریان هستید، مایکروسافت به تازگی نسخه توسعه دهندگان این محصول را روانه بازار کرده و احتمال این وجود دارد که در این کنفرانس از لوازم جانبی جدید این محصول رونمایی کند که به احتمال زیاد بر روی بهبود تجربه بازی تمرکز خواهند داشت. اما انتظار هرگونه به‌روزرسانی سخت‌افزاری را نباید داشت. مایکروسافت در این کنفرانس نیز همانند دیگر کنفرانس‌های خود، هالولنز را به نمایش می‌گذارد و از قابلیت‌های نرم‌افزاری جدید آن رونمایی می‌کند.

مایکروسافت بند ۳

اگر به یاد داشته باشید چند روز پیش بود که خبری منتشر کردیم با این مضمون که مایکروسافت در سال جاری از دست‌بند جدید خود رونمایی نمی‌کند و این حقیقت دارد. شرکت مایکروسافت در سال جاری برنامه‌ای برای معرفی و عرضه محصولی با نام “مایکروسافت بند ۳” ندارد و تنها به معرفی لوازم جانبی برای این محصول اکتفا خواهد کرد. ممکن است که آن را در رنگ‌های جدیدی معرفی کند تا کاربران انتخاب‌های بیشتری داشته باشند اما نسل جدیدی از آن معرفی نخواهد شد.

دیگر محصولات

کاربران در انجمن‌های مختلف می‌گویند که در این کنفرانس انتظار معرفی اکس‌باکس Stream و اکس‌باکس TV را دارند اما در واقع این محصولات معمولاً در کنفرانس اختصاصی اکس‌باکس معرفی می‌شوند و کنفرانس ۵ آبان بیش از هر بخشی، به بخش سرفس تعلق دارد و این تیم قرار است محصولات خود را رونمایی کنند. البته ممکن است که در این کنفرانس شرکای سخت‌افزاری مایکروسافت مانند دِل، اچ‌پی، لنوو، ایسوس و… آخرین دستاوردهای خود را به نمایش بگذارند و مایکروسافت نیز ممکن است که از محصولات جدید آن‌ها رونمایی کند.

invite-avi-9_2

تصویر GIF

این تصویر چه می‌گوید؟ همان‌طوری که گفته شد امسال نیز مایکروسافت همانند سال گذشته تصویری را منتشر کرده که به محصولاتی که در کنفرانس معرفی می‌شوند اشاره می‌کند. در این تصویر عبارت “Imagine What You’ll DO” دیده می‌شود که به معنای “تصور کنید آن‌چه را که انجام ‌خواهید داد” است. اما این نوشته به گونه‌ای نمایش داده می‌شود که گویی در مقابل آینه قرار گرفته است. در این خصوص یک احتمال وجود دارد و آن هم شیشه‌ای بودن نمایش‌گر رایانه All-in-One سرفس است. یعنی شما از یک طرف آن، بتوانید طرف دیگر را ببینید. چندی پیش شرکت پاناسونیک نمایش‌گر شیشه‌ای را معرفی کرد و فعلاً در مورد این تصویر نیز این احتمال داده می‌شود. شما نیز بر روی آن فکر کنید و نظر خود را با ما در میان بگذارید.

جمع‌بندی

به طور کلی می‌توان گفت تنها محصول شاخص این کنفرانس به احتمال زیاد رایانه All-in-One با برند سرفس خواهد بود و مایکروسافت محصول جدید دیگری را به نمایش نخواهد گذاشت و ترجیح می‌دهد که برای امسال، محصولات سال قبل خود را به‌روز رسانی کند. رنگ‌های جدید مایکروسافت بند ۲، سرفس ۴ و نسخه LTE آن، نسخه به‌روز شده سرفس پرو ۴ و سرفس بوک ۲ با پردازنده‌های KabyLake، لوازم جانبی جدید برای سرفس پرو ۴ و سرفس بوک ۲، لوازم جانبی جدید برای هالولنز و محصولات جدید شرکای سخت‌افزاری مایکروسافت از جمله مواردی هستند که انتظار آن‌ها را باید داشت. بازهم تاکید می‌کنیم که احتمال معرفی سرفس فون بسیار پایین است و معرفی آن به سال بعد موکول خواهد شد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع :

وینفون

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Sajadtopoli
پاسخ دهید جمعه 15 مهر 1395

ببخشید اگر مایکروسافت میخواهد گوشی سرفیس فون شاید،دوباره میگم شاید،بسازه در اینده که فایل های exe اجرا کنه مشکل امنیت چه خواهد شد خودمون هم میدونیم ویروس کرم بدافزار و هزار جور برنامه میشه روی این فایل ها ساخت ،اینجا بحث امنیت پیش میاد.

    Fazel
    پاسخ دهید شنبه 16 مهر 1395

    دوست عزیز از این نظر خداروشکر جای نگرانی نیست. چون مایکروسافت قبل از اینکه بخوای برنامه ای که نوشتی رو بفرسته رو استور. کلی از تست میگیره. تقریبا یک هفته طول میکشه تا برنامه از طرف مایکروسافت تست بشه و نهایتا publish بشه

MojtabaHere
پاسخ دهید جمعه 15 مهر 1395

#WeBack
😎😎😎😎😎😎😎
to haters 🖕

Alireza
پاسخ دهید شنبه 16 مهر 1395

ای کاش یک all in on از تیم سرفیس ببینیم
اگه مایکروسافت همچین کاری بکنه اپل هم باید یه فکری بکنه وگرنه باید بره سرمون بوق بزنه imac

mhr
پاسخ دهید شنبه 16 مهر 1395

وقتی عکسو برعکس میکنی اینو مینویسه :(( شما انجام میدهید ! چیزی رو که تصور میکنید.))

ali
پاسخ دهید شنبه 16 مهر 1395

شاید این xbox tv از خانوادهxbox نباشه SURFACE TV باشه و اگه surface 4 lteوsurface all in one معرفی بشه خیلی خوبه دیگه اگه این سه باشن محصولات مهمی هستن

quasar
پاسخ دهید شنبه 16 مهر 1395

سلام
به نظرم کنفرانس بسیار شگفت انگیزی خواهد بود
احتمال عرضه کردن سرفس فون هم میره ؛ هرچی بگی ممکنه
شاید عرضه بشه و بعد روش کار بیشتر بشه تا طی چند نسل پیشرفت کنه
مثل خود سرفس ؛ ولی شخصا علاقه ای به این سناریو ندارم . دوس دارم سرفس فون از همون اول کامل باشه
و اینکه شدیدا منتظر all in one مایکروسافت هستم با معرفی زیبای پانوس پانای

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,